iki sene önceyi...
erik
ya ne olacağudı?
romantiğe bağlayıp 'eski sevgilimi', 'gençlik yıllarımı', 'kırılan hayallerimi', 'saflığımı' falan demek isterdim ama çok monoton, çok tanıdık be hacı. zaten özlenen genelde gelmeyendir. o yüzden gelebilitesi olanları özlemek lazım.

erik diyordum, tuzlu tuzlu. ii mi?
yanımdalar,kısa veya uzun süreli de olsa. *

bazı insanlar,mavilikler, deniz'im.. daha başka ne isteyim ben?
hayal gücümü.
aklımı kullanmayı bilmediğim zamanlardaki çocukluğuma ait hayatımı ve on yıldır göremediğim canımın parçası dedemi.
2002 deki işimi geri istiyorum patron.
şimdiden çok özledim seni sonbahar.
onu özledim üzerinden 10 yıl geçmiş olsa da.
- üst katta oturan eylem ablayı özledim. abla falan dediğime bakmayın deli gibi aşıktım hatuna, saçları jölelemeye onun yüzünden başladım ben. sonra gitti kel bir herife eş oldu. demek saçlar o kadar önemli değilmiş onun için. taktik hatası yaptık. inat edip düğününe gitmemiştim. babamlar hala konuşur, kocasının bağcıklarını bağlarmışım düşüp ölür eylem bana kalır diye. kalmadı amk.

- annemi özledim. ama konuya girmicem, girersem ağlarım, erkek adam ağlamaz.

- lise yılları dostluklarımı özledim.

- araba çarpmıştı bana, pek bir şeyim yoktu. araba çarpıp kaçmıştı dizim kanıyordu. bir amca geldi kucağına aldı beni bir eczaneye götürdü. ayağıma pansuman yaptırdı. saçlarımı okşayıp şefkatle öptü başımdan ve gitti. kimdin sen amca, nerdesin. ben senin sayende insanları sevdim. seni çok özledim. stv, beşinci boyut dizisindeki adam mıydın yoksa sen?*

- eski yaşama isteğimi özledim. bu ara kendimi hiç bir yere ait hissetmiyorum. ne bir toprağa, ne bir vatana, ne bir millete. sadece siktir olup gitmek istiyorum bu anasını sattığım dünyasından.
yanında ceviz ve bademle yediğimiz haşlama buğday. annem sobanın üstüne kayardı tıkır tıkır akşama dek usul usul şişerek pişerdi. ne güzel olurdu bee...
akşam olunca kardeşimle pencerede babamın gelmesini beklemeyi özledim.
lise yılları ):
salya sümük ağlardım,
annem başımı okşardı,
babam sus payı sıkıştırırdı cebime,
koşarak bakkala giderdim sümüğümü çeke çeke,
yolda şakire teyze okşardı başımı,
cemal amca "seni kim ağlattı olum?
baban mı?
vay hıyarto gel gidelim dövelim hadi
ben tutarım onu" derdi,
bakkal amca her zamankinden çok çekirdek koyardı gazeteden külahıma,
üstüne bir de tipitip sakız verirdi,
geri dönerken sokağın veletleri maça çağırırdı
ben hala ısrarla ağlardım.
ağlayabilirdim.

- şimdi bir damla gözyaşı döksem, karı gibi zırlama lan diyorlar. hepinizin hayat anlayışına sokayım.

neyi özlediğimi anladınız.
evine gidip dans etmeyi özledim.
çocukluğu...
nermin..

nermini özlüyorum..

o da ben de, natalia oreiro hayranıydık. akşam 18 gibi ana haber bülteni öncesinde vahşi güzel isimli dizisi oynardı. o da tv başına konulurdu. evimiz evlerinin karşısındaydı. tül perdenin ardından, onun ne izlediğini rahatlıkla görebilirdim. aynı anda bizim televizyonda da oynamasına rağmen ben onun refleks ve hislerini anlayabilmek için, bu işe yeltenirdim.
(bkz: tatil)
onunla kahvaltı yaparken kazağından içeri bir tabak zeytinyağlı domatesi boşalttığım an. evet o günü çok özlüyorum.

o da kafamdan aşağı yoğurt dökmüştü.
yaz aşkamları yazlığın balkonun da oturup çay içmeyi ve sitede yankılanan okey taşlarının sesini özledim.
samimiyet o kadar özledim ki seni, kimse samimi değil sanki. herkes mi bencil ben mi salağım onu da bilmiyorum ki.
Küçüklüğümü özlüyorum. dertsiz, tasasız hayatımı. sokaklarda top koşturup, bilmediğim konuları özlüyorum. bilmediğim aşkı, bilmediğim zorluğu ve bilmediğim hayatı özlüyorum.. kısacası bilinmemezlikler içinde yaşadığım günü özlüyorum.
çocukluk özlemidir tabiki..

arkadaşlıklarımızın, dostluklarımızın gerçekçi olduğu çıkar gütmeden birbirimizi sevdiğimiz çocukluğumuz..
tek kelime. anne...
edit: bu entrye ne amaçla eksi verilmiş ola ki. mesaj atarsa açıklarsa gerçekten sevinirim.
arkadas. evet arkadasi, arkadasligi ozluyorum.
eski neşemi özlüyorum.
umursamaz halimi özlüyorum.
eski sevgilimi özlüyorum,sarılıp uyumayı özlüyorum.
tıka basa yemek yemeyi özlüyorum.
hatalarım yüzünden suçlanmadığım zamanları özlüyorum.
çocukluğumu özlüyorum.
evcilik oynamayı özlüyorum.
kafama ne eserse onu yapmayı özlüyorum.
ailemi özlüyorum.
evimin sıcaklığını özlüyorum.
yaşanmış yaşanmamış ne varsa özlüyorum anlıycağın ama en çok da seni özlüyorum.