bugün

80's 90's zamanların çocuklarının neden ateri kurup ya da internet üzerinden mario'yu oynamayıp bırakma sebepleridir. ben çocuk dü$ündüm vardığım cevabı behzat ç'de buldum:

''Çocukken bir oyun oynadığınız da onun oyun olduğunu unutursunuz.
Kendinize bir gerçeklik yaratırsınız, hiçbir şey saçma gelmez size
ama ya oyun oynadığınızda onun bir oyun olduğunu anlarsanız,
o zaman her şey saçma gelmeye başlar size.
Kendinize bir gerçeklik yaratamazsanız yaşayamazsınız.''
şahsım adına olmayan sebeplerdir. insan mario oynamayı nasıl bırakır?
artık insana çok kolay gelmesidir. küçükken 8 bölümü birden bitirmek çok büyük bir şey sayılırdı.
marioyu tek başıma oynamayı sevmezdim ben zaten tatil bittikten sonra kuzenler giderlerdi evlerine ben tek başıma geçerdim atarinin karşısına oynarken ağlamışlığım vardır. mario bana hep güzel günlerden sonra boktan günlerin başlangıcını hatırlatır hep yalnız kalmışlığımı hatırlatır bu sebeplerledir ki mario oynamayı sonradan denemedim...
artık mario oynamak için kavga edicek bi kuzenim bile yok. ayrıca o eski marioyu bulursam hemen yükleyip oynamaya başlarım artı 3. bi sebep daha buldum çıkmadan, ben marioda bile çok fazla ilerleyemedim hemen yanardım belki de o yüzden sinir olup unutulmaya mahkum tutmuşumdur.
benim atarim kırıldı. (vay ben nerelere gidem!)
sürekli yeni prenses kurtarma çabası.
Pezevenklerin, cenavarların elinden prenses kurtarmaktan yıldık çocuk yaşta. Prenses de kezban mıdır nedir insan aynı hataya sürekli düşer mi ya?

Maryo gel beni kurtar. iyi valla Maryo suya dalsın Maryo gitsin göğe çıksın oradan oraya zıplasın sarmaşıklardan atlasın filan. Maymun ettiniz be.