bugün

entry'ler (656)

adamı kusturan amerikan filmi klişeleri

Kahramanımız okulun ezik tipidir, amerikan futbol takımı Kaptanı tarafından sürekli aşağılanır, dayak yer, ortaya alınır türlü türlü eziklenmeler başına gelir. Okulun en güzel kızı da kaptanla çıkmaktadır ancak kaptanla araları iyi değildir. Bizim ezikle de bi elektriklenme olur. Bir gün bizim ezik, süper kahraman olur, kaptana dersini verir ancak tam anın keyfini çıkaracakken o güne kadar ortada olmayan müdür, öğretmen sevdiği kız vs tarafından “a napıyorsun peter” diye azar yer. Kız omuz silkip arkasını döner gider, velisi çağırılır. Kaptan da ameliyatlı yerime geldi edası ile yerde yatmaktadır.

La olm bu çocuk size ne etti?

lamba sönünce ışık nereye gidiyor

(bkz: atta)

22 mart trumpla görüşürken f16 düşmesi

Bir pilotun şehid olduğu, eğitim uçuşundayken düştüğü açıklanan kazadır.

1992 metallica bartın konseri

bir bayburt konserindeki tadı yakalamış konserdir.

sadece elitlerin bahar alerjisi olması

çağrışıyor.

(bkz: elin itlerinin bahar alerjisi olması)

osmanlı krallarının karga burunlu ve çirkin olması

önemli olan işlevidir.

askerde kantinci olarak vatan kurtarmak

askeri görevlerin her kademesi layıkiyle görev yapıldığı sürece aynı derecede önemlidir. ilkel toplumlardan kalma halen savaşta ön cephede gerekirse ölümünü göze almış askerler her zaman daha önemli görülmüştür.

elbetteki canı veren askerlerimiz kadar geride onların daha fazla yaşaması için görevini yapan askerler de önemlidir. kaldı ki yeri geldiğinde bizim kantincimiz de tuvalet temizleyen asker de canı pahasına vatanı koruyacaktır. hiç şüpheniz olmasın. ayrıca son yıllarda her alanda yapılan ayrımcı provakatif yayınların gazına gelip herkesi çeşitli sınıflandırmalara birini överken diğerini aşağılama tutumlarına kanmayınız. size bir örnek vereyim :

askerde temizlik çok önemlidir. tuvaleti temizleyen asker iyi temizlemez ise ne olur biliyor musunuz? bir bombanın yok edemeyeceği sayıda asker çeşitli hastalıklardan ya ölür ya hastanelik olur. o beğenilmeyen görevde bulunan asker aslında hergün onlarca askerin hayatını kurtarmaktadır.

kantinci ise askerde en çok çalışan personellerin başında gelir. belki tehlikeli görevde yer almak istemeyen askerlerin tercihidir. ama yaptıkları görev diğerlerinden küçümsenecek bir görev değildir. zira askerlerin bir nebze olsun dertleştikleri, oturup konuşabildikleri, televizyon izleyebildikleri yerdir kantin ve ona iyi bakmanız gerekir.

ayrıca not : kantinde silah olmaz, pkk'nın bir katin baskınında ne oldu dersiniz?

patlak kadını karı diye alan erkek

her ne kadar sosyal mesajlarla dalga geçilip böylesine troll konulara yorum yapmanın gereksizliğine de gülünse de yine vazgeçmeden yazacağım.

sanıyorum kimse günlük yaşamında birine, birinin yüzüne patlak kadın ibaresi kullanamaz. bunu burada dillendirip prim yapmaya çalışan bireyler : yapmayın.

bir gün o patlak diye nitelendirdiğiniz kadınlardan birine denk gelirsiniz. ne olduğunu anlamadan (ki bana göre ne yaşadığı hiç mühim değil sadece bu nitelendirmeyi yapan tarafa anlatmak amacıyla yazıyorum) sizi öyle bir parmağına alır, size öyle bir aşk acısı yaşatır ki yalnızca karınız yapmakla kalmaz bütün evi arabayı üstüne yaparsınız (ki bu da benim için mühim değil).

tabiki size temennimiz allah mesud etsin.

isveçli kızlar

james bond'un ilk filmlerinde bond kızı olarak boy gösteren kızlar arasındadır. lütfen kusura bakmayın hollywood mal ihrac eder gibi bir dönem isveçli kızları filmlere serpiştirmiştir. bir zamanlar da türkiye'de tarzım funk punk rock hebele hübele diye anlamadan dinlenilen red hot chili peppers bir şarkısında - onu da siz bulun - :

Little girls from Sweden
Dream of silver screen quotations
....

şeklinde isveçli kızların yukarıda anlatılan durumlarından bahseder. devamına da pazarlamaya yönelik unsurları genişletir. yaptığı şarkı tam anlamıyla bir hollywood ve o bölgede yaşanan yaşantı eleştirisidir aslında.

her hastalığı strese bağlamak

bir yeriniz ağrıdığında veya ağır/hafif hastalıklara sebep olarak stresi gösterme eylemi.

+ karnım ağrıyor abi
- stresten
+ doktora gitsem
- git abi ama stresten stresten

içindeki öküze sarıl

içindeki çocuğa sarılan adamın içindeki çocuğun büyüyüp öküz olması halinde yapacağı eylemdir.
tabi öküze sarıldıktan sonra ne anlatır bilinmez.

veganlar mantar yer mi

mantarlı kek yer.

la bi

sinirlendikten sonra söylenen uyarı cümleleri başına gelir. bir süre sonra kullanmaktan bıktığınızda devamını getirmeden sonunda nefes vererek bitirilen uyarı seslenişi.

(bkz: la bi siktir git)

gece yarısı adamın amına koyan şarkılar

http://video.uludagsozluk...ark%C4%B1lar%C4%B1-152306

aniden gelen mutluluk hissi

mantarlı kek etkisi. mke

yaran yanlış okumalar

yazan : ateistbayan
okunan : sebastiyan

kırılmış kalbin ilacı

Tanju okan şarkısıdır:

Benim en iyi dostum içkim sigaram
Onlar da terk ederdi olmasa param
Canım kadar yakınım el oldu şimdi
Dünyada dost denilen kelime yalan

alparslanın 50 bin askerle 250 bin askeri yenmesi

onu bilmem de şunu bilirim :

+ alparsan han! bizans ordusu bize çok yaklaştı
- Biz de onlara yaklaştık

bir bağış dini olarak islam

her ne kadar günümüz yeni trendi islam dinini eleştirmek ve sarkastik tutumlarla "bi barış dini olarak islam" gibi konularda ileri geri konuşma yapmak olsa da islam aslında bir de bağış dinidir.

dinde son derece yardımseverlik teşvik edilmiş aslında bir zümreye ait zenginlik yoksul tabakaya bir nebze olsun dağıtılmak istenmiştir. doğru ya da yanlış olduğu tartışılır ama islamda zekat gibi karşılıksız yardımlar boldur.

insanlar günümüzdeki sosyal düşüncelerden etkilenip bu konulara "sosyal adelet" gibi kavramlar katsalar da, fitre ve zekat gibi konular açıktır. karşılıksız yoksullara yardımın sosyal adalet kavramı ile alakası yoktur.

insanların insan olmaması

varolmanın bile sorgulandığı millattan öncesinden gelen düşüncelerle ortaya çıkan insanın kendini tanımladığı varlığın aslında insan olmamasıdır.

elbette düşünce tarzımızın şekillendiği bu dünyada insanlar insan değilse nedir? gibi illa bir varlığın tanımlanması gerektiği algılansa da hiçlikten gelen materyallerin aslında hiç olması düşünülmelidir. insan insan değilse ...

bir tanımı yoktur.