bugün

ahh sözlük,

şimdiki gençler çok ahlaksız, gerçi bizim dönemimizin gençleri de iyi sayılmaz da. yine bu kadar degillerdi.

az evvel çarşamba manav indirimli marketimden alışverişimi yapmışım, servis de uzaktaymış yürüyerek geldim. yolda birsürü genç gördüm, bi teki de elimdeki poşete yardım etmedi !!!

koskoca iki tane lahana vardı bir elimde, diger elimde de diger sebzeler, koptu ellerim. çok yazık !!!
Tek bildiğim kelime "vara vara" lan. Zap yaparken yabancı bir polisiye filmine kürtçe dublaj yapan kanala denk geldim. Adam "dude, go go go! " diyordu bunlarda "vara vara vara helo kıroğ!" Olarak çevirdi. O anda kafamda yeni beyin hücreleri oluştu, yeni kanallar açıldı ve şu sonuca vardım:

Vara = hadi, hadi lo, haydin gidiyik, yürüyün amk, koş la, kaç polis, aha elektrikçi, kaçın zabıta geliyor.
Unuttum.
(bkz: korkmak)
biz lisedeyken öğle aralarında sigaraya kaçardık. okulun yakınlarında pis pespaye ucuz paçoz ama bizim tayfanın uğrak mekanı reynası olan bir çay ocağı vardı. çay 25 kuruştu. çay ocağının sahibi tek winstonu 25 kuruştan satıyordu bize. yani süper mekandı. buranın sahibinin adı süloydu. biz süleyman abiyi suratına süloyu ise arkasından söylüyorduk. ibnenin tekiydi. çay bardaklarını taşşaklarını kaşıya kaşıya yıkardı. suratına iyi konuşur arkasından yine hesaba yazdırdı pezevenk diye söylenirdi. bigün yine kaçtık biz okuldan süloya gittik. arkadaş aradı beni

- aga nerdesiniz ?
+ sülodayız gelin amınakoyim.

sülo karşımda eyvah dedim sıçtık. pis pis bakıyor ibine.

+ süleyman abi ağzımdan kaçtı valla yeminle ...

olsun deyip geçiştirdi.sonra ibne bana hep pis bardakda çay verdi kaçak winston sattı.mobing uyguladı bana resmen.hesabımada ben yokken zevkine çarpı atıyormuş pezevenk.
siyah saçlı kırmızı ojeli kızın bilemediğim bir gizemi var kendine çekiyor sanki beni.çok ilginç.
edit:bugun ojelerini sildi ama çekiciliği devam ediyor.
oğlum çok garip bir abim var lan.
evdeyim televizyon izliyorum.
az önce gelmiş bizim televizyonun ikinci kumandasını almış arkasına saklayıp benim gözümün içine baka baka baka televizyonun sesini kısıyo. amaç beni gıcık etmek.
bu adam neredeyse 30 yaşında. bu nasıl bir sikilmaktir.
hayat felsefem: note5 çıkınca da note4 alırım.
yine kendine iyi bak dedi sözlük.. ben uzulmeyeyim de kim uzulsun?.
cin temalı bir filme ihtiyacım var sözlük. cin teması olmasa da olabilir fakat gerçekten saracak, sağlam bir korku filmi olsun.. kaç gündür tek başımayım evde, gece zaten uyku tutmuyor bari ufak tefek fantezi yapayım. *
benimle ego tatmini için konuşuyorsun dedi bunu nasıl diyebilir sözlük ben o kadar ..... mıyım?
Acaba arıycak mı be sözlük falımda anımda kaderimde hep adı çıkıyor acaba sahici mi yoksa geçiçi mi bari mesaj atsın be bu kadar mı basit ne kolaymış bir insanın hayatına girip çıkmak vay bee.
Ölsem yeridir. Sırf babam beni nimetten saysin diye sevmedigim insanlarlayim. Bunalimdayim sözlük.
-kilo veremiyorum. aç olmasam bile yemek yiyorum sürekli. doktora gitmem gerek ama hangi doktora gideceğimi bilmiyorum. bilen biri varsa yardımcı olursa süper olur.

-yarın bağsur için doktora gideceğim ve götümü ilk kez biri parmaklayacak. deneyimli arkadaşlar varsa tavsiye, cesaret falan vermek için şey yaparsa iyi olur.

-hayatımda ilk kez solaryuma girmeyi düşünüyorum. okullar açıldığında beyaz piliç gibi görünmek istemiyorum. amele yanıklarım da çirkin duruyor. solaryum için tavsiye, fiyat bilgilendirmesi yapacak arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.
rüyamda hoşlandığım kızı uyurken gördüm, o uyurken onu izlemeye başlamıştım ki uyanıp ne bakıyorsun be deyip tekrar uyumaya devam etti. işte o anda rüyamda kalbim kırıldı. nasıl bir şeydir bu ya rüyada bile kezbanlık yapıp, kalbimi kırıyor.
bunu göreceksin biliyorum.

seni seviyorum meleğim.mujjuk.
bütün kınadıklarımı tek tek yaşıyorum. kızdığım, üzüldüğüm şeyleri şimdi ben de başkasına yapıyorum.
Ne demişler, kul kınadığını yaşamadan mezara girmezmiş.
Yanımda olmasını istediğim adam inatla gelmiyor halbuki bu hafta geleceğim demişti. Halsizim, bütün parmak uçlarım soğuk, açım ama yemek yiyince de Midem bulanıyor. Az önce de kustum; hamile miyim yoksa? (üzgün surat) ama işin garip yanı bu da imkansız+dışarıdan da yemedim hep evlerde yiyorum yemeğimi. Nane limon bitki çayımı içiyorum düzelirim inşallah.
Uzun uzun yazmak istiyorum. Telefondan zor oluyor ama elimden geldiğince yazacağım. Sevgili sözlük, 5 aydır gemideyim. En son seferim tam 40 gün sürdü. Bu 40 gün içinde toprak parçası olarak bir tek ümit burnunu gördüm. Artık yorulduğumu hissediyorum. Ne kadar yatsam da yorgunluğum geçmiyor. Aklım hep ailemde. Ne yapıyorlar acaba, başlarına bişey geldi mi merak ediyor insan. Limana varıyorum arıyorum ve haberleri topluca alıyorum. Babam ameliyat olmuş, kardeşim üniversiteyi kazanmış, dedem felç geçirmiş, kuzenimin beyninde tümör çıkmış. içimden o kadar kısa zamanda bunlar nasıl oldu diye geçiriyorum. Bana kısa bir süre gibi geliyor çünkü. insan sanıyor ki kendisi bu metal yığının içindeyken hayat duruyor. Ama bunun olmadığını farkedince anlıyorsun ki hayat sen olmasan da akıyor, bir zaman sonra yokluğun bile unutuluyor. Arada gemiye haber geliyor, memlekette ne olduğu hakkında ufak bir fikrin oluyor ama sadece olayı biliyorsun. Sonu ne oldu bilmiyorsun. Örneğin somada maden çöktüğü haberi geldi daha sonra 5 gün sonra limana vardığımızda kendi ülkemizde olan felaketi Kanada haberlerinden öğrendik. Yüzlerce insanın hayatını kaybettiğini bir anda görünce gemideki sessizlik, o üzüntü hiç aklımdan çıkmaz. Normalde gemide herkes elinden geldiğince neşeli olmaya çalışır. Varsa bir sıkıntısı bile hissettirmez. O kadar hassas bir ortamdır ki rn ufak birşey bile huzur bırakmaz gemide. Ben denizciliğin her insanın yaşaması gereken bir tecrübe olduğunu düşünüyorum. Neyse yakında dönüyorum zaten daha fazla kafanızı şişirmeyeyim. Endonezya panjangdan herkese selamlar.
actim yerinde duramayan adami sozluk 180 km dinliyorum. birazdan birde sigara icerim. kafam bozuo sozluk cok. sana bile anlatamayacagim seyler var. `

"bazen sacmaliyorum sadece gül diye be"
Bugüne kadar hiç bir ilişkimde birlikteyken kıymet verilmedim ve işin ilginci hepsi ben onları bıraktıktan sonra değer verdiler bana. Sanırım benim kaderim bu...
şimdi beterin beteri var biliyorum, yüzeysel bir polyannacılık oyunu tutkum da vardır ama bu ne boktan tatildir be sözlük.
ah şu ikili koltuğun dili olsa da konuşsa yani, yakında beraber süblimleşicez o derece.
asosyallikten, aksiyonsuzluktan töt izim çıktı minderlerinde, oda kalabalıkken yerimden kalkamıyorum utancımdan, yarattığım krater görülecek de rezil olcam diye bak.
aha döndüm bir daha baktım da resmen yumurtanın ipanayla fırçalanmamış tarafı gibi. *
derinlemesine nüfuz etmişim koltuğa. kilo da aldım, zaten hep yazın alırım kışın veririm.
Sen bilme ama ben seni özledim.
sözlükte ağlama duvarı olsa hangi yazarlar ağlar diye başlık açasım var ortalık salya sümük olur sel basar sözlüğü boğuluruz diye açmıyorum.
daha önce onu hiç bu kadar aramak istememiştim sözlük. iyi ki şarjım bitiyor.
güncel Önemli Başlıklar