bugün

inanılır gibi değil. seçimlerde esamesi bile okunmayan ama sözlikte eksilemek için hazır kıta bekleyen kemalist tayfanın varlığıdır. demekki sözlikte aktif oldukları kadar insan içine girip saha da aktif olsalar bu işi götürecekler.
kesretin mahiyetinde nüfuz bulunmaz, ihlasın kesretin de nüfuz asıldır.
sozlukte her 10 kisiden 9 muhafazakar oldugu icin daha cok goze carparlar.
yanlıştır. gördüğüm kadarıyla sözlükte oldukça az kemalist var.
bu sözlükte kendini kemalist zannedenler var. daha nutuk bile okumamış ön yargılı cahil sözde kemalistler.zaten bu milletin başına ne gelse onlardan geliyor.

(bkz: cuntacılar)

(#7526555) * *.
aslında çok azdır.kemalist olduğunu sanan din düşmanları daha çoktur.bu grubun kemalizmle falan uzaktan yakından alakası yoktur.ellerine nutuk almadıklarına bahse girerim.görse roman zanneder.
(bkz: sözlükte çoğunlukta olan fethullahçı tayfa)
kamaştırıyor bazı gözleri demek ki.

(bkz: niceliğe değil niteliğe bak)
ülkenin yüzde 80 inin kemalist olduğunu unutan bünyelerin iddiası. fırında et satılır mı? burası türkiye cumhuriyeti. elbet heryerde kemalist olacak. neyine şaşıyorsunuz anlamadım ki. yüce önder atatürk ün fikirlerini savunmak ne zamandan beri suç oldu? ya safsınız ya da milleti saf sanıyorsunuz. birincisi daha ağır basıyor açıkçası.
sayısı az ama sesi çok çıkan tayfa. bazen kendilerini çoğunlukta sanarlar. bazen biz de öyle sanarız. *
fetocu, ümmetci, turancı olmaktan son derece güzel bir durumdur. nankör olmamak gerekir...

dip not;

Ne ararsin Tanri ile aramda
Sen kimsin ki orucumu sorarsın?
Hakikaten gözün yoksa haramda
Başı açığa neden türban sorarsın?

Rakı, sarap içiyorsam sana ne
Yoksa sana bir zararı, içerim
Ikimiz de gelsek kildan köprüye
Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.

Esir iken mümkün müdür ibadet
Yatip kalkıp Atatürk'e dua et...
Senin gibi dürzülerin yüzünden
Dininden de soguyacak bu millet.

Isgaldeki hali sakin unutma
Atatürk'e dil uzatma sebepsiz
Sen anandan yine çikardın amma
Baban kimdi bilemezdin serefsiz.

Neyzen Tevfik
Kemalistler dinsiz midir? kemalist ne demektir? atatürk'ü seven saygı duyan sağcı olamaz mı? bu millet mustafa kemal atatürk'ün önderliğinde "allah allah" nidalarıyla girmedimi savaşa asırlardır? Savaşın sonunda yaşa mustafa kemal paşa demedi mi yaşlısı, genci, çocuğu, karısı, kızı. inanç kalpse beyin olmadan anlamı var mı kalbin, yaşayabilir mi bir millet "beyinsiz"? Şimdi bırakalım o solcuymuş bu sağcıymıs yok o kemalist bu komünist. Özgür yaşamak istiyen her birey Atatürk'e saygı duyar, duymak zorundadır. illa fark olsun çatışma çıksın isterseniz saygı üzerinden değil sevgi üzerinden bölün birbirinizi. kemalist dedikleriniz sevsin atatürk'ü anti kemalist sevmesin. Ama ilkelerine sahip çıksın bütün millet ki, evinizin pençeresinden baktığınızda veya sokağa çıktığınızda yada en basitinden ben bu adamı sevmiyorum diye bildiğinizde, düşünebildiğinizde bunların o ilke ve inkilaplar sayesinde olduğunu bunu asla başka birinin eline bırakılmaması gereken birşey olduğunu. gerekirse uğrunda ölünebileceğini bilin. özgür ama kıskanılan, üzerinde oyunlar oynanıp parçalanmaya çalışan bir millet olduğunuzuda asla unutmayın.
sözlükte din istismarı yapan, büyük kurtarıcıya dil uzatan, istiklal marşı ile taşak geçmeye çalışan anneleri kötü yola düşmüşlerden fazla olmayan güruh...
(bkz: ataturkçu olmanın verdiği dayanılmaz huzur)
her ne kadar inkar etseler de,çoğu ön yargılarının mahkumudur, objektif olmaktan çok uzaktırlar.

bu da beraberinde tahammülsüz olmak ve ispatlayamadığı şeye saldırmak meyvesini veriyor daha bir tane ispat ve kanıt yoluyla tartışan kemalist görmedim burada. *
(bkz: kemalistler çok rerörö)
baksınlar işlerine.
Kemalistler tamamiyle objektiflerdir.Her türlü gerikafalığıa ve ırkçılığa karşıdırlar.Kemalistlerin istediği tek şey Atatürkün hayalini gerçekleştirmektir.
(bkz: kime göre neye göre)
dini, imanı, kitabı pazarladınız yetmedi... ekmek yediğiniz barındığınız toprakları sattınız yetmedi, bunlar yetmezmiş gibi örümcek beyninizden çıkan hastalıklı fikirlerinizi yaydınız o da yetmedi şimdi o pis ağzınıza kemalistleri doladınız öyle mi? büyük lokma o yutamazsınız. her rengi boyadınız fıstiki kaldı değil mi? ama o renk size uymaz. az daha sabredin. kemalistler kaç kişiymiş göreceksiniz.

(bkz: hanım koş sözlükte pazarcılar solundan kalkmış)
sözlükte ki zeki insan sayısıyla doğru orantılıdır.
yanlış, önyargılı, inanan insanlara karşı kin dolu entryleriyle insanı atatürkçülükten soğutan tayfadır. inancınla ilgili girdiğin her entryde yobaz olursun, molla olursun onlara göre. ben de atatürkçüyüm ve müslümanım. hepsine saygım sonsuz. peki kendini kemalist olarak adlandıran tayfa sen inanan insanlara ne kadar saygılısın?
bu tayfanın çoğu milli şef olarak adlandırılan ismet inönü politikalarını izleyenlerdir. kemalistlerin çoğu inönisttirler. farkına varalım, sevgili atatürk' ten çok milli şefin yolundadırlar .
kuyruğuna bassılmış gibi sürekli eksi verenler (bkz: kaçınız nutuğu okudunuz el kaldırsın)

edit: hoca ödev vermeden

gerçi nutukgu okuyunca günümüz dünyasına dair hiç bişey bulamayacaksınız niye böyle bir soru sordum anlam veremedim.
yurdum insanını tek tip mürit sürüsü ve hoca şeyh eteği öpücüsü görmeye odaklanmış fareler gibi çok sayıda ama çok küçük kafalı adamların sevmediği tayfadır.

ayrıca bu aralar sarmaş dolaş canciğer olduğu binlerce askerin polisin köy korucusunun katili pkkcı sürüsüde sevmez. rastlantımıdır acaba ?