bugün

çoğu yazarı büyük bir düşünceye sokacak başlık. (bkz: ulan kuru ekmeği balkondan atmıştım kuşlar yedi mi acaba)
(bkz: iyilik yap denize at)
Söylememeleri gerekendir .
Bir keresinde bir turist bana çamlica ya nasıl giderim diye sormuştu ben de ingilizce tarif edemeyeceğimi anlayarak aksaraydan çamlicaya kadar turiste "follow me" demiştim. Bence gayet büyük bir iyilikti.
Anlatma. Yaptigin iyilik sende kalsin. O zaman iyiligin en buyugunu yapmis olursun.
Sağ elimin bile bilmemesi gereken iyiliktir.
yaptığın iyiliği, yaptığın kişinin bilmemesi gerekir.

- benimki sevmekti en çok ihtiyacı olduğu bi zamanda, birisini canımdan çok sevmekti.
Sağ elini verdigini sol el görmemelidir. Dillendirmeye gerek yoktur iyiligi iyilik yaptığın insan bilsin yeterlidir.
Yanından geçerken bir dilenciye acıyan gözlerle bakmak.
Gün içinde boş vaktimi, internet cafede oyun oynayarak geçirdiğimden, beni izleyen çocuğa, dayanamayıp masa açtırmak.
O an yüzündeki mutluluk, zor bulunur vesselam.
iyi bir arkadaş olmak. ya ne olacağıdı?
Bende kalsın.
Kendimi affetmek. Belki zamanla başkalarını da affedebilirim.
Gülümsetmek. Ve o an düştükleri "çukurun" son çukur olmayacağını söyleyip onlara umut aşılamak.
true'ya kız aradım, dün bir yazara artı oy verdim...
1 ay olmuş olabilir ; karşı binamızdaki minicik kız çocuğu balkonun kenarındaki mermerin üzerindeydi. Sonra bacağını balkon demirliklerine atıp, dışarı çıkmak istedi (yani aşağı düşecekti) avazım çıktığı kadar bağırdım: " çocuk bana bak (ben arka tarafta kalıyorum), in oradan" diye. Çocuk bir sendeledi, arkasına döndü, bacağını geri indirecekti ama yapmadı vazgeçti yine de aklını epey karıştırdım. O sırada onu oyaladığımı düşünüyorum. Sonra dedesi olacak, yaşlı bir adam gelip onu kucakladı. Amca bana döndü kendisi de şok olmuştu. O gün bugün o bebek balkona çıkmıyor. Kalp krizi geçirecektim yalnız.
öksüz ve yetim ve tek başına yaşayan gariban arkadaşımı türkiye aile destek programı (500 TL) aylığına bağladım.
Ben kendisini sollayana dek en önde giden sperm kardeşimi, yumurtayı döllemesini engellemek suretiyle bu hayatı yaşamaktan kurtardım.
Aynı zamanda en büyük pişmanlığımdır.
Bugün bim'in önünde bi kadın kaldırıma oturmuş kalem falan satıyodu, ona 10 lira verip bi kalem aldım!

iyilik yapıp denize atma seviyem ektedir. Her gün yapılan bi iyilik en büyük iyiliktir işte öncekilere gerek yok.
iyilikler anlatılmaz.
kötülük yapmak.
Bir Yılbaşı arifesinde bindiğim taksinin şöförüne cüzdanımdaki nimet abla menşei çeyrek piyango biletinimi vermiştim. Neden verdim çünkü içimden öyle geldi.

Adetim olduğu üzere aldığım biletlerin arkasını cirolarım. O biletin arkasına da adımı soyadımı yazıp imzalamışım. Yıl döndükten bir hafta kadar sonra o taksi şöförü bana ulaştı telefonla. Meğer verdiğim bilete büyük ikramiyeyi tek rakamla kaçırdığı için teselli ikramiyesi isabet etmiş. Biletin arkasında benim adım yazdığı için kendisine ödeme yapmamışlar. Noterden Feragatname çıkarıp kendisine verdim.