bugün

(bkz: islam karşıtı kunduzlar)
kendi dininde insanlara inanç özgürlüğü verildiğini bilmiyen yazarın karşıt düşüncedeki insana ayar vermeye çalıştığı başlık. madem sen inanıyorsun anlat dinini adama inanır inanmaz onun biliceği iş. o inananlara bişi dedi diye sende onla yarışırsan senin inancına göre ne farkın kalır ondan.
(bkz: aaa çok ayııp)
(bkz: islam karşıtı müslümanlar)
sözlüğe girdiğimden beri karşıma çıkan inatla uğraştığım kuduzlardır. ben hödük diye tasvir etmiştim, başkası kuduz demiş, bir başkası başka bir şey der bilemem. klasik mavraları kutsal bir iki tane kavram bulup onun üzerinden dalga geçtiğini sanmak, kendilerince hayali tanrı ve peygamberler üretip onlara tapınmak ki ajdar anık'a tapan bile gördüm daha ne diyeyim. en büyük bahaneleri ise inanç özgürlüğü olan hödük kuduzlardır. kuduzluktan olsa gerek, inanmadığı şeye hakareti inanç özgürlüğü kavramının içine sokuşturup, küfür etmeyi, dalga geçmeyi, olacak canım fikir hürriyeti diye savuşturup ergen beyinlerinin kıvrımsız düz loblarında rüzgarlar estirmeyi gaye edinmişlerdir kendilerine. ben islam harici bir başka bir dine inanmıyorum diye onların peygamberlerine, tanrılarına hakaret edip, onlarla dalga mı geçiyorum hayır onu geç ajdar anık'a tapan arkadaşlar, onun yüce yaratma kudretine bile saygımız var oturun çikita muz dinleyip kendinizden geçin bize ne.
(bkz: uludağ sözlük te allah la dalga geçilebilmesi)
istiklal marşımızda akif'in* söz ettiği kuduzların sözlükteki temsilcileridir.
ne der peki akif:

ulusun, korkma! nasıl böyle bir imanı boğar,
medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar...

peşin edit: ne akif, ne matural flavor, ne de -umulur ki- bir başkası adam olan ateist arkadaşlarımızdan söz etmemektedir (onlar candır). *ismiyle müsemma islam düşmanlarınadır bu dize.
(bkz: tez kellesi vurula)
sözlükteki ateist karşıtı kuduzlardan daha antipatik değildir.
var mıdır , varsa kimdir bilmem ama genel olarak şunu söyleyebilirim : herkesin inanç özgürlüğü vardır ve diğer insanların inancına saygı duyulmalıdır. bence bir dine karşı olmak anlamsız. inanmayabilirsin ama inanana da saygı duyacaksın. inananlar ( islam için söylüyorum konu o çünkü ) da inanmayanları ezemez. asmak, kesmek, biçmek gibi tabirler görüyorum üstelik yazanlar da müslüman olduklarını söylüyorlar. e hocam madem müslümansın hani hoşgörü ? neden asıp kesiyorsun ? buna da karşıyım, herşeye karşıyım. düzgün ve seviyeli entry lere selam yola devam.
(bkz: başlık iyi prim yaptı iyisimi biraz daha b*k atayım)
1400 yıl önce mekke sokaklarında dolaşan benzerlerinden daha zeki olmayan sözlük kullanıcılarıdır. onlar, bugün hayatta olsaydı; eminim daha zekice muhalefet ederlerdi.
annabell lee, tek geçerim.
deep, bleuvelve, kamyon ve tabiidir ki, beitar jerusalem.
kuran-ı kerime göre kinleriyle gebermesi gereken kişilerdir.

(bkz: bakara suresi)
kalpleri bağışlayıcı allah tarafından mühürlenmiş olan insanlardır. cehenneme gidecekleri kesindir. hatta allah daha fazla acı çeksinle diye derileri iyice piştikten sonra değiştirip tekrardan ocağa verecekmiş. ben demiyorum kuran diyor!

hem sizin neyinize kafir olmak? mal mısınz olm? bakın cennette güzel güzel kızlar varmış. hem de 13 yaşından başlıyormuş. içki deseniz nehirden akıyor lan! daha ne olsun. boş yere yanacaksınız yaa!
baslıkları ve yorumları gorunce ne yazık ki katıldıgım durum.
anlamadıgım inanan örtünen arkadaslara karsı sert hatta uslupsuz bır sekılde konusmaları ısı hakaret boyutuna vardırmaları bugun bır baslık vardı mesela basortululerın 3 ozellıgı allah askınıza nedır bu ya
ınanmayan modern
ınanan bağnaz onların tabırıyle sıkmabas vb vb vb
nerde kaldı özgur dusunce dımbırtıları
ha bu ozgur dusunce sacla basla ınancla alakalıysa kı oyle gıbı gozukmekte burda cogu zaman hiçbirimizin yatacak yeri yok o zaman inananımızın ınanmayanımızında.
karşıtlığı zaman zaman saygısızlığa çeviren.
insanlık özelliklerini kaybetmişcesine yorumlar da bulunan.
bir müslüman için dininin herşeyinden önce geldiğini unutan veya bilmeyen bilse bile buna uygun hareket etmeyen sözlük yazarı.
(bkz: klavye delikanlıları)
zaman zaman bazılarının provokatif entryler girdikleri doğrudur. ancak bu tüm ateist ya da deist yazarları kapsamaz. fakat bunlara cevap vereceğim diye aynı inancı paylaşmayan insanların tümüne it, köpek soyu, dallama, piç, hıyar, dümbük türü sıfatlarla saldıran onun bunun çocuklarını mazur göstermez.

iş bu entry provokasyon amaçlı başlık açan ya da entry giren tüm görüş sahibi yazarlar için de geçerlidir. futbol-siyaset-din-nesil farketmeden.
sadece sozlukte degil her yerde islam karsiti olan kisilerdir. ve bilinmelidir ki, sadece islam degil butun teistik inanclara karsilardir.
"Onu eğitmek isterseniz, aşağılandığını düşünür ve öfkelenir. Onu aydınlatmaya çalışmayın, yoksa inançlarına sövdüğünüzü basbas bağırır." j.t.a.f.
öldürmek de, yaşatmak da senin işin,
bu dünyayı gönlünce düzenleyen sensin.
ben kötüyüm diyelim, kimde kabahat?
beni böyle yaratan sen değil misin?
uludağ sözlük cuma namazı zirvesini basacak olan islam karşıtlarıdır.
olağan, normal hatta çok insani bir profildir.
iki önemli noktası var bu meselenin. sakin sakin, samimi olarak anlamaya çalışalım.

(kavga yok, laf sokma yok, kulp takma yok, başka yenilmişliklerin hırsını buradan çıkarmak yok.)

şimdi 'islam karşıtı' tanımlaması benim şahsi öngörülerime göre iki farklı manası olan yaygın bir tanımlama.

1. her hangi bir dine inanmayan ve ilahi kaynaktan ya da kaynaklardan gönderildiğine inanılan kuralları kabul etmeyen insanlar.
bu insanlar, müslamnların açısından bakılınca islam karşıtı, hristiyanların açından bakınca hristiyanlık karşıtı olarak nitelendiriliyorlar.

2. birde islam karşıtları var. yani fanatik hristiyanlar, fanatik yahudiler hatta dini tören olarak müslümanları kesen fanatik budistler ve sadece islama düşman olan fanatik ateistler.

Şimdi birinci profildeki insanların benim açımdan hiçbir sakıncası yok. hatta islami açıdanda bir sakıncaları yok. gayet doğal, gayet normal insanlar bunlar.
Sokata da olabilirler, okuldada sözlüktede olabilirler. Olsunlar. Kendi bilcekleri bir iş.

iknci grup insanlar tehlikeli. örneğin, bosnadaki sırplar, filistindeki yahudiler, keşmirdeki hristiyan milisler, afrikadaki katolik şövalyeler, çindeki kominist muhafızlar vb. bunlar açık düşman. tedbirli olmak lazım.

birde türk ateistler var. özellikle türk diye belirtiyorum. bu grubun bir kesimi tırnak içindeki ifadesiyle resmen çirkef insanlar. örneğin bazı ateistler var inanmıyorum ben kardeşim diyor ama bana küfür etmiyor. işte ben orada nasılki inanç özgürlüğümü savunuyorsam o adamında inanmama özgürlüğü savunuyorum. küfür etmeyen ateistlere baskı yapan herkesin karşısındayım. her türlü gizli, açık tacizleri ayıp hatta günah kabül ediyorum.

ama şu çirkefler çekilmez oluyorlar. peygamberin eşcinselliğinden girip, allah'ın hangi cinsten olduğuna kadar bir sürü hadssizlik ve terbiyesilik içindeler.

sonuç: sözlükteki sağlıklı ruhları olan ateistlerin benim açımdan hiçbir negatif özellikleri yok. yani yeri geldimi fikrini beyan eden, ama allah inanan salak müslüman demeden kendi savını ortaya koyabilen bir adamsa, başımın üstünde yeri var.
hatta bir savunmaya bile geçme yada idiasını ispatlama zorunluluğu bile yok bence. inanmıyorum arkadaş der ve konu o anda kapanmış olur.

mesele samimiyette. innevel amelü binn niyet. yani: bütün amellerimiz niyetlerimze göre.
şimdi asıl fanatik müslümanlar hesap yapsın.
senin islam tarafında olman nefsinde mi, imanından mı? niyetin ne?
benim kendi derdime yanmam lazım. adam inanmıyorum demiş ve meseleyi mezara kadar kapatmış. ama ben inanıyorum, asıl zor olan benimki.
'sözlükteki din karşıtları' olarak değiştirilmesi gereken başlık.