bugün

lekum dinikum veliye din

ayetini bilirler ancak yinee inananlara yobaz , gerici , laiklik karşıtı , atatürk düşmanı yaftaları takarlar.
sözlükte islam dinine inanmayan kişilerdir. inanmamaları benim veya herhangi bir yazarın problemi değildir, herkesin inancı kendine sonuçta. inanmadığını belli et kardeşim tutan yok ama bunu hakaretle dile getirme. mesela bir başlık vardı ' Allah'ın msn iletileri ' bu nedir şimdi ?. kimsenin inancına karışmak düşmez bana inananla da inanmayanla da aynı toplumda yaşadığım için saygı duyarım,kimseye de b*k atıp kaçmam. herkes bu düşüncede bir araya gelse uludağ sözlükte problem kalmaz zaten. birilerini yaftalamayı bir kesebilsek keşke ...
islam karşıtı diye bir şey yoktur. ateizm islam karşıtlığı olarak addedilemeyecek kadar geniş bir şeydir. ateizmi sadece belirli bir din karşıtlığı olarak bilmek; kişinin kendi dini hakkındaki duygusal görüşüdür. islam karşıtlığı değildir mesele; fanatizm, cehalet, baskıcılık karşıtlığıdır. bunlar kişinin yaşamına bir şekilde müdahil oluyor ise; ki oluyor, kişi de bunları sağlayan dine, tanrıya devlete doğal olarak karşı olur. amerikanyada ateist olsaydık isa hakkında konuşurduk. çünkü yaşamımıza müdahil olanlar hristiyanlar olurdu.

en basitinden genel olarak varılan tepki eşiği şu; ateist ateistliğini bilecek benim çizdiğim sınırlar dışına çıkmayacak. kurana kitaba allaha saygı gösterecek hakkında konuşmayacak.

bu bile başlı başına bir baskıdır. ateist akıllı olsun diye tehdit etmektir. ateistin mücadelesi de belki bunladır bu görüşledir. yoksa tahmini olarak dünyada verili rakamın çok çok üzerinde ateist vardır. ama toplu halde ortak bir görüş; birleşme, hareket içerisinde zaten bulunmazlar.
(bkz: islam değil yobazlık karşıtlığı)
(bkz: yoksa müslümanız elhamdülillah)
tek bir başık altında toplanamayacak olanlardır. yani ateisti var, deisti var, satanisti var, goministi var, sosyalisti var, bunların türevleri var, sonracıma her türlü koyu hristiyanlar var, museviler var, sabateyisyler var galiba belki masonlar da var, bizim sınıftan süleyman var, karşı komşu osman amca da olabilir geçen cumaya gelmedi.
saygısızlık yapılmadığı sürece herkes herşeyi savunmakta özgürdür. ama saygısızca olmadığı sürece. (bkz: herkes haddini bilsin)
(#10021163)
en klişe savunmaları ülkede islam yaygın olduğu için bu dine karşı oldukları, başka bir ülkede olduklarında oradaki dine karşı olacakları olan nefis insanlar gurubu. islam a karşı olabilirsin ol da zaten. olmazsan o zaman büyük eksiklik olur. sen olacaksın ki ben inanca daha çok sarılacağım, sen olacaksın ki ben ben olayım, haberin olmasa da, sana söyleyemesem de ben seni seviyorum, iyi ki varsınız lan, allah sizi başımızdan eksik etmesin etmez de zaten.

ey düşmanım sen benim ifadem ve hızımsın
gündüz gece muhtaç sen baan lazımsın (n.f.k.)

bütün ateist kardeşlerimi seviyorum...
hrisiyan ,budist, yahudi ,ateist, mason , mormon, komunist, irkci fark etmez.

akli olan herkesin boyle bir ilkelige karsi cikmasi dogaldir.

21. yuzyilda recm yapan el kesen birden fazla kadin ile evlenen insanlarin avrupada amerikada isi yok.
olaylara mantık çerçevesinde bakan topluluk.yaşanan her olayı tanrıya bağlamayıp neden-sonuç ilişkisi içinde anlamaya ve yorumlamaya çalışan ve/fakat sürekli hakarete ve zulme maruz kalan kişilerdir.