fucker mı ne fuckerı fucker ne arar la sözlükte denilerek saçmalanabilir anca. ayrıca sanki sütaş ayran başlığında kaç entry varsa ona göre değerlendirelim*
ben geçenlerde yine kahvaltı için londraya giderken..johnnie walker black label'ımı yudumlayıp sözlükte gezinirken bu başlığı görüp çok şaşırmama neden olan olay.
yalakalık olmadan yazmaya hak bulabildiğin yerlerin sözlükler olmasıdır..
fakirliği johnnie walker blue label tüketimiyle orantılayan aksi gibi yazarların sağlıklı bi hayat sürme eğiliminde olup alkol tüketmeme ihtimalini göz ardı eden zengin olsada kurtulsak yazarlarda mevcuttur.
bizi inkara sürükler. hayır dostum biz çok zenginiz. bunu sana ispatlayacağız göt lalesi. önemli olan kalitedir, önemli olan arz talep eğrisi, önemli olan orası burasıdır. seni zibidi. dibini görmeyiz biz mesela içtiğimizin. tabağımızı sıyırmayız. çorba tasında kalan son damlaları çorba tasını kaldırarak kaşıklamayız. seni pislik. ipliğimizi pazara çıkaramayacaksın. biz gösteriş meraklısı aptallardan değiliz. en kaliteli şarapları gazete kağıdına sarıp içeriz. bize fakir diyerek bir ayakkabıya verdiğimiz üçyüz lirayı hasır altı edemezsin. hem en pahalı elbiseyi giyip, hem kilo işi çamaşır sevdasına tutulduğumuzu yabana atamazsın. değiliz işte değiliz. önemli olan para değil aşktır, önemli olan para değil miktarıdır. en pahalısından iki telefon sahibi oluşumuzu ama çağrı bırakmanın müptelası oluşumuzu, bir pipetten tek kolayı yudumlayışımızı, romantizmimizi silip atamazsın.

büyüdüğümüz villanın kapısına dikkat aidsli köpek var yazmaktan, parasızı hor görmekten çekinmeyiz. bilmem söyledim mi biz zenginiz. sen beni bir de içerken gör.
kıstasını içki markası alan insanlar için beyinlerin fakirliği had safhada olduğu doğrudur.
bu gayet doğal bir durumdur ve hatta doğanın kanunudur. parası olan adam ne yapsın sözlükte? zengin adam arabasına biner, üç beş kız tavlar ve gece bu kızlara çakar. biz de burda açlıktan nefesimiz kokana kadar yazarız.
sözlüğün merhametli olmasındandır.

-biz o kadar fakirik ki.. fukarağlıktan beni amcam doğurmuş.

-gözün kür olsun fakirlik.
(bkz: açız aq)
fakir edebiyatından bahsediyor ya da entrylerin içerikleriyle ilgili birşey söylemeye çalışıyor, evet evet kesinlikle öyle bir ironi olmalı siz devam edin ben bulacağım...
(bkz: durun vurmayın o masum)
sözlükten aldığım pis kokunun nedenini anlamamı sağlamış olay.
(bkz: sözlükte cool adam a özenen eziklerin olması)
beyin olarak eksik insanların oldukça fazla olduğunu düşünürsek ki zenginliğin ölçeği olarak alkol adlarını bilmek olarak söyleyenlerin varolması bu durumu kanıtlar niteliktedir, evet bu sözlük fakirlerin yoğunlukta olduğu bir sözlüktür.
ayrıca bu insanlar yahşi batı daki tiplemeyi ilk olarak şıp diye anlayıp böbürlenen ve çevresindekilere göğüs kabartanlardır çünkü belkide hayatta bildiği tek şey ilk kez ve belkide son defa karşısına çıkmıştır en azından bir espri konusu olarak onun dışında johnnie walker ın yanında buzlu bademde iyi gider.*
sözlük moderasyonunun fakir fukara babası olmasıyla doğrudan ilintili durumdur. sırf merhametten uludağ sözlük fakirhanesinde entry girsinler, ısınsınlar, karınları doysun diye almaktadırlar zavallı yazarları. oysa içkileri yudumlayıp, keyfe keder yazılar yazmak vardı(!)
taşşşak olsun diye açılmış başlık. ya konuyu açan taşak geçiyor yada hayat konuyu açanla.
ekmeğin fiyatını bilmeyeni zengin sananların sanrısı.
fakir olmak sosyo ekonomik bakımdan aşağğı sınıf olmak anlamına gelmez, sadece ekonomik olarak aşağıda olmak demektir. işin sosyo kısmı bambaşka bir şeydir. bu arada kendimden genellersem, evet fakiriz, kömür mü vereceksin?
johnnie walker blue label in yanına badem alamayan sözlük yazarlarının olması.
(bkz: sözlüğün fakir kreşi olması)
sözlük yazarlarının çoğunun türkiye'de yaşaması nedeniyle oluşan durumdur.