bugün

hitap ettiği kitle fethullahçılar gibi bürokratlar, asker, memur kesimi, iş adamları olmayan daha çok kırsalda köylerde ve şehir gettolarında yaşayan alt gelirliler olan tarikat. diğerine kıyasla daha masumane duruyor. fetoculara göre daha fazla inananı vardır hem de kat ve kat falzla ama pek göz önünde olmadıkları için fark edilmiyorlar.
(img:#1136064)
yazılan onca saçma şey gördüm duydum bu cemaat hakkında. benim tanıdıklarım var burada hocalık yapan, talebelik yapan. size en doğru bilgileri veriyorum.

1 ) akp ile kavgalıdır. 1996' dan beri.( tayyip erdoğan'ladır asıl kavga. kendisi belediye başkanıyken ) hatta fethullah gülen cemaatinden de haz etmezler en az 2000 yılından beri.

2) 1. maddeden dolayı kamu kuruluşlarına yerleştirilmeleri söz konusu değildir ki zaten bu cemaat kendisine üye olan kişilerin kendi yurtlarında kuran hizmeti vermesini ister. sen bu insanlara sorsan '' ben x yerde müdür mü olayım yoksa senin yurdunda sıradan bir kuran öğreticisi mi olayım ? '' ikinci şıkkı isterler. yani diyeceğim o ki kamu kuruluşuymuş, bir yerlere yerleşmekmiş umurlarında bile değildir. tek amaçları kaç tane insana kuran öğretebilirsek kardır mantığıdır.

3) liderleri ahmet arif denizolgun' dur. 4 dil bilen, zamanında ulaştırma bakanlığı yapmış, hatta kurcalarsanız bakanlığını '' marmaray projesi '' fikrini ilk veren kişidir. bakanlığını akp döneminden bir önceki dönemde yapmıştır yanlış anlaşılma olmasın.

4) her zaman sağ duyuludurlar. yurtlarında siyaset konuşulması kesinlikle yasaktır. herhangi bir siyasi partiyle alakası olan yurt müdürü, öğreticisi vs. görürlerse yurtlarından kovarlar, ilişkisini keserler. tek yaptıkları siyasi eylem seçim günü oy vermektir.

5) oy verenlere karışmazlar. sadece '' bazı partilere vermemeniz gerektiğini tavsiye ediyoruz'' derler. hiçbir şekilde isim verme, baskı yapma yoktur. bir partiye abanmazlar. mesela geçen seçimde benim bildiğim kimisi mhp' ye, kimisi saadet partisine verdi. hatta chp' ye bile veren oldu. öyle partileşme vs. olayları yoktur. en azından son 15 yıldır hiçbir alakaları yoktur. çünkü siyasete karışıp kuran hizmetlerinin aksamasını istemezler.

6) türkiye' de insanlar çocuklar kuranı kerim öğreniyorsa bu insanlar sayesindedir. hepiniz o sarı cüzleri sarı ilmihalleri mutlaka görmüşsünüzdür.

7) beni bu cemaate asıl sempatiyle bakmamı sağlayan şey '' diversity farklılık derneği '' adındaki afrika' daki dernekleridir. burada bildiğin susuzluktan ölen insanların olduğu afrika ülkelerinde kritik yerlere su kuyusu açıp insanlık adına yapılabilecek en büyük hizmetlerden birisini yapmaktadırlar. her yıl susuzluktan ölmeye aday binlerce insanı suyla tanıştırırlar. onlara kurban gönderirler. beni ilk gördüğümde duygulandıran en büyük şey olmuştu. su kuyusu açıldığında o insanların inanamayışları ( videoları var ) sizi sizden alacaktır. eğer yardım etmek isteyen olursa şuradan ulaşabilir.

http://www.diversitydernegi.org/

8) cenazeniz mi var. gidin yurda rica edin ölen yakınınıza hatim okutup bağışlasınlar. para falan istemezler rahat olun. ben anneannem için gittim 17 yaşındaydım. '' tabiki aslanım '' dedi oradaki hoca. ertesi günde aradı. okuduk kardeşim başınız sağolsun dedi . tek bir kuruş istemedi. ben şansımı denemiştim ergen mergen demediler okuttular.

sözün özü bu insanlar iyi insanlardır ve siz siyasete , önemli yerlere yerleştirmek istesenizde yerleşmeyeceklerdir. çünkü bu kuruluşun , derneklerin amacı bu değildir. zaten dernek dediğimiz şeyin siyasetle ne alakası olabilir di mi? gidin, tanıyın, görün. yalan yanlış yazılan şeylere de itibar etmeyin.

sırf islami bir kuruluş diye köpek gibi saldıranlar olacaktır. fethullah gülen cemaatinden sonra önyargı olacaktır. ben burdan size tavsiye ediyor ve kendi fikrimi söylüyorum. islamı bu kadar güzel yaşatan, anlatan daha da önemlisi yaşayan bunlardan daha iyi bir topluluk bulamazsınız. elbette bu insanların içinde de çürükler çıkacaktır. ama bu müesseselerin genel ilkelerine baktığınızda çok ama çok şaşıracaksınız.

hani hep diyoruz ya gerçek islam bu değil. ışide diyoruz, ona diyoruz buna diyoruz. ha işte gerçek islam bu. alın size örnek.

her cemaatte olduğu gibi bu cemaatin içinde de ajanlar, çürükler, çıkarcılar olacaktır. bazı kişilere bakarak '' öööööööö ben bir kere bunların yurduna gittim bana şöyle yaptılar '' demeyin. iki, üç farklı yurduna gidin ne olduklarını anlarsınız. teşekkürler umarım bu bilgiler size ışık tutmuştur zira bu bilgiler doğrudur.
Süleymancılar değil süleymanlılar olarak geçerler. Başörtülerinin önün düğüm şeklinde bağlarlar, pantolonları da ayak bileklerinin yaklaşık 5 cm üstündedir.
bağzı entryler gördüm siyasete karışmazlar kimseye şuna oy verin demezler diye. bende zamanında içlerindeydim ve biliyorum ki içlerini kimseye söylemezler. ama tüm hocalarına ve bağzı güvenilir(körü körüne bağlı) talebelerine oy vermeleri gereken partiyi söylerler. genelde mhpdir bu parti bağzende başkalarına verirler duruma göre ama kesinlikle akpye vermezler.
bize ilk okuldayken kendi talebelerimizden başkasıyla arkadaşlık kurmayın derlerdi. hocaya kesinlikle karşı gelinmez sorgulanmazdı. çünkü kendilerine ve kendi görevlendirdiği talebeye karşı gelmek allaha karşı gelmekti. Çünkü onlara göre itaat zinciri şöyleydi:

--spoiler--

--spoiler--
allah》peygamber》halifeler》silsileyi saadat》süleyman hilmi tunahan》o an yönetimdeki kişi》yurt müdürü》hoca》hocanın görevlendirdiği talebe

--spoiler--

--spoiler--

aynen böyleydi teker teker sayarlar bunları ve bize karşı gelmek allaha karşı gelmektir ve günahtır. bu entry şu nedenle yazdımki bu aralar ekşide falan bunlar hakkında iyi şeyler yazmışlar. 2. bir fetö olayı yaşanmasın. hiç bir cemaat iyi değildir.
ülkeyi darülharp ilan edip faiz dahil kumara bile belli şartlar altında hoş görebilen elemanlarının olduğu cemaat.

bence süleyman efendi den sonra bazı ayrılıklara düşmüş ve tartışılabilir bir cemaat. ama kuran hizmetleri ve samimiyetleri tartışılmaz. fakat bu hizmetlerinin ileriki yıllarda evrilme aşaması tartışılır. mesela oy sırasında gelip;

- emir geldi şu partiye oy atacaksınız ! demek ne demek? sen kimsin insanların özgür iradesine ipotek koyuyorsun?
Devletin birçok kademesinde örgütlenmiş olan örgüttür. S tipi yapılanma denilebilir.
Diğer cemaatçiler gibi değişiktirler.
(bkz: ardinalcılar)
evet itiraf ediyorum beyler bayanlar, lise döneminde 1,5 sene boyunca yurtlarında kaldığım cemaattir kendileri....

öyle bir sıkı yönetimleri vardı ki 100 kişi başladık biz lise 1 tayfası olarak 5 kişi sonuna kadar yurtta kaldı... giyim kuşam, saç baş, ibadet, parfüm, sakız, sigara akılınıza ne geliyorsa hepsine karışıyorlardı... kot pantolon kesinlikle yasaktı. sayelerinde kumaş pantolonun altına kırmızı nike spor ayakkabı giyiyordum, herkes bana bakıyordu eve gidene kadar....

sabah namazına kalkmadın mı dayak, okulda zayıf mı aldın dayak, çekirdek mi yedin dayak... o kadar sıktılar ki ben normalde alkol günah diye içmeyen adam alkole başladım, zina günah diye yapmayan adam zinaya başladım...

bildiğin kaş yaparken göz çıkardılar açıkçası....
görsel
Diğer cemaatler gibi tehlikelilerdir.
adana da onca öğrencinin kaybedildiği yurdun cemaati.

ancak olayı cemaatle ilişkilendirmenin sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. burada sorumlular kişilerdir. ve tek tek hesabını vereceklerdir.
din çekip bonzai etkisi yaşayan mistik bir tarikat. ayrıca acayip katı bir dini yorumlamaları vardır ki sormayın. ben 1 ay kaldığım için biliyorum.
yangın merdiveni kapısını kilitleyerek kız çocukların yanarak ölmesine sebep olan şerefsizler topluluğu.
katil var...
bileklik takmanın, kot pantolon ve resimli tişört giymenin yasak olduğu cemaattir. koyu renk kumaş pantolon ve gömlek giymek zorunludur giymezsen uyarırlar olmadı döverler en olmadı atarlar.
içlerinden biri değilim, olmaya niyetli de değilim, bazı bana göre islama uymayan uygulamaları da var, lakin yurtlardaki kapıların kilitlenmesi genel bir uygulama değil, kızlar yurda erkek alabilir diye işgüzar bir görevli de kapıları kilitlemiş olabilir, bahane aramamalılar, hatalarını kabul etmeliler.
Lacivert takke ve kumaş pantolon.
yaşayışları ve din algıları ile talebesi olduklarını iddia ettikleri Süleyman hilmi tunahan hazretlerine yakışmayan cemaattir. bunlar süleyman hocanın yanına yaklaşamaz aslında bırakın talebe olmayı. Alim zatların sevdirdiği dinden imandan insanları soğutanlar bunlardır.

Eksileyenler, süleymancı iseniz zerre kadar umurumda değilsiniz. siz dini tekelinize almışsınız. hala öğrenciler kot pantolon giymesin diye uğraşın siz buraya takılmayın.

Süleyman hoca'ya laf etmedim diye eksileyen din düşmanları siz de gidin biraz hayatını araştırın da feyz alın.

şimdi eksile.
fetö bokunun farklı laciverti. seçim dönemi hangi siyasi parti kendilerine yurt yapmak için izin verirse ona oy vermeyi şiar edinmiştirler. ideoloji hiç önemli deği velevki yurt sana yapıcam vaadi veren türkiye kominist partisi olsun, anında domalırlar.
onlara göre kendinden olmayan seni müslümandan saymazlar. kapalı devre bir hayatları vardır.
Kanaatimce resmen ve fiilen bitirilen gülen cemaatinin misyonu onları eğiten yönlendiren şekillendiren üst beyinlerce bu cemaate verilecek ve türlü amelleri yine bu cemaat üzerinden gerçekleştirmeye çalışılacaktır zira çok hızlı bir yapılanma girişimi gözlemliyorum bu cemaatte ve çalışmaları hızla devam ediyor.
Malum zihniyet kollayacaktır bunları. Zamanında Fetocuları kolladıkları gibi. Çıkar dünyası bunu gerektirir çünkü.
ülke genelinde bir çok öğrenci yurdu bulunan cemaattir.
darbeci tarikatlardan birisi. yasaklanıp liderleri asılmalı.
Yakından tanıdığım cemaat.

Ben bu cemaat hakkında size bildiklerimi anlatayım, siz karar verin.

Siyaseten ak partiye karşı bir duruşları vardır, genel olarak her hangi bir ideoloji veya izm benimsemezler. seçim zamanlarında belirli bir partiye oy vermezler. chp'ye ise asla oy vermezler. tek dertleri Allah için hizmet ve ibadettir. ticari olarak her hangi bir kuruluş ( banka gibi ) sahibi de değillerdir, genel olarak kurs masrafları insanların bağışlarıyla karşılanır fakat öyle hiç kimseye gidip '' sen kursa şu kadar para vereceksin '' denmez .

devletle barışık, devlet taraftarı kimliğine sahiptirler. öyle sanıldığı gibi sabah akşam atatürk hakkında kara propaganda yapmazlar, ama severler mi derseniz evet diyemem.

Özellikle kurban bayramlarında bunların kurslarında kurbanımı kestiririm, kasap için belirli bir ücret karşılığı hariç bir kuruş extra ücret talep etmezler, son derece hızlı ve güleryüzlü bir şekilde işlerinizi halledip, etleri poşetleyip sizi yolcu ederler, ve karşılığında git iki rekat namaz kıl ulan ayı * demezler..

Mavi takke takar, kumaş pantolon giyerler ve fakat bu, beyaz takke giyip kot giyen insanlar münafıktır anlayışını yaşatmaz. genel olarak kurslarında dini bilgiler verilir, ama öyle karanlıkta yapılan gizli bir ayin türü canlanmasın gözünüzde. genel öğretileri islamiyetin emrettiği doğrulardır.

bu gün anadolu'nun herhangi bir yerinde yolda kalsanız ve bunların kapısını çalsanız, sizi sorgusuz sualsiz kabul eder, yer içirir konuk eder ve sabah namazını kılmadığınız için plastik hortumla dövmeden yolcu ederler, en fazla arkanızdan söylenecek söz şu olur ; Allah yardımcıları olsun.

öyle,'' devlete sızayım mevkii elde edeyim sonra istediğim gibi eşimi dostumu kayırayım '' anlayışı asla hakim değildir.

dayak konusunu yazmış bazı arkadaşlar, bakın hiç kimse bir çocuğu bırakın dövmeyi, kötü söz bile söyleyemez. o sizin dayak dediğiniz olayı çok münferit olaylar dışında hiç bir kursta gösteremezsiniz. ama yıllarca laik sistem içinde okullarda kara tahtaya kafanız vurula vurula ders işlediğiniz için buna inanmak biraz güç elbette.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar