bugün

insanların beklentisi arttıkça yaşamımdan, karşılayamamaktan çok korkuyorum. bir kere olsun ne istediğim, hangi konumda mutlu hissedeceğim sorulmadı. başkalarının isteklerini taşımaktan yoruldum, kendi çapımda. biraz.
kafa dağıtayım diye sözlüğe geldim ama daha beter canım sıkıldı. doğru düzgün goygoy yapabilen yazar da yok ki entryleriyle gülüp eğleneyim.
Kedim yine kustu... 3-4 gundur sabaha karsi kusuyor bazen icinde tuy yumagi da oluyor. Asilarini oldu mamasi degisti.. yemek yiyor diskisinda problem yok keyfinde problem yok. Cok mutsuzum sabah veterinere gidicem. Nasil uyuycam bu gece bilmiyorum surekli agliyorum. Allahim yardim et ya cidden guc ver, sabir ver.

Edit: bu entrynln eksl almasi sacmaligi? Umarim eksileyen herkesln basina daha beteri gelir de beni daha iyi anlarlar. Veterinerde tahlil ve rontgen sonuclari sonunda enfeksiyon oldugunu ogrendim akcigerlerinde. Iyilesicek en kisa zamanda insallah.
Bazı sabahlar sanki melekler sabah namazına uyan dercesine uyandiriyorlar beni.normalde alarm kurup o saatte uyanmak istesem kafa göz dağılmış bir şekilde uyanacagima huzurla uyanıyorum o zaman. Parmak şıklatırsın ya öyle bir ses duyuyorum rüyada ve uyanıyorum.
Sabah saatlerinde insanın rızkının dağıtıldığına inanıyorum ve de insan nefsinin zayıflığını en çok bu vakitte anlıyor bence. O yataktan çıkmak ne kadar zor geliyor.. Neyse sonra aklıma "namaz uykudan hayırlıdır" sözü gelse de uyumaya devam ediyorum. Böyle günlerde de sonrasında hep kötü rüya görüyorum. Gene oyle bir rüya gördüm ki etkilenmek ne demek ruhum vakumlanmis gibi hissettim uyanınca öyle çarptı rüya beni.artik kesin inanıyorum sabah namazından sonra görülen rüyaların kök cakrayla bağlantılı olduğuna.
toplam 10 dk bile surmicek bir şey için totomu kaldiramiyorum. Bu tembellik zincirinini kiramadigim sürece de pişmanlıklar büyüyor, büyüyor, büyüyor. O zincire bakamıyorum.
Neyse hayırlı sabahlar sözlük ahalisi.
iktisadi özgürlüğe sahip olmadan, ekonomik özgürlüğü mümkün kılabilmek, tüm kaynaklarını aranje ettiğin akımlar ile ilintilidir, kullandığın model, üzerinde sörf yaptığın dalgayı kontrol edebildiğin kadar güçlüdür. radikal deneyler ve onların etkileri bir nevi anket/paralel yansıma görevi görür, gerçek sonuç farklılık gösterebilir.

hukuki okur/yazarlık, finansal okur/yazarlık, siyasi okur/yazarlık modern topluma evrimle ilintilidir. uyandığında karşındaki mavi gökyüzüne baktıktan hemen sonra attığın her adımdaki risk oranının yüksekliği/alçaklığı, evet modern toplumla ilintilidir.

bütün ülkeye yetecek dev bir hoparlör ile bağırmak isterim,

evet eveet kitaplar sihirli birer değnektir.

sevgiler.
param yok edebiyatı yapıp saatlerce benle sohbet eden insanların sahip olmadığım çoğu şeye sahip olduğunu gördükçe üzüntüm artıyor.
günde bir kere falan ''london girl'' şarkısını açıp bilgisayar başında oturduğum yerde dans ediyorum.
Hastalıklı insanlarla birlikte yaşıyoruz, hastalıklı insanlarla birliktelik kuruyoruz. Aslına bakarsanız hepimiz hastayız. Yaşam sahasında buna tedavi olacak bir panzehir ya da antibiyotik materyali yok. Her geçen saniye daha hasta bir topluluk. Dayatılan teselliler ise yalanlara inanmaya açık olduğunuz sürece sizinle birlikteler.
2 ay lığına makedonya üsküp e gideceğim.

Etrafımdakiler üzüldüğümü zannediyor..

Ama bayram yapıyorum..

Tüm kötülerden uzaklaşıp 2 ay kafamı dinleyeceğim diye..
youtube’u iosta arkaplanda çalıştırmayı öğrendiğimden bu yana hayat daha renkli sanki.
Yurtta kalmak bana ağır geldi o yüzden az daha kekemeliğe kadar gidiyordum. Son anda kendime geldim. Ağır psikolojisi travmasıymış. içime atmak yerine dışa atsaydım oradaki mevzuları herhalde katil olurdum. Sabır güzel ama zarar verebiliyor tabi.
gecenin itirafı benden olsun o zaman galiba seviyorum...
bundan yaklasik 9-10 sene once meshur abiler evindeki bas abiyi kafalayip, evin balkonuna raki sofrasi kurmustuk.

pisman degilim ama inancli bir insani yolundan cikardigima uzgunum.
Etütlere girmiyorum.
Yeni kiracılar yüzünden gerginiz. Bakalım neler olacak?
Gelecek kaygılarım var bu yüzden yatamıyorum. Okul bitince her işsiz gibi kervana su taşımak benim zoruma gidiyor. Inşaatlarda şarkı mı söylesem acaba belki biri görür kaset yapar bana. Off..
bazen ölüyor gibiydim bu sefer ölüyorum.
galiba hayallerimiz çok doyumsuz. bir süredir hayal ettiğim şeyler oluşmaya başladı ancak ben heyecanımı yitirdim. bir kızdan hoşlanıyorum ama artık hiç mecalim kalmamış gibi tanışmak için tek bir adım atasım yok( normalde asla çekinmem ). hayat çok tat vermemeye başladı artık, en kısa sürede o kızla tanışmak için bir şeyler yapmalıyım belki biraz heyecan katar.
çok hastayım sözlük ve bu saaate kadar çalıştım sanki bütün gün dövmüşler de bırakmışlar gibiyim adeta.
Guilty pleasure listesi

- Uzun süreli ilişkilerde karşıdakini kaybetmemek için değil , ayrıldıktan sonra başkasıyla olmasından korktuğum için ilişkiyi sürdürmüşlüğüm olmuştur .

- En yakınımdakilerin dahi bazı zamanlar kafasını duvarlara sürtmek istiyorum . Enteresan

- insanları küçümsemekten bazı zamanlar zevk alıyorum .

- Kötünün iyisini iyinin kötüsüne tercih ederim . Sıkıntılı durum

- Doğruları söylemekten kendimi alamıyorum. Karşıdakini kırıp kırmamak çok umrumda olan bir durum değil .

- Konuşurken her şeyin farkında , uygulamada sıfırım çünkü işime gelmiyor . Yine de yapmıyor olmam doğruları değiştirmiyor .

- Son olarak insanları bakışlarımla rahatsız etmekten zevk alıyorum .

Hadi eyv
Beni tınlamayan insanların derdini dert ediniyorum arkadaş biraz malım galiba. Ben çabuk yaşlanırım.
korkuyorum yaşamdan ve yaşamaktan..
anlamsız bir endişe farkındayım elbet sessizliğimin ama korkuyorum işte insanlardan..

ve aklıma insanlar olmasa düşüncesi geliyor..

olabildiğince kirlenmiş,
zalim, yalancı , kötü..
ve ardında koca koca yıkımlar bırakan biz insanlar olmasak ne de güzel olurdu diye söylenip dururken buluyorum kendimi..

kendimden bile korkarcasına..
Hiç ummadığın bir anda bazen güzel tesadüfler yaşayabiliyormuşuz,bana bunu öğrettiğin için teşekkür ederim hayat.
1 ay sonra 3 aylığına türkiye dışuna çıkacağım herkes beni üzülme hemen gelirsin. 3 ay sonra görüşürüz diyor..

Bilmiyorlar ki bayram yapıyorum içimden..

Hepinizden kurtulacam diye ..
ben de mi şiir, romantik sözler ve etkileyici kitap alıntıları paylaşsam? ne diyorsunuz kızlar. sizlerden gelen geri dönüşlere göre devam edicem sözlüğe *