bugün

Içime doluyor sonsuz bir hüzün, nedendir bilemem gece olunca.
allah önce aşkı yarattı sonra da 'bu çok ağır oldu' diye takdir edip müziği yarattı kanımca.
yoksa müzik olmadan nasıl kaldırırdık bu yükü, nasıl çekerdik bu kadar sıkıntıyı?
birini aradığımda meşgule bırakılmasından ya da cevap verilmemesinden
sonra da dönüş yapılmamasından nefret ediyorum. yanımda olsa o kişinin agzını burnunu kırarım o derece!
Hiç kimse izlemediği halde televizyon yine açık. tabi ki ben kapatmak yerine sesini tamamen kısıp hayatıma kaldığım yerden devam edeceğim. beni ayıplamayın bacılar, gardaşlar... biliyorum hepiniz yapıyorsunuz asjdghj.
Buraya nedense üzgün oldugumda yazmak isterim, derdim oldugunda ya da. Mutluda degilim su an bir boslukta gibiyim sizede oluyor mu acaba bu ? Ara sira ya da surekli, o degilde bu ödevleri ne yapicagiz sozluk ?
allah'ım biri var ve aklıma geldikçe içim bir garip oluyor... tehlikenin farkında mısın sözlük.
Seni bekleyen ben varım burda.
bdp nin karadeniz gezisi başlığını görünce bile çok sinirleniyorum sözlük. geldiklerinde ne yapacağız?
500t ile eve gelirken, ödevim olan filmi otobüste telefon vasıtasıyla izliyordum. mide bulantısı başladı. hâlâ devam ediyor sanki. hayırdır inş.
emre aydın ve nilüferin düeti son perde bizi anlatıyor. Peki yüreğim yar gelmeyecek mi.
seviyorum derken yalan söylemek hiç hoş değil. çok terbiyesizim galiba.
Sana yalan söyledim sözlük. Hani demiştim ya buyuk göğüslu kızları sevmem diye. Tamamen yalan. Buyuk göğüslu sevgilim terk ettigi için yazdım bunları. Ama asıl itirafım su ki, ben buyuk göğüslu kızlardan daha cok hoşlanırım. Hatta yüzü onemli bile degil pek. Bende bir göğüs hastalığı var dillere destan. Hatta bir sevgilim göğüslerini cok sıkıyorum diye acidigini söylemişti. Biri de cok ısırıyorum diye ayılmayı bile düşünmüştü. Ne yapacagım bilmiyorum sözlük. Bi de bunu bilen bir arkadasım da sevgilisinin göğüslerinden şikayetçi. Küçük diye kıza söylemiş kavga etmişler. Kızı da tanıyorum evet harbi küçük göğüsleri. Arkadasım da bana özeniyor o da seviyor benim gibi..

Sorum su sözlük : bu çifti nasıl barıştırabilirim ?
bu kadar ukteyi kim dolduracak çok merak ediyorum lan ahaha. bir de alfabetik sıraya göre sıralanmış. ben şimdi çıkıp da n harfiyle başlayan bi ukte versem kim görecek de dolduracak o zavallıyı? o kadar yıl bekleyeceğime sıkarım dişimi kendi uktemi kendim doldururum len.

(bkz: bu da böyle bi isyanımdır)
Lisedeykem boyle daha karakterimizi tam bulamamisken, kimilerinin tabiryle daha ergen iken hep merak etmisimdir;

Erkekler kendi aralarinda konusur ya "kiz olsam ilk sana verirdim" diye acaba,

Kizlarda kendi arlarida "erkek olsam ilk seni s.kerdim" diyomudur diye.

Simdi tekrar dusununce sanirsam ben cok malmisim.
kendimi bekleme salonlarında eski sehpanın üzerinde duran geçen yılın dergisi gibi hissediyorum.(üzgüncük)
- bir yazara artı oy verdikten sonra bir de son iyi oylanan entryleri kısmına bakıyorum, artı sağ salim yerine ulaşmış mı diye.*
- beğenmediğm entrylere eksi oy vermiyorum, aman ne hali varsa görsün dercesine.
- bir kedim olsun istiyorum.
- bu başlığı görünce seviniyorum nedense, sanki yalnızken, aniden bir tanıdığı görmüşüm gibi oluyorum.
- yukarıda yazdığım cümleleri ayık kafayla ve kendi irademle yazdım fakat harekete geçen migrenimin bazı katkıları olabileceğini düşünüyorum.
son bir kaç zamandır mutsuzum. çocukluğuma dönesim var böyle. çişimi tutsam, uyku ilaçlarını yutsam ve sonra da yatağa işeyesim var. sonra da abah yataktan kalkmayasım var, sıcak sıcak yatakta uyuyasım var. tırnaklarımı kemirip kemirip tükürmek istiyorum yerlere... hava buz gibiyken denize atlamak istiyorum ve yüzmek istiyorum. denizden hiç çıkmasamda olur. şakır şakır yağmur yağarken dışarıda koşturmak istiyorum, yağmurun altında... o esnada da hüngür hüngür ağlayasım var böyle öyle bir ağlayayım ki yağmurla birleşsin gözyaşlarım... etraftaki büyün 1 yaşına kadar olan bebekleri toplamak istiyorum, hepsi benim olsun hepsi ... altlarınıda temizlerim mamalarını da yedirirm onların ben...ben ben olmak istemiyorum, başka bişey olasım var ama çözemedim. içimde bir sıkıntı var niye sıkıldığımı bulamadım.

kafama sıçasım var, ağzıma sıçasım var.. var da var...

bazen yazdıklarımı okuduğumda kendime gülüyorum, ne kezbanım lan ben diye. arada bir kezbanlığım tutuyor. adam olasım var ama bakalım.
Aklıma gelmeyenler başıma geldi, kan, irin içinde yüzdüm daha sonra annenim beyaz sütünde yıkanmışçasına yeniden temize çıktım. Umutsuzluk yok artık bende. Kimi zaman bir avuç kum ile kimi zaman ise bir adet taş sayesinde hayata defalarca bağlandım. Benim " hayır" diyemememi kendine siler bilen bütün kıymet bilmezlere büyük hayırlarla tokat attım. Şimdi mutlu muyum sözlük?
"evet" fazlasıyla. Lütuf kıvamında mutluluklar yaşıyorum.
hiçbir şeyden zevk almıyorum artık. herşeyi sorgular oldum. şu okul açılaydı bi, kafamı meşgul edecek bir sürü mal insan var en azından.
biz seni cok özledik sevgilim, gecelerin donduran ayazı, en sevdigin nargilen, kayboldugumuz sokaklar , biz seni cok özledik.. aglamamak icin söz verdim sana ama, cok özledim.. Bazen yüzünü unutuyorum, kendime kızıyorum.. Dinmiyor bu özlemim, careside sensin, bilirim..
gerçekten yalnız olmadığı halde oraya buraya "çok yalnızım yhaa" yazan insanları legolas gibi tek tek indirmek istiyorum sözlük.
insan beyni ne kadar da ilginc. biten bir iliskinin ardindan cekilen acinin geceleri daha da cogalmasi ne kadar garip.
insan kendini yalniz hissediyor diye herhalde. gerci burda daha saat 9.30 ama yine de yavastan artmaya basladigini hissedebiliyorum.

ayriliktan sonra hatirlananlar iyi anilar. arkadaslara anlatilanlar hep karsidakinin kirici sozleri, yaptigi hatalar. her ne kadar ben iliskimiz boyunca hic hata yapmadim dese de kendisi.. -en en buyuk yalan da budur soylenebilecek- eger hatalari olmasaydi beni teselli edecek insanlara ne anlatirdim? koca bir hic.

egoist insanlardan nefret eden ve kendisinin egoist oldugunu anlayamayan yok anlayamayan demiyim kendisine bile itiraf edemeyen biriyle iki sene gecirmek zordu.. bitti. kotu mu oldu? hayir. iyi mi oldu? bilmiyorum onu zaman gosterecek. canim aciyor mu? evet hem de cok. peki neden? hepsi o yasanan guzel anilarin sucu. peki pisman miyim o gecen iki sene icin? hayir. yine olsa yine yasamak isterim.
itiraf edecek bir şeyim yok sözlük. her zaman bu başlığa bakıp bakıp içleniyorum. ama işte bulamaıyorum sözlük. bu hep içim de ukte oldu sözlük. dertliyim.
yarına dair tek kaygım; -havalar ısındı, güneşli falan oluyor- montumu giysem mi, giymesem mi...
az önce departman müdürü bir arkadaşıma, çalışanlarının yanında "ne saçma departmanınız var olm" dedim.
saçma oldukları için değil elbette, bir konuda tartışmaları uzun sürdü ve ben de geğik olsun diye düşünmeden söylemiş bulundum.
ofise geldiğimden beri içim içimi yiyor. aradım tekrar. müsağit değilim, ben seni arayayım dedi. 35 dakikadır dönmüyor.
sanırım kırdım .
mail attım,

konuşabilseydik telefonda özür dileyecektim. konuşamadık. mail attım bende.
yazarak özür dilemek daha kolay .