bugün

Yeni alınan kitaplarda adetten tarih, alınan yer ya da en azından isim yazmak yerine sondan ikinci sayfasında sayıların olduğu kısma küçük bir işaret bırakıyorum kitabı tanımak için. Böyle minnak gizemli şeyleri mi seviyorum yoksa sayko muyum bilemedim.
4 yıldır aynı tırnak makasını kullanıyorum. Kaybolmasın diye çok uğraş verdim. Onlarca şehir gezdi belki.
Sanki başka tırnak makası olunca içim rahat etmiyor ne bileyim. Anlam yükledim ona.
Bu yıl 5. Yılı olacak.
Odam dağınıksa ders calışamıyorum. Odamı toplayayım ders çalışayım derken odamı toplarken yorulup ders çalışamıyorum.
Evden çıktıktan sonra illa ki tekrar donerim eve ocak,lamba açık mi balkon kapısı kilitli mi diye .
Sözlük alemi OKB hastası.
Odanın kapısı açıksa o odada duramamam.
eğer biriyle yazışırken * işareti koyduysa benim için bitmiştir. soğurum.
yorganla uyumak. Huzur veriyor ve ayaklarımda kapalı olmalı.
sağ ve sol ayağımdaki ayakkabıların bağcıklarının simetrik düzende olmasını isterim. biri sağdan sola ve alttansa digerinde soldan saga ve alttan olmali.
tuttuğum takımın maçını izleyeceksem odaya 3 kez sekerek giriyorum. sanki sahaya çıkarmış gibi.
Domates ve salatalığı kendim kesersem yiyemem. Elimi kokutuyor. Başkası keserse affetmem ama
eğer yürüdüğüm kaldırımda farklı renklerde taşlar varsa adım attığım ayağımın en azından bir kısmı o kaldırımdaki koyu renkli taşlardan birine denk gelmeli gerçekten buna dikkat ederek yürüyorum.
yanlamayı sevmiyor olsam da; yerler hafif ıslaksa, yol boşsa ve 50 derecelik açıdan daha yüksek bir açıyla dönüş yapacaksam o el gidip geliyo şöyle bi el frenine.
Koklamak.
Buzdolabının çok açık kalması beni rahatsız ediyor.
görsel
evin içinde 10 15 tur atarak odadan odaya geçmek ve ışıkları bir açayıp bir kapatmak. akabinde sürekli yer değiştiren düşüncelerim ve kafamın içindeki karanlık karışıklık ve odanın bir köşesine çömelip 2 3 sigara üst üste yakmak. kendimi bildim bileli en tuhaf takıntım sanırım.
Markette bir şey alırken rafın arka kısımlarından seçerim, bu hiç değişmez *
Sag elim bir yere carpsa sol elimle de ayni hareketi yapmak. Biri konusurken konustugu cumlenin harf sayisini hesaplamak. Salakca takintilar.
ğ harfinin sesini telaffuzda mutlaka vermek. Mesela tereyaaaa demem tereyağı derim ya da işte baya degil de bayağıı derim ahaha eglenceli.
Duştan çıkınca elimi yıkarım aklınıza kötü şeyler getirmeyin hemen.
Çekirdekli bi seyler yediysem zeytin erik gibi tek sayida yer cekirdekleri sayarim tek degilse tamamlarim.
Yuzerken kol sayarim.
Havaya bi sey yazarsam elimle silerim.
Konusurken bi sayi gecerse kafamdan asallarina ayirmaya calisirim oldugu kadar.
Farkli renk ojeler sursem dahi iki elin ojeleri simetrik olur.
Kagit kesemem yamuk oldu diye tum gun ugrasir sinir krizi gecirebilirim.
Dusunsem daha bir suru sey cikar. Tuhaf olmamakla beraber hepimizde olan kucuk takintilardir.
uyurken önce sağa sonra sola tekrsr sağa dönmeyelim yoksa uyuyamam.
Dışarı çıkarken veya uyurken elimde peçete olmazsa rahat edemem,bu yüzden montlarımın ,pantolonlarımın cepleri peçete doludur, unuttuğum vakitler yastığımın altı ve yatağımda aynı şekilde.
Uyuyacağım zaman hep şort giymem. Yaz kış fark etmiyor. Şort önemli yoksa uyuyamam. Ha birde uyurken bacak bacak üstüne atmam. doğduğumda küvözde de öyle yatıyormuşum.
yiyeceğim şeyleri diğerlerinin yanından alır, güvendiğim bi yerde saklarım. eğer yapmazsam, birinin onlara dokunup ellemesi fikri beni rahat bırakmaz.
youtube'da tıkladığım bütün videoların altındaki yorumları okuyorum.

müzik dinlerken otomatik oynatmada şarkı değiştikçe şarkıyı beğenmesem de yorumları okuyup öyle değiştiriyorum.
güncel Önemli Başlıklar