bugün

bana yaşattıklarını yaşayacaksın bunu bil yeter.
şu an memleketimde akşam saatlerinde geçirdiğim evimde, kapının önünde otururken tenime değen rüzgarı hissediyorum. başka bir şehirdeyim ama bu his bana o şehirde yaşadığım güzel anıları hatırlatıyor.
o zamanlar her akşam istediğim kişiyi görmenin, konuşmanın, yürümenin, vakit geçirmenin değeri, anlamı çok büyükmüş. o zamanlar da farkındaydım ama bazı şeyler bir kere yaşamalık olduğundan bunun tekrarlanmayacağı bu gece de hüzünlendirdi.
büyüdük, değiştik, farklı yollara ayrıldık..
Anlatılmak istenilen hüküm tipi eski soviyetler birliği o da çökmüştür.islam kanunları ve yönetimi dışında doğru bulmuyorum.işte tarihe herkez baksın insanin güvenliği ve mutluluğu islam devletinde bulmuşlar.
açılması için zorladığımız kapılardan insanların elini kolunu sallayarak geçmesi seyretmek.
yaşamak biraz da böyle bir şey sanırım..
muharrem ince denen adam son yıllarda gördüğüm en itici tip, ister politikacı olsun, ister olmasın. ben böyle devamlı bir sırıtış içinde politika yapan adamlara da hiç güvenmem, o da ayrı mesele.
Daha başlamadan bıktım . Bence bu durumda olan tek ben değilim.
şu an hayatımın ne yöne gittiğini bilmiyorum. farklılaşıyorum, kendimden ödünler veriyorum, çabalıyorum, sivri uçlarımı törpülemeye çalışıyorum. uzun zaman sonra farklı bir ruh haline girdim, bu iyi mi kötü mü bilmiyorum. kafam çok karışık, duygularım çok karışık. aslında hepsinden öte korkuyorum, bu karmaşada yolu bulamayacam diye korkuyorum. uzun mücadeleler sonucu kendimi topladım, tekrar dağılmaktan, kaybolmaktan korkuyorum.
bizi birazcık değiştirmezlerse sevemiyorlar. bizi sevme nedenlerini neredeyse bizi sevdikleri kadar, hatta çoğu zaman bizden fazla seviyorlar. herkes diğerini sevdiği ölçüde, onu sevme nedenini seviyor, hatta çoğu zaman bu nedeni daha da çok seviyorlar.
Burda hiç ortam yok.
bazen kendimi üvey evlat gibi hissediyorum.
herkese her şey anlatılmaz, herkesten her şey istenmez.
O kadar spermin içinden birinci çıkmamın bir sebebi olmalı. Yani artık bir şeyler yapma zamanım geldi bu üstünlüğümü kullanmalıyım.bu özelliğimi keşfedip bu dar boğazdan çıkmalıyım bir an önce.
kuşum beni uyandirincaya dek civildadi ve ben yatakta dikilince kafesine girdi, kicini dondu yemegini yiyor. benim kacan uykum nolacak peki?
allah cc hiçbir kulunu aç bırakmasın.

elimizdekilerin kıymetini bilmek lazım.
Sayın müdürüm,allah belanı versin.

Beni 25'imde anksiyeteli, gözaltı torbalı, yüzü ve ruhu çökmüş birine çevirdiğin için yanarak öl istiyorum.
tek söylemek istediğim şey;

hava çok sıcak lan!
sıkıldım bu hayattan. nasıl eğlenirim onu da bilemiyorum. hayatımda her şey yolunda gidiyor oysa. tanıyanlar mutlu der, uzaktan bilenler de mutsuz olmak için sebebim olmadığını söyler muhtemelen. haklılar da. tatminsizlik herhalde sıkılmak değil. asıl problem neyin tatmin edeceğini bilmemem. aptalca maceralara atılamayacak kadar korkak olmam belki de. sağlıklıyım, işim var, hayallerim var, sevdiklerim ve sevenlerim çok ama bir şeyler eksik. gün olur bulursam eksiği diye buraya yazıyorum, kendime bir not olsun. sen okuma. olur da bir gün bir aptallık yapıp, yapılması gerekenin aksine yapmak istediğimi yapacak kadar cesur olur ve içindeki sıkıntıdan kurtulursam bu entariye döneceğim. till then, bye love.
perinçek reyiz miting yapıyor ama kimsenin umurunda değil.
Kimseyi ama kimseyi yaşam tarzı nedeniyle yargılamayın size lazım olan hoşgörüyü sizde başkalarına karşı gösterin lütfen yobaz ve bağnaz olmayın zira külliyen zarar veriyorsunuz.
Hep yalanlarım yüzünden kaybettim. Sevdiklerim beni bu sebepten terk etti. Ancak ben hiç birine kendi gerçeğimi söyleyemedim. Pişmanım evet gidişlerin bir gelişi vardır ümidi ile yaşıyorum.
Daha kaç bin türlü yalanı başımızın üstünde taşıyacağız.
Birinizin de kopmuyor mu boynu?
Biraz once Lise günlüklerini okudum ve burdan Lise günlüklerimde ‘eski evcil hayvanım’ diye bahsettiğim insanlardan özür diliyorum .
Suriyeliler lütfen siktirip gider misiniz ülkenize?
insanoğlu sıkılgan bir varlıktır, tartışılmaz bir gerçektir. O yüzden insanları olduğu gibi kabul etmek bazen saçma gelir insana. Sen onu o şekilde hayatına alıp kabul edersin ama gün gelir sıkılır gider. Olan sana olur, ortada dımdızlak kalır ve hayal kırıklığı yaşarsın. Bu felsefeyle bu şekilde devam edersen üzülen hep sen olursun...

Akışına bırakmak en iyisidir (bence) ...
oncelikle merhabalar efenim.

size rahatsiz oldugum bir seyden bahsedecegim. okumasaniz da olur gerci.

ben kimsenin dini inanisina, kararlarina, fikirlerine, kurallarina karismayan biriyim. herkesin bir sinir cizgisi vardir. bunu elimden geldigince ya da karsi taraf cizgimi asmadigi surece asmam.
insanlarin dini inanclari ve diger destekledigi seyler beni alakadar etmez ona kendi fikirlerimi empoze etmeye asla calismam.

gecenlerde bir erkek arkadasim deist oldugum icin bana muslumanligi empoze etmeye calisti. evet, dini inancina saygim var fakat bana kendi inandigin seyi empoze edemezsin.

uzun lafin kisasi kendi inanc ve fikirlerini karsi tarafa zorla asilamaya calisan her insan benim gozumde geri kafalidir, cahildir.