bugün

Umursanmamak.
şoför koltuğunda kucağınıza çocuklarınızı, bebeklerinizi alıp araba kullanmayın lütfen.
Bu nasıl bir kafa çözmüş değilim.
Ben iyi niyetle bir şey söylerken/yaparken karşı taraftaki insan bana ters cevap verip bozduğu zaman o insandan kalıcı olarak soğurum, yakın bir arkadaşımsa mesela bu tip hareketler yüzünden kademe kademe soğuyup en sonunda iletişimi kesebilirim.

Bu durum nerede kiminle başıma gelirse gelsin moralimi çok fena bozuyor, özellikle cevap veremeyeceğim bir konumdaysam, mesela pazartesi tez savunmam var ve beni hiç sevmeyen bir profesör var jüride, orada beni bozarsa filan çok kötü olurum, ters cevap verirsem direkt bırakma gücü var düşünsenize.
Sahte kibarlığa sinir oluyorum. Mıymıymıy böyle.
Erkeğe bey denmesi. Örneğin "yakışıklı bir bey yanıma oturdu".

Aklıma nargileciler geliyor öyle bey denince.
Kulaklıkla en sevdiğim şarkıyı dinlerken ikide bir bana seslenilmesini hiç sevmem. Yahu bırakın şarkı 3 dk en fazla. Kulaklık takmadığımda da kimse konuşmuyor ilginç.
bakkalda para üstü 10 lira kaybettim amk.
karşımızdaki bir dalyarağa ansızın kafa atamadığımız durumlar.
- Tavsiye ettiği filmin ya da kitabın sonunu da anlatan paranormal varlıklar.
- Yeşil ışık yanar yanmaz kornaya basan embesiller.
- Saatlerce konuşan fakat bir şey anlatamayanlar.
- Otobüse, metroya binerken bakiyemin kalmadığını bildiren o gıcık ses.
Haksız rekabet.
Düşük bütçeli anadolu takımlarına mağlup olan istanbul takımlarının sürekli ağlanması.
Bursalılara top diyen orospu çocukları.
Enflasyon sebebiyle sürekli düşen yaşam kalitesi.
iktidara yakın olan firma ve patronların kollanması, şeffaf olmayan ihaleler.
Fakir çocuklarının fiilen, zengin çocuklarının sanal ortamda vatanı savunması.
Ekmek çalanın banka hortumlayandan daha fazla ceza alması.
Evladın iyi bir eğitim alması için koleje dömelmek.
Yurt dışı harç pulu, gurbete gidecek durumun varsa sikilmeye mahkumsun memlekette.
Sürekli doğuran suriyeli din kardeşlerimiz.
Yavaş hareket eden insanlara sinir oldugum kadar hic bir seye sinir olmuyorum.
sesli şekilde nefes alan, sakız çiğneyen, senkronlu ses çıkartan, sesli sigara içen. ses, sessss, ses.
Sürekli kendisinden bahseden insanlar ben ben bencil kişiler .
Çabuk vazgeçen mücadele etmeyi ahmaklık sananlar kolay yolu seçenler.
Aşırı soru sorup karşısındaki kişiyi didik didik edenler...
Yazmakla bitmez o yuzden burada yer kaplamasına gerek yok. Genelde şahsıma yapilan hareketlere tahammülüm yok.
insanların sırf konuşmak için konuşması ve kendilerini dünyanın en iyi en güzel/yakışıklı insanı olarak düşünüp hayal aleminde yaşaması.
hijyene önem vermeyen kişiler.
ortamı geren, insanları kışkırtan şahıslar.
kardeşimin ptt ile uğraşmamak için verdiği banka kartının şifresini alamamak.
normalde sakin biriyim sinir etti beni.
amına kodumun yerinde engelli raporu ve sağlık sorunları yüzünden çalışamıyorken maaş almam gerekirken alamıyorum. benden taş gibi sağlam orospu çocukları ve milyonlarca ortadoğulu istilacılar devletten tıkır tıkır maaş alıyor.
Facebook'ta nohut kadar beyniyle tarihçilik oynayıp ölmüş gitmiş insanlara android sponsorluğunda times new roman'la aklına gelen her türlü sözü isnat edenler. insanın en çok zoruna giden şey ülkedeki onca tarihçinin kütüphanelerde, arşivlerde gözleri kör olana kadar araştırma yaparak oluşturdukları bir bilim dalını itin köpeğin elinde hiç eden tiplere prim verilmesi. Ales'e girip tarih bölümü'nde akademisyen olmak istiyorum. Ama bu olanları görünce ağlayasım geliyor. Tarih bilimini, tarihçileri itin götüne soktunuz el birliği ile. Allah sizi bildiği gibi yapsın.
(img:#1967301)
Şu gezi programları. Gece gece mantı çektirtti canımı. Kayserideler evet. Of çok açım.
kendi adımdan nefret ettim.
hastanede 4 gün önce verdiğim idrar kültürünü kaybetmiş dangalaklar. Yeni tahlil verdim dün.
şefkat evinde kalıyorum. sonucunu Çarşamba gününe kadar bekleyeceğim birde.
köylü kelimesinin aşağılama olarak kullanılması.
Neyi savunduğunu bilmeden körü körüne savunmak.