bugün

keşke hiç keşke demeseydim.
keşke hayat bu kadar acımasız olmasaydı...keşke 1994 yılında hayatımın en yanlış hareketini yapmasaydım...yol, su, elektrik olarak bana geri dönmeseydi dertler...
her insan evladı gibi sözlük yazarlarının da bazen hayatı boyunca hiç olmayacağını düşündüğü pişmanlıklarıdır.
tek pişmanlığım : üniversitede yanlış bölüm bitirmem.
keske o kredi kartini almasaydim.
hadi onu aldik ulan keske ikincisini almasaydim.*
keşke anket yapılmasa.

not: bu ilk "anket bu" deyişim, heyecanlıyım, belki başlık anket bile olmayabilir, o kadar heyecanlıyım. huh.
hemen hemen kimsenin söylemek istemediği ; hatta bir takım insanlarca takıntı haline getirilip lisanlarına sokmadıkları; ancak içindekiler dökülse sayfalara sığmayacağı cümlelerin en başında söylenen sözcük... keşke hiç keşke demesem gibi bir kullanım şeklide vardır ki bir türlü anlam veremem..
keşke, bize keşke dedirten ve dedirtecek olan durumlara düşmesek...
keşke pişman olunmasa. her yaptığımız içimize sinse.
(bkz: sevgi içimizde)*
keşke, bu keşke dünyadaki son keşke olsa.
keske bilgisayarla hic tanismamis olsam.
Hiç kimse hayatta ''keşke'' demek istemez.Ben lise 1 de hiç çalışmadım ve sınıfta kaldım geriye dönüp baktığım zaman keşke diyorum fakat ben az keşke dedim çünkü af çıktı.Saygılarmıla...
eski sevgiliyi beklenmedik anda görüp kafayı yemek ve keşke görmeseydim demek. arkadaşımın başına geldi ve çok keşke dedi ordan biliyorum.
şu andır.
keşke diyorum nedeni yok.
girilen entry'nin seovi'nin taarruzlarına maruz kaldığı andır.

edit: aha bunu da eksiledi ibne. *
soğuk suya atlarken havadaki andır. ama artık çok geçtir.
(bkz: wish you were here)
pişmalık içinde iki büklüm oldukları anlardır.
damdaki deli arkadaşa katılıyorum
nedeni yok...
herkesin keşke dediği anlardan farksızdır.
entrimdeki hatayı düzeltmeye aciz olduğum anlar ağzımdan dökülendir keşke: virgülü unutuvermişim falan...
tam olarak bu an. keşke sol frame sigara böreğine maruz kalmasa.
össden çıktığım an.**
keşke ona çıkma teklifi etmeseydimde dostluğumuz uzun yıllar sürüp gitseydi.
keşke o yarışta birinci olmasaydım sözlük. keşke ikinci gelseydım, 46 değil 23 kromozomlu halimle peçetelerde kuruyup kalsaydım.
keşke lisede derslerime daha çok çalışsaydım.
keşke ona, onu çok sevdiğimi söyleyebilseydim.