bugün

eskiden sırf ingilizcem gelişsin diye yabancılarla kontak kurar, -bazen çevirmen programı yardımıyla- muhabbet ederdim.
hayat cok boktan insanlarsa acimasiz ve dusuncesiz.
Aşağı inerkenki spor aşkı, yukarı çıkarken yerini asansöre bırakıyor.
çabuk etkileniyorum. iki film izledikten sonra senaryo yazarı olmaya karar veriyorum. çok kararsızım galiba, korkarım ki hiç bir şey yapamadan son bulacak ömrüm.
şu dünyada abartacak kadar yediğim tek şey karpuz.burdan yetkililere sesleniyorum karpuz feci bir nimet yeteri kadar değer verilmiyor sözlük. *
kulak temziletmenin hastasıyım. O boruyu sokup içerideki pislikleri çekiyor ya tatlı tatlı. Sırf onun için doktora gidebilirim.
bonibon'dan çıkan bir harfe ağladım sözlük.

(bkz: bonibon un kapağından çıkan harfe ağlamak)
her hangi bir yere gittiğimde masada beraber oturduğum insanların (yazar burada kadın kısmını kastediyor) sürekli birilerini kesmesinden müthiş rahatsız oluyorum. hele ki bu kişi yakın arkadaşım falansa ağzına ağzına patlatasım geliyor tokadı.
itiraf ediyorum; teoman ın dediği gibi sürekli inanç ve inançsızlık arasında gidip geliyorum. bu durum beni çok yordu. çoğu insan gibi bende tek bir düşünce üzerinde yoğunlaşmak istiyorum. aslında şu koskaca evrenin bir yaratıcısının olduğu fikri bana çok mantıklı geliyor. ama dünya neden kötüye gidiyor. '' tanrı olsaydı dünya kötüye gidermiydi? '' sorusunuda kendime sormadan edemiyorum.

kimse tanrının var olduğunu kanıtlayamaz. ama yok olduğunuda kanıtlayamaz.

hepimiz öldükten sonra bu iki seçenekten birini görecez.

tanrı yoksa kötü insanların yaptığı yanına kar kalacak.
varsa adalet yerini bulacak.

not: allahın olmasını isterim.
elifamasya nın kapısına kırmızı gül bırakan şahıs benim. Çözülsün artık şu sorun, herkes mutlu olsun, savaşlar bitsin.
bu başlığı her açtığım da ilk entryi her defasında okuyorum.
sevgili sözlük sana içimden günlük demek geliyor. her günümü yazıyorum çünkü sana.
şu anda faceimde barda olduğunu etiketleyen ama velakin yine faceimde çevrim içi olan arkadaşım var. *
evet ve benim arkadaşlarım hep iş başında.
biri varmış. biri var.

3 saat haber alamayınca sokaklara düşüp yarım metre karın içide dizleri parçalanmamış biri.
Friends izlemeye başladım ve birinci sezonu yeni bitirdim.
10 sezon var ama daha şimdiden çok alıştım onlarai hemen bitmesin diye yavaş yavaş izliyim diyorum ama olmuyor bi başladımı yardırıyorum 8-10 bölüm sonra bir de bakmışım sezonu yarılamışım.
sözlük tamamen çıkmazdayım şu an. aylardır tanrı ve dinler konusunda araştırmalar yapıyorum, evrenin varoluşun sebeplerini araştırıyorum ama hep başa dönüyor sözlük hep başa. yeter artık okumadığım kitap kalmadı, gözümün feri sikildi. işin kötü yanı bilgi mutluluğu getirmiyor, öğrendikçe/okudukça tatmin olacağını sanar insan ama tam tersine okudukça/öğrendikçe tatminsizliğin git gide artıyor, dipsiz bir kuyu gibi nasıl anlatayım amk. eskiden geceleri bunları düşünmekten uyuyamazdım, artık günün her saati bunları düşünmekten bir işe konsantre olamıyorum. bıktım artık sözlük bıktım, düşünmek istemiyorum ama insan doğası gereği sürekli düşünüyor. dini inancım, tanrı inancım var mı yok mu ben bile bilmiyorum şu an. off amına koyayım sözlük offff...

bir yıl sonra gelen imla editi. he bu arada hiç bir şey değişmedi ama artık eskisi kadar takmıyorum, hayatı yaşıyorum...
bazı şehirler prangalıyor insanı, uzaklaşmaya çalıştıkça ayaklarını kanatıyor.
bazı şehirler,içindekilerle değer buluyor;bazıları içindekiler yüzünden değer kaybediyor...
batman i her izlediğimde triplere giriyorum sözlük.
çok canım sıkılıyor sözlük. tamam burada bir sıkıntı yok ama, insan canı sıkılınca bunu gidermek için bir şeyler yapar. heh işte ben o enerjiyi kendimde bulamıyorum. arkadaş dışarı çağırıyor mesela gitmeye üşeniyorum. işim olmadığı sürece evden çıkmıyorum. sonuç olarak tembelim ben, evet. bildiğim garfield gibi bir şey oldum şu tatil döneminde.
yarın kpss ye gireceğim sözlük. saati sabah 6 ya kurdum ama damla uykum yok. o saate kadar uyumayadabilirim.
evde müzik şarkı falan kaydı yapıyolar ya. alt kata üst kata ses gitmiyo mu çok merak ediyorum.
kpss 2012 senin taaaaa .....

gergin değildim şu saate kadar.

neyse ben yatıyorum.

dua edin la. ya da etmeyin amk.
nickaltımı yazılanlar vs umrumda değil. 10larca arkadaşım oldu sözlükten hani onlar mesaj atsın konuşalım yeterli. uludağ'ın insana kattığı hiçbir şey yok. am yazanı besle, onları protesto edinin nickaltını kirlet. yazar seviyesi olsa sözlük bu halde değildi.
yarın kpssye girecem ve ben hala burdayım sözlük. düşün geleceğimden bile vazgeçtim.