bugün

parti olmasa da yarın arkadaşım için yapacağım sürprizdir. konuşmamız lazım ayağına parka çağırdım. geldiğinde arkamdan bir tane mumu olan popkeki çıkarıcam avaz avaz hepiy börtdey dicem.
kurulsa da oyumuzu versek dedigimiz parti. sdgp de guzel kisaltma.
palavra olan durumdur. ulan adamın doğum günü belli neyi sürpriz. evet.
belli oluyor arkadaş yapılacağı sürpriz falan hikaye.
doğum gününün ilki dışındakilerin süpriz olmadığı, bilinen ve kutlanan sıradan bi günden öte değildir..
(bkz: http://www.google.com.tr/...amp;bvm=bv.59026428,d.Yms)işte sürpriz böyle yapılır.
(bkz: http://www.google.com.tr/...amp;bvm=bv.59026428,d.Yms)işte sürpriz böyle yapılır.
başıma bela açan olaydır. anlatıyorum;
bi gün arkadaşın birine sürpriz doğum günü yapıcaz. bunların evine gittik bu girer girmez kendi odasına atıyomus kendini dedesi var bi de bunun 80 yasında dedi gelince ben onu oyalarım sız odaya gırer kutlarsınız dedı bızde tamam dedık dedesı gıttı bunun odasına sonra geldı bu dedesı bagırdı gel bısey anlatıcam dıye bız de bıraz bekleyelım dedık sonra bırden ıcerı gırdık ben dırek konfıtıyı patlarak gırdım dedesı de partıyı unutmus adam kalp krızı gecırdı sonra hastane ambulans felan neyse kı adama bısey olmadı. o gunden berıdır arkadasla gorusmuyoruz.
hiçbir zaman pastayı üfleyenlerden olamadım, hep pastaya mumları dikenlerdendim. olsun böylesi de güzel.
yapılması ya çok sevilen ,ya da nefret edilen bir olay. sürpriz yapacağınız kişinin hoşlanıp hoşlanmayacağını iyi bilmek gerekir.
sürprizin yapılacağı yere yaklaştırılmadan hazırlanan gereksiz ifadelerle dolu bir manyetik ortam.
en yakın arkadaşa ya da sevgiliye hazırlanır bu partiler genelde.

yarın en yakın arkadaşım için ayarladım bir parti lakin kızın haberinin olmaması lazım. pastayı da diğer kızlarla kendimiz yapacağız muhtemelen evde kutlanacak. liseden en yakın arkadaşlarını taa istanbullardan getirtiyorum onun için umarım hiçbir şeyden haberi olmaz da güzel bir sürpriz olur onun için..
organize eden kişi veya kişiler tarafından kabusa dönüşebilmektedir bazen. partiyi hazırladığınız kişi en yakın arkadaşınızsa eğer arkadaşlığınızın son bulması gibi tehlikeleri dahi vardır. siz çaktırmadan diğerleriyle sessizce konuşurarak plan yaparken arkadaşınızın bir anda yanınıza gelip "böyle gizli saklı neler konuşuyorsunuz bakayım ? " dediğinde siz birden şaşkınlıkla cevap veremez, " hiiiçç ne konuşacağız canım... " diyerek durumu toparlamaya çalışırsınız. işte o zaman tehlike çanlarını duyarsınız. ikinci kez yakalandığınızda ise arkadaşınız artık " bana güvenmiyorsun demek ki... " demeye başlar ve o anlamadığı sürece siz doğum günü gelene kadar arkadaşınızın tavırlarını çekmek zorunda kalırsınız.
tabii arkadaşınızın sürpriz anında şaşkınlık dolu gülümseyişi çektiğiniz çileye değerdir.
kesinlikle bir "zeka ürünü" olması gerektiğine inandığım doğum günü kutlamaları. doğum günü sahibi asla olayı fark etmemeli, üstüne üstlük feci şekilde şaşırtılmalıdır. gerekirse korkutulmalı ama ona dünyaya geliş sebebini ve sevdiklerinin kıymetini bir kere daha anlamasını sağlayacak bir parti olmalıdır sürpriz parti... belki de böyle olmalı kimilerine göre, asla unutulmamalı:
http://www.yutup-vidyo.co...dogum-gunu-suprizi-2.html
cinlere sökmeyen partidir. **
hediyeler iyi olmadığı taktirde sonunda küfredilebilecek doğum günü partisi varyasyonudur.
gelse gelse basima 363 gün sonra gelebilecek sürpriz dogum günü partisidir. bu seneyi de es gectik. *
böyle güzel bir sürprizle şaşakalmak, ağlamak, zırlamak, sevinçten tavanlara sıçramak isteyen bünyelerin, senelerdir yapılmasını beklediği şey. * *
is yerinde basiniza gelebilecek en guzel olay.

hele son 5 yilki dogum gunlerinizde hep tek basiniza olmussaniz, arkadaslarinizin hazirlayacagi erken surpriz dogum gunu partisi karsisinda hungur hickirik aglarsiniz ve hepsine tek tek sarilip tesekkur edersiniz. ama gene de yasadiginiz duygu yogunlugunu tam anlamiyla ifade edemezsiniz.
bir insana yapılacak en güzel şeylerden biridir o an o kişiyi çok eder.
"sürprizzzz!!!" nidaları eşliğinde sürprizliğine son verilecek olan partidir. önce küçük kardeş bu iş için doğum günü çocuğu tarafından ayarlanır. hayalinizdeki doğum günü pastasını, isteklerinizi sıralarsınız. sonra da küçük kardeşe bunları babanıza anlatmasını sıkı sıkı tembih edersiniz. ufaklık gider babanıza, baba ablamın doğum gününde şöyle yapalım böyle pasta yaptralım filan diye sizin söylediklerinizi sanki kendi tasarlamışcasına anlatır. babanın "aklına nerden geldi bu kadar şey?" sorusuna da, "ablam öyle istiyomuş" diye cevap verir. bütün bunların sizin başınızın altından çıkmasına rağmen istedikleriniz yerine getirilir ve sözde doğum günü partiniz, sahte bir şaşırma eylemiyle gerçekleştirilir.
insanı şaşırtıp heyecanladıran partidir. şahsıma bir kez düzenlenmiş olup, bana da yanlışlıkla mail atıldığından, şaşırma numaradan öteye gitmemiştir. ha insanın gene de hoşuna gidiyor...
klasik sürpriz doğum günü kutlamasından çıkınca fazla ilgiye alışmamış bünye eve yürüyerek dönmek isteyebilir. eller cepte, omuzlar düşük 'her doğum günümde daha acayip hissediyorum kendimi galiba' diye düşünmeye başlamışken karanlık bir sokak dönemecinde aniden karşıdan bi grubun elinde alevli pastayla 'iiki dooğduun' diye bağırması sonra ağaza pasta tıkma savaşları surpriz ötesi bir kutlama olur. düşünmeyi engelleyen nadide durumlardandır.
herkes o gün arayıp sıra sıra kutlar.hediyelerini gönderir. gün sonuna kadar süpriz parti beklentisi azaltılır.akşam çok yakın bir dostla sözleşilir. sadece 2 iki beklerken şapkadan çıkanlar olur ve hepbirlikte "-ce eee!!!" yaparlar. ve ardından geçen güzel zamanlar....mutlu olmuşsunuzdur.* **
onumuzdeki secimlerde siyasete girmek icin dusundugum partidir. oyunuzu bana verirseniz. partimiz hepinize supriz dogum gunu etkinlikleri organize edecektir. en buyuk rakibimiz cikolata partisidir.
(bkz: supriz dogum gunu partisinden aday olmak)