bugün

problem degil manasindaki kalip.
sıkıntı olmadığını ve olmaması gerektiğini belirten cümle. hayat felsefem, yaşayış tarzım.. ölene kadar bu uğurda yaşayacağım yegane düşüncem, mottom.
insanın diline dolanan söz öbeği. birkaç kere arkadaş ortamında duyduğunuz zaman bağımlılık yaratabilir ve bir hastalık gibi sağınıza solunuza dağıtabilirsiniz.
Gökhan Yalçın'ın güncel politik yazılarını paylaştığı blog sitesinin adıdır. Sikintiyok.wordpress.com adresinden takip edilebilir
sıkıntı olduğunda kullanılan kelime grubu. sıkıntı yok deniliyorsa kesin sıkıntı vardır.
kardenizlilerin ve özellikle çamlı hemşinlilerin kullandığı bir deyim...
(bkz: sıkıntı yok yerine sikinti yok demek)
popüler kültüre maruz kalmış birçok ergen gencimizin boy boy resimlerinde kenarda köşede janjanlı şekiller ile yazdıkları ifade, sanırsın ki dünyanın kahrını çekiyor adamlar.
hemşin yaylaları turumuzda bize dertlerimizi ve tüm sıkıntılarımızı unutturan şoförümüz, mihmandarımız, kolumuz, kanadımız herşeyimiz güzel insan ahmet abimizin hemşin ağzı ile "sıkinti yok" şeklinde telafuz ettiği ve her dediğinde yüreğimize su serpen söz öbeği...
söyleyenin ağzını burnunu kurmak istenilen cümle.
Lugano yok,Santos yok,Emenike yok,Niang yok,Alex yok,Sow yok, başkan yok... stoch cevabı verdi ;

#sikintiyok
söyleyeni çekici yapan söz öbeğidir.
http://www.youtube.com/watch?v=sg2TSKvt8GY&feature=youtu.be
yılar öncesinin furyası şimdi yine baş gösterdi.
koyu karadenizli can dostum bir abimin sikinti diyerek sarf ettiği söylem. sikinti yok. komiklik olsun diye değil adamın şivesi öyle.
Dile dolanan kalıp.
Sıkıntı yaratan söz. iticidir ayrıca bunu söyleyen insan.
bursa ya taşındığımdan beri dilime adeta yapışan söz öbeği. burada yaygın olduğunu düşünüyorum çünkü istanbul'dayken sorun yok, problem değil cümlelerini kullanırdım. ama onları da şimdiki gibi askerde şafak kaç diye sorma sıklığında kullanmazdım.

hissiyat olarak belli durumlarda rahatlatsa da, özellikle açıklama ya da daha detaylı bilgi istediğiniz durumda telafuz edildiğinde moral bozan cümledir. çünkü sıkıntı olup olmadığına benim karar vereceğim bir durumda açık emrivakiyi gösterir. eh, böyle bir durumda da kullanımı hiçbir şey değilse de... var lan var işte sıkıntı var diye bağırma isteği doğuran bir duruma dönüşür işte.
Sıradan insanların çokça çiğnediği, menfaatim zarar görmedi anlamında sikik laf.
Hayati değilse konu rahat geçiş bağlantısıdır Ben askerdeyken astsubayın biri erleri denetledikten sonra sıkıntı var demişti bana hayatımda duyduğum tek sıkıntı var da budur artık bilmiyorum bir daha da duymam inşallah.