bugün

sözlük yazarının, girmiş olduğu entrylerin içerikleri ve aldığı eksi oylara bakınca bir an için aklına takılan düşünce.*** aksi halde:
(bkz: iğrençsiniz ibneler)****
öküzlüğün önüne geçemez.

(bkz: aferin böyle devam)
dünya'da nefes alıp konuşan, iki ayrı cinsin olmasından kelli vuku bulan hadisedir.
(bkz: şok)
(bkz: sözlüğü açtığımda memelerini sıvazlıyordu)
şaşırılacak bir durumun olmaması.
bazı sözlük üyelerince " sözlükte uzaylı da varmış " tadında kurulan cümle.
(bkz: bataklıkta bir gül) * * *
(bkz: bundan daha normal ne olabilir)
kadınların her yerde ikinci sıfın olduğu içün ''aaa, burada da kadın varmış, lan her yerden çıkıyolar, tiz vurun kellesini!'' yahut '' aayy, ayıp oldu yahu, annem bunları söylediğimi bilse çok kızar bana'' olmadı mı: '' oh bee, sonunda kadınların bol olduğu bir yere park ettik takayı'' düşünceleri ile davranış halidir. kadınlar naziktir, çiçektir, böööcektir, kaaave ağzıyla konuşmak nereye kadardır. sizler birgün baba olacaksınız, evlatlarınıza örnek olacaksınız, *mdı, *ikti nereye kadar! kadınlar ne ister sorusunun cevabını böyle yaparsanız nasıl bulacaksınız a yiğitlerim, a efelerim, a seğmenlerim, a karadutlarım çatal karalarım! ondan sonra hatun milletine '' sawyer' e tapıyolar lan nesini beğeniyolar?'' demeyin, adam efendi, serseriliği bile efendi. ağzı bozuk değil. ha rol yapıyor diyeceksiniz, yahu sizde yapın arada, kibarlık rolü yapın.
(bkz: hadi canım sen de)
pozitif ayrımcılıktır. sözlüğü apaçileşmekten kurtaran cenahtır. biz varsak sözlük vardır.
sözlükte hikayenin* iki tarafının da fikirlerinin ve görüş açılarının dile getirilmesi bakımından çok olumlu karşıladığım ve desteklediğim durum. keşke mecliste de daha fazla kadın olsa mesela.
neg'zel. valla!

(bkz: both sides of the story) * * * *
normaldir. güzel bir deneme sahası bu sözlük. oluşturduğunuz giriler kadınlarda nasıl bir reaksiyon olacağını bilmek ve bunu almak için entry oluşturmak güzel. bazıları sitemkar olsada olsun. ve bazı bayanlar anlamadan dinlemeden eksi veriyor ve yargılamak kolay oluyor onlara göre, nedene inmekten ziyade. o kadarda önemli değil, nedenini sorana cevabım var ama çoğu sormaz. onlar için kadına kesinlikle hakaret edilmemelidir.
iyi güzelde hakaret etmiyorum ki gördüğümü yazıyorum. götümden çıkarmıyorumya bunları.*
-sözlükte kadın yazarlar da varmış lan.
-aa nasıl olur? kadınlar yazmasını biliyorlar mı? interneti kullanabiliyorlar mı?
-demek ki kullanabiliyorlar.
-hmm. ben sadece erkekler bunları becerebiliyorlar zannediyordum.
-demek ki yanılıyormuşuz.
-akşamki maçı kim alır?
-banko barselona. iyi de oran var.
sözlüğün köy kahvesinden farklı olduğunu gösteren ayrıntıdır.
iyidir, hoştur, eftaldir...
- olm sözlükte kadın yazarlar da var.
* ee yani?
- adam ol onu diyorum, burası köy kahvesi değil artık.
* nasıl olacak o iş?
- küfür etmeyeceksin.
* sonra?
- sıçmak değil kaka yapmak diyeceksin.
* ee?
- dövmeyeceksin, okşayacaksın.
* lan bsg.
- bak ne diyorum ben! gel buraya çabuk! ... pezevenk!!
atatürk türkiyesinin uygar kadınının, her yer de olduğu gibi sözlüktede olmasından doğal ne olabilir.
(bkz: adı ayşe olanların kadın olması)*
--spoiler--
giriler kadınlarda nasıl bir reaksiyon olacağını bilmek ve bunu almak için entry oluşturmak güzel
--spoiler--

sanırım bir bağyan yazar olduğum için anlayamadım bu entry girisini.

ha bu arada, sözlük ortamlarında xx kromozmlu kişiler olması durumudur.*
altıncı nesil yazarın sözlükteki kadın yazarları tanıma girişimi ile açılmış bir başlık olsa gerektir... #5022160
(bkz: ava giden avlanır)
Çoğu konuda dikkat edilmeyen husustur.
özür mahiyetinde " ne yapsınlar, allah da onları kadın yaratmış?" deyin bari...
Nedense içimden hadi lenn (bkz: dümbük) demek geldi.