bugün

her yazarin icindeki duygu. entry girdikce canimin icine sokasim geliyor bu sozlugu. gitgide daha cok sariyor beni bu uludag sozluk. kiymetini bilmek lazim... iyi ki varsin ulen...
(bkz: sözlüğü o kadar çok seviyorum ki içime almak istiyorum)
yapılan zirvelerde tanışılan güzel insanlar sayesinde oluşan duygudur. bir sözlükten fazlası olmuştur. kuranlara, yaşatanlara tekrar teşekkur ediyoruz efenim.
duyarli moderatorler sayesinde her gecen gun artan sevgi selinin fiilimsi hali.
(bkz: cici)
(bkz: hanimis)
ileri ki aşaması için;
(bkz: sözlüğe yazmak)
(bkz: sözlüğü kaldırmak)* *
bir ılık rüzgardı belki tenime dokunup da geçen
ya da bir loş ışık gözlerimi kamaştıran
ah! evet evet; hatırlıyorum o günü...uludağ sözlüktü beni hayata bağlayan!
*sebep aramam; severim!
kalitesinden dolayı yapılabilecek olay.
ilk bakışta doğal bir olay gibi görükse de, günlerdir tv ve gazetelerde çıkan tecavüz olaylarından sonra insanı bir an durup düşünmeye sevk ediyor, evet biz pek tekin bir millet değliz ve bu sevmek de beni işkillendiriyor, zira yarın bir gün bir sözlükçü çıkıp ta sözlükten hamileyim, bilmem kaç bin sözlükçünün tecavüzüne uğradım derse şaşırmam ayrıca bunu hürriyette manşet olarak görürsem hiç şaşırmam.. Sonuç olarak, evet efendim sözlüğü sevelim ama kimyasal nedenlerle ve fiziksel aktivite boyutuna taşımadan..
bi kaç yazarın entry lerini okuduktan hissettiğim duygu.
yazarların iyisiyle, kötüsüyle geçirdikleri uzun bir süre sonrası sözlüğe karşı hissettikleridir. günlük misali sözlüğe dert yanılmış, latife yapılmış ve bunların karşılığı da destek yada tenkit olarak geri almıştır. hatta iş bazen o derece abartılmıştır ki, gün bitimlerinde sözlük ile halleşme alışkanlığı kazanılmış ve sözlük sürekli dinleyen bir dost yerine konmuştur. bazen dangalak-toy karakterlerin atıp tutmaları ne kadar rahatsız etse de çoğunluğun kadirşinas ve takdir edilesi şahsiyet olması bu sevgiyi büyütmüştür.
mod ve yazarlarıyla daha iyi günlere...
her şeye rağmen sözlükte vakit geçirmekten mutluluk duymaktır.
başka bir duygudur sevmek. her şeyi sevebilirsiniz. evi, arabayı, yeni tanıştığın adamı, ağacı, otu, boku... sözlüğü de sevebilirsin. kendine meşgale ararken sözlüğe bakarsın, azcık takılıyım dersin. yazarlık falan sana göre değilse basar gidersin. fakat ne kadar çok şey kaçırdığını bilemezsin. aynı benim gibi. şimdi düşünüp duruyorum uludağ öncesinde ben bilgisayarda neye bakıyordum diye. farklı bir mekan burası. her şeyden uzak. saçma sapan mesaj atabileceğin, etkili sözler söyleyebileceğin, bol bol küfür edebileceğin bir yer. ekşi gibi değil. burdaki sıcaklık ekşide yok. ekşide yazar oluncaya kadar takılırım diyosun, 5 yıl sonra yazar oluyosun, ama burdan da kopamıyosun. sözlüğü bu yüzden seviyorum. kemalistiyle, ateistiyle, abazanıyla, efendisiyle, salcasıyla, zallıyla seni seviyorum be sözlük.
(bkz: sözlüğe aşık olmak)*
sözlük stresimi atmama yarayan süper ortamdır.
kendimi sosyalleşmiş sanıyorum.
evde su kesilmiş sanıyorum.
buraya takılmaya başladığımdan beri bir yere takılabilme kabiliyetim oldugunu farketim. Teşekkürler dove. pardon uludağ sözlük!!!
farklı bakış açılarını burada buluyorum.
Sinir stres olduğumda yazıp rahatlıyorum. "Oh lan dünya varmış döktürdüm yine amk." şeklinde.
insana kendisini mutlu ve önemli hissettiren bir süre sonra da hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olan sözlük. seni sevmeyeceğim de kimi seveceğim.
(#14436389)
hayatı oturduğun yerden öğrenmek.
(bkz: seviyosan git konuş bence)
Yazarların kalitesiyle doğru oranlıdır. Her düşünceden insanın özgürce yazabilmesi çok güzeldir.
Evet seviyorum gerçekten sözlüğü. içimi az da olsa dökebiliyorum. Ve eğlenceli zaman geçiriyorum.

Edit: üstelik ne ekşiye ne de instelaya değişmem bizim sözlüğü.