bugün

kendimi sık sık bu başlıkta buluyorum. yapacak bir şey bulamıyorum. yanımda birini istiyorum ama kimi istediğimi bilmiyorum. ben çok sıkılıyorum.
Yaz da bitti. Gene kış gelecek.
bir süredir farklı birkaç sektörde deneyim kazanmak, hem de boşluğu doldurmak adına iş arıyordum.
yaşadığım yerde kafama yatan kendi mesleğimle ilgili birkaç iş olsa da (kesin mi, tabi değil) eylülü beklemek zorundayım zaten. o yüzden birkaç aylık farklı sektör merakı.

adana civarı farklı sektör deneyimi ama yapabileceğim türden iş ararken bugün önüme yumurtalık ilçesi serbest bölgesinde bir şirkette büro işi önerisi geldi. değecek bir maaşı olan tek işti diyebilirim.

ama reddettim.
umarım pişman olmam.

yumurtalık'ta napayım ki hem.
adana, kozan, kadirli, ceyhan, osmaniye pls. *
doğum günü merasimi gerginliği yaşamayayım dedim biraz unutulayim dedim
Harbi harbi unutmuş pezevenkler.
Neyse son üç dakka
Dilek tavsiyesi?

görsel
Edit:Lan entry i girene kadar surem bitti hahahaskt
bir insanı törpülemek; yapana da yapılana da zorluk ve sıkıntı çıkaran, nefret verici eylemlerden biridir.
kimseyi törpülemeye çalışmayın, ortada size zorluk yaratan bir durum olmadığı sürece insanları olduğu gibi kabul edin. kimseyi bir şekle kalıba sokmaya çalışmayın.
Her şeyden sıkıldığım dönemleri sevmem. Kendime bir süre bir amaç, neden bulamam. Her şey bayat gelir. yediğim, içtiğim, giydiğim, düşündüğüm. Yani şuan her şeyi silip köşeye çekilmek istiyorum ama bunun bir faydası olmuyor. Yani bazı kısır düşünceler arasında dönmekten başka bir halt yiyemiyorum. Yeniliklerden korkuyorum, sevmiyorum, nefret ediyorum.

Kısacası hayattan ne istiyorum bilmiyorum. Istemeli miyim? Bazen gereksiz geliyor. Ama yarın sabah yine o yataktan kalkacağım. Yine hiçbir şey olmadan gün bitecek. Yine sabah olacak yine yine. Yani sonu başı ne bu işin. Ölüme bir adım daha yaklaşmak mı? Anlayamıyorum. Şansım olsaydı, dilini bilmediğim insanların arasında yaşamak isterdim. Her halükarda kendimizi ifade edemiyoruz nasılsa.
dibi yosun tutan denizlerle ilgilenme, sen dağları seyret..

Yenik düşüyorsan özlemlerine aldırma, kalbindeki o uçsuz bucaksız sevgiyi hisset..
Işıklar sönmüşse ve karanlıksa; ona da aldırma, ay ışığını seyret..

Sabret.. Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun..
Sabret ki her şey gönlünce olsun.
öncelikle şunu söyleyeyim, bilen de bilir zaten ben aileme çok düşkün anneci, babam ile de maşallah arası çok kötü olmayan bir bireyim. ve henüz bekarım. elbet bir yerde uygun biri ile kısmetli şeyler olacaktır. neyse uzatmayayım demek istediğim başka şey. tüm bunları bilerek söylüyorum ki, kısa sürede olsa tek yaşamanın, kendi başının çaresine bakmanın, bazen işte o özgürlüğünüzün keyfini, ya da yalnız kalmanın hüzünü de olsa dibine kadar yaşayın derim. faydası oluyor. özlenmek diye bir entry girmiştim geçenlerde. hakikaten özlenmek, kısa süre de olsa biraz gidişatı değiştirmek, insanın kendisini yenilenmesine sebep oluyor. ha sakın yanlış anlaşılmasın. böyle böyle ailesinden soğuyup, kendi başının dikine gidenler de olabilir. aile olayı bambaşka bir şey. hele ki nasip olursa tabii, diyorlar ki kendi yuvanı kurup, aile olmak bambaşka bir şey. ama işte ama en önemli sizsiniz.
öyle bir derdim var ki, çok şükür ahmet nuri acarzamanında şu cümleyi kurmuş da az çok anlatabiliyorum "Söylesem Tesiri Yok Sussam Gönül Razi Değil" anlayana tabi...
Çok zeki ve akıllılar,zenginler hepsinin lüks otomobili sevimli küçük süs köpeği,elinde kahvesi mükemmel kariyeri ve rayban gözlüğü var,tuhaf şekilde sportifler mükemmeller, harika ötesiler...ötekiler...mükemmelsiniz...
iş ile güç ile ilgili serzenişte bulunmayı pek istememekle beraber ayağıma bağ olmuş, paçalarıma yapışmış dünyanın en saçma işini yapıp bitirmekle yükümlü hale geldim. üstelik bugün bana teslim edildi, benim teslim tarihim ise yarın 12:30. çünkü neden olmasın değil mi? bu gariban vatandaş çalışsın evinde barkında yapsın versin değil mi?

oysa ben de isterdim çıkayım kırlarda koşayım ama nerdeeee...
oturduğum mahallede sünniler yoğunlukta. ojelerim, sürekli rengi değisen saçlarım, koyu rujlarım olduğu icin beni oğullarına yakıştırmazlar. çalıştığım yerde aleviler yoğunlukta teyzeler beni sever beğenir sonra köyümü sorar ve alevi olmadığımı duyunca beni istemezler. neyse ki ben de kimsenin oğlunu istemiyorum yoksa bu durum beni üzerdi. ne alakaysa bu da.
herhangi biriyle değil, beklemeye değecek insanla devam etmeli bu yola. beklemek kolay şey değil. sabır ister, güç ister. güçlü durmak; kuvvet ister. sabretmek için yürek ister. yüreği olmayan insan ne sevebilir doğru düzgün, ne de bekleyebilir.

beklemek ümit etmektir, hayal kurmaktır. beklemeye değecek bir insanı almak gerekir kalbin odalarına. yokluğuna sabredecek insanları, bahaneleri olanları değil.
ve sizi aynı şekilde sevecek insanları.

tüm bekleyişler acizlik, çaresizlik, muhtaçlıktan değil; aşktan sebep.
Ne bok yerse yesin, dönerse senindir dönmezse hiç senin olmamıştır rahatlığı bırak da peşimi bende ilerde birileri için çabaladım diyebileyim haha.
Ne bok yersen ye diyorum ama ben tekrar.
Ohhh bursum da kesilmiş ahahhs. Bugün bir de araba falan çarpsa yaşadığım en güzel günler arasına girecek. Hadi bekliyoruz daha bitmedi gün.
Sonunda tatildeyim sözlük. Yeni yeni kafamı dinliyorum. Düşünüyorum da hayata hızla yaklaşıyorum. Düşünce şeklim değişiyor, aileme çok bağlıyken artık daha bağımsız olmak istiyorum. Kendime yatırım yapmak istiyorum. Bilgili, kültürlü, bakımlı ve güzel olmak istiyorum. Sevgilimden ilk ayrıldığım zamanlar amacım sadece sevgiydi. Fakat artık sevgiden fazlasını istiyorum. Dost, arkadaş, sevgili her ne olursa beklentim arttı. istemediğim insanları da daha kolay çıkarıyorum hayatımdan. Yetişkin oldum sözlük, bunu şu son zamanda net olarak hissettim. Ben yeni olgunlaşıyorum. Öncesinde kendimi olgun sanırdım yanılmışım. Yarın belki şimdi de yanıldığımı düşüneceğim, daha da olgunlaşınca... Kalbim de olgunlaşmış mıdır bilmiyorum ama bu aralar sessiz duruyor. içindekileri ben bile hissetmiyorum. Duruldum bu aralar. Şu yaz bi kendimi toplayıp kışa farklı olmak istiyorum. Bakalım ne olacak... Biraz heyecan gelse fena olmaz hani.
bir erkek olarak gurur yapın azıcık ve utanma içgüdünüzü asla kaybetmeyin. cool olacağım diye omurgasız ve karaktersiz erkek olmak adamlık literatüründe yeri yoktur malasef.
Ufak tefek yazdığım troll entryleri bırakıyorum.
uzun zamandır görüşmediğim çocukluk arkadaşlarımı çok özledim be sözlük. o kadar ortama girdim çıktım onlardan sonra hiç bir ortamın muhabbetti onların muhabbeti gibi sarmadı.diğer arkadaş ortamlarimda sıkılıyorum onlarla ettiğim muhabbetler,yaptiğimiz espriler başkaydı. ben o ortamda ben olmuşun meğerse. çeşke ufak tefek saçma sapan ergen kavgalarımızı,küslüklerimizi fazla büyütmeseydik. aslında geri dönsem onlara kabul ederler beni ama dönecek halim yok.

umarın kader bizi iyi bir şekilde tekrar buluşturur.
gülmek için yaratılmış gözlerde yaşlar niye?
Başlık açma operasyonuna musallat oldum. Sevmeye başladım bu işi. Ulu sözlük yaşatacağım seni. Açılın ben yazarım.
görsel
Benim de senin gibi küçük bir kızım vardı. O kadar çok özledim ki... Bir yanım Eğirdir de kaldı.
Buraya yazdiklarimdir. Bir de yazmadiklarim var tabii. Onlar da bende kalsin.
Hep aynı yerde göğsüme bir acı saplanıyor.
Siz bu acıları nasıl oluyor da hissetmiyorsunuz?
yazsam kimse okumayacak. en iyisi bende kalsın...