bugün

sözlük sebebiyle yaşanamayandır. gereksizdir de zaten. sözlük varken yemişim yaşamı. di mi len?
"sosyal yaşam" mefhumuna neresinden bakıldığıyla ilintili olarak sınırlandırılabilecek, genellemeler yapılabilecektir.
emin olunması gereken şey, yazmak ve gözlemlerini aktarmak yahut tespitler yapmak için buraya gelmiş birinin komşuyu dikizlemek dahi olsa sosyalleşmeye ucundan tutunmuş bir hali vardır.
sıkılmasın canlar asosyal olmuş bizim sözlük deyu.
sözlüğü sadece eğlenmek ve bazı konularda bilgi edinmek amacıyla kullanan yazarların son derece normal olan yaşamıdır. bilgisayarın başına oturup sabahtan akşama kadar her başlığa bir şey yazayım, şunu da şuradan kopyalayayım tarzı hareketler içine giren yazar arkadaşlarım bilsinler ki dışarıda hayat çok güzel. ve sizsiz devam ediyor...
(bkz: ben bugün okula gittim)
okul ev okul ev okul ev diye tabir edebileceğim ev ve okul arasında geçirdiklerimi anam babam bilmiyor size neden anlatayım dediğim şey.
ev- iş- okul. kişi kendinden bilir.
iş ve okul harici hiç bir faaliyetin olmadığı asosyal yaşamdır.
(bkz: bu sözlük beni asosyal yaptı)
(bkz: sözlüğe bok atmak) *
aralık-ocak ve mayıs-haziran sınav ve projelerle geçmekte. geri kalanda da okul-ev-iş biçiminde geçmekte artık. harikulade bir ot yaşamı, evet.
yoktur hepsi sözlükte yaşarlar entry ile beslenir ayarla büyürler ölüncede silik olurlar.
(bkz: sosyal hayatın sözlüğe etkisi)
(bkz: sözlüğün sosyal hayata etkisi)
(bkz: yatak)
(bkz: mutfak)
(bkz: banyo)
(bkz: salon)
(bkz: işyeri)
(bkz: köşedeki süpermarket)
sabah kalkıp okula gitmek, akşam gelip mal gibi oturmak; akabinde can sıkıntısından ötürü sözlüğün başına geçmek, kalkıp uyumak şeklinde devam eden döngüdür. yaşam denirse.
sabah the marmara'da kahvaltı. ardından üst katta fitness ve vücut geliştirme. akabinde entelektüel sohbetlere katılma, varsa galadır kokteyldir vs.. sonrasında akşamleyin düzenlenen iş toplantıları ve akşam yemeği.. ve nihayetinde gece olup şoförün bizi almasıyla eve dönüş. erken yatıp erken kalkma politikası. sağlıklı ve zinde bir yaşam...
(bkz: kıçından element uydurmak)
çoğu pc veya akıllı telefon başında geçen yaşamdır.
yani diğer entrylere bakılırsa öyle.

çocuğum çıkın dolaşın. arkadaş edinin. yürüyün. bir cafe ye gidin. insanlarla konuşun.
sözlükte bu kadar takılmayın. sonuçta bizler sanal dünyayız. bir gün var bir gün yokuz.