bugün

Ankara ya dönesim yok bildiğin ya. Sanki hiç orada bulunmamışım gibi yabancı bana.
Şu aralar tek istediğim sabaha kadar dertlerimi anlatıcağım bi insan olsun istiyorum. Hep beni dinlesin, hep bana çözüm bulsun. Tabi bunun bencillik olduğunu bildiğim içinde milletin kafayı şişiremiyorum.
bugün arkadaşlarla buluştuk. melek diye bir kız var. bu başladı "ee sevgilin var mı?.sen artık hukuk okuyacaksın boş kalmazsın." falan demeye başladı.kötü niyete yormadım, cevap verip geçiştirdim. sonra yan masadaki kızla kesişiyorum bu yine atladı."hayırdır sen.ayıp değil mi yanında kız var. ben yanımdaki erkeğe göz açtırmam." hayda çattık .annem babam karışmıyor bana bu kadar deyince sustu.

neyse evlere dağılıyoruz.bunla ben aynı yerde oturuyoruz ama evler uzak. evine bıraktırdı zorla kendini. vedalaşırken tokalaşmak için elini uzattı.tuttum bırakmıyor. neyse görüşürüz deyip elini bıraktım.

galiba yazıyo bu kız bana sözlük ama olmaz yani.şimdi sorsam yok hayır diyecek biliyorum. sormasan bir dert. hayır kırmak da istemiyorum kızı. ne yapıcam bilmiyorum kafam karman çorman.
hayatımda hiç maça gitmedim. bu sene kombine alıp acısını çıkarcam. takım farketmez tezahürat olsun yeter. *

edit: istanbul için tribün bilgisi, tavsiyesi vs. olan parlatsın lütfen.
21 yıl tek başıma gezip,eğlenip geçirdiğim yaşamımı geçen kış 'dur lan ilk kez deneyim nasılmış sevgili olmak' gibi malca fikriyatı hayatıma sokarak içine ettim. hatta birlikteyken harcadığım paralar ve kıskançlığından gidemediğim işimi kaybettiğimden şu an paris'te kampta olma fırsatını kaçırdım. hay sizin sevgililik müessesnizin de, ilişkinizin de adı batsın.
Bisiklete binmeyi bilmiyorum. Çünkü küçükken öğrenmeye çalışırken fena halde düşmüşlüğüm mevcut. Bir daha da denemedim.
Uzun bi aradan sonra yazıyorum bilmem güzel oldu boyle artik ben hem yazayım değil mi?
napıyorsun sözlük, uzun zamandır uğramıyordum sana. hayatımda bir çok şey değişti son görüşmemizden bu yana. hayatımla ilgili bir karar aldım ve bunu başarmama sadece bir ay kaldı. ben ki, "ayran gönüllü" ilk defa ciddi ciddi hayalimin peşinden koşuyorum. istanbula veda vakti gelmek üzere, kurtuluyorum bu lanet şehirden. korkularımı, sevincimi, hüznü geride bırakıyorum. izmirde yeni bir hayat ve çevre ile yaşamımı sürdürmeye gidiyorum. bu sefer çok yakınım ve bunun gerçekleşmesi için elimden geleni yapmaya hazırım. ayrıca izmirde yaşayanlara sesleniyorum. çok şanslısınız lan. beni de alın aranıza bir köşede kıvırılır giderim.
en yakın arkadaşımın iki gündür sevgilisi varmış daha bana bugün söyledi eşek herif.
Bazen diyorum senle ben olsaydık nasıl olurduk ?
Bir kürt kökenli olup türk vatandaşı olmaktan mutluluk duyan bir insan olarak şehitlerimizden özür dilerim gazilerimizden özür dilerim cumhuriyeti kuranlardan özür dilerim. Ben ülkeme asla ihanet etmedim etmem. Çünkü bu ülke bana her türlü hakkı verdi bugüne kadar. istediğim gibi sokakta kürtçe konuşabiliyorum hastaneye gidince kökenimi sormuyorlar lise mezunuyum ve üniversiteye giderken de sormayacaklar çünkü ben ve ailem bize her türlü hakkı veren bu cumhuriyete saygılıyız ve ona sahip çıkıyoruz. Fakat ne yazıkki bugün çol vahim birşey öğrendim. Aslında tahmin ediyordum. Bazı yakın akrabalarım örgütçüymüş. Evet ne yazıkki öyle. Kafamda hep bu kuşkuyu taşıdığım için hep onlardan uzak durdum içlerinde şeriatçı olan örgütçü olanda var. Bire bir konuşmadım onlarla annem söyledi üzülmüştü. inanın bende çok üzgünüm ve herkesten özür dilerim.
namaza başladım, bir haftadır sadece tek bir vakit kaçırdım, çok mutluyum.

Umarım ömrümün sonuna kadar hakkında dan dun konuşulan ama rabbimin razı olduğu biri olurum.
gözümden yaş geldi, içimden ağlamak...
insanlar daha birey olmadan toplum olarak iyi halt etmişler.
Yuzme bilmiyorum. Ve arkadaslarima soyleyemiyorum.
sabit telefondan numarayı tuşladım, ahize yerine kulağıma cep telefonunu götürdüm sözlük. garip bir dalgınlık bu da.
cok garip bir muzik anlayisim var sozluk. metallica dinledikten sonra klasik muzige gecis yapabiliyor ardindan slipknot a abana biliyorum. ve bunun ardindan bi cirpinirdi karadeniz bi 3 mayis marsi dinleyip ciao bella ya gecebiliyorum. hani olurya eline geceni okuyan tipler onlarin kulagina taktigini dinleyen cinsiyim heralde. sasirtici olan yaniysa 2-3 yildir boyle olan durumu bu gun idrak etmis olmam *
bu kadar aşağılık bir toplum haline gelmek için nasıl bir günahın içinde olduğumuzu merak ediyorum.
bugün akşam rus karıyı yemeğe davet edeceğim, heyecanlıyım kaç gündür bunu planlıyorum inşallah bir sorun çıkmaz.
Güvenemiyorum insanlara güzel konuşup güzel yazıyorlar
dil başka olmuş yürek başka asıl çehre görünmüyor artık o kadar sık değiştiriyorlar ki maskelerini maskeleri bile sahte.
Kenfime küfretmek istiyorum ilk önce hala uyyamıyorum diye sonra şarkıya nerden aklıma getirdin onu diye , kaç sene geçti be üstünden hala neyin kafasını yaşadığıma , madem seviyordum da niye üstüne sevgili yaptığıma.
uyku duzenım dagıldı gıbı bısey,asık olmadım ama esım olmasını ıstıyorum be sozluk.
Suan nelly ft. Kelly rowland'dan dilemma dinliyorum. Cok duygusal oldum birden sozluk. Haddinden fazla canimi sıkıyorum. Zorum ne anlamiyorum ki. Insanlar cok zor durumdalar sozluk, cok aci cekiyorlar, cok aclar, cok yaralilar, bedenleri aci icinde kivraniyor, cok ölüyorlar sozluk. Artik cok oluyorlar. Ben kimseye yardim edemiyorum, en cok canimi sıkan bu. Insanliga bir faydam olmadan ölüp gidecegim diye cok korkuyorum.
Ozgurluk istiyorum.
Kendim icin.
Insanlar icin.
Bu yasamamiz kadar en temel hakkimiz.
Aklimdakiler ne yapiyor acaba. Ne kagitlara yazabiliyorum, ne telefonumun notlarina, ne sosyal aglara. Iyiki varsin sozluk. Inan hersey cok zor. Kimileri alisverise paris'e gidiyor, kimileri yasi farketmeksizin canini, ulkesini kurtarmak icin savasiyor. Insanlarin vicdanlari nasil rahat ediyor. Bu kadar masum insan ölürken nasil geceleri yumusak yataginda uykuya dalabiliyor. Ya sabahin ilk isiklari yuzune vurdugunda sicak yatagindan nasil gulumseyerek uyaniyor. Hep mutlu olmaya calisiyorum. Çünkü insanlarin gulmeye ihtiyaci var. Bir gun ölecegiz, ya sonra..
Bosluk gibi hersey, amacsizca sonsuz bir bosluk gibi. Allah'im eziyet goren, haksizliga ugrayan insanlara yardim et lutfen. Beni şüpheye düşürme.
O değilde çok salak lan.
Bugün böbrek nakli oluşumun 1. yılı.