bugün

hala aynı iş yerinde çalışıyor olmak. 8 sene çok fazla.
Hayatım çok zevksiz, durağan. Ben de öyleyim, tadım tuzum yok. Hayatımı baştan aşağıya değiştirmek istiyorum, bana güzel önerilerde bulunur musunuz?
Hangisini anlatayım?
Sağlık yok
para yok
huzur yok
aşk yok
sevgi yok.
zaman hiçbir şeye yetmiyor. yapmam gereken o kadar çok şey olmasına karşın o kadar azını yapabiliyorum ki bu beni yoruyor. özellikle de psikolojik olarak.
Fazla düşünmek.
Serserinin tekiyim ama sempatiye ihtiyacım yok.
kedilerimden biri cuma gününden beri kayıptı. aramış her yeri bizimkiler, geri gelirdi normalde gelmeyince kayıp ilanı verdik.
bugün komşumuz "cuma akşamı araba çarptı bir hayvana, üzülürsün diye sana söylemedik." demiş anneme. komşu kediye çarpıldığını görmüş de haber vermemiş bizimkilere. belki kurtarabilirdik düşüncesi çıkmıyor aklımdan.

güzel kızım, ayağına taş battı diye günlerce topallamıştı bir keresinde. canı çok tatlıydı. keşke yaşlılıktan elimde ölseydi de öyle bir acı çekmeseydi.
bedenini de bulamıyoruz.
yurtsuz kaldı kızım.
O kadar çok var ki hangisini yazsam bir diğerinin kalbi kalacak. Dert anlatılır, anlatılır, anlatılır... Sonrası susuş. Ne ise susuş olmasın:

https://youtu.be/R7WzQY6_O18
'içerim yanıyor, dışarım serin' diyor erkan oğur.
Burdan bakınca çoğunun derdi meme.

Nee? Yalan mı?

Benimki mi? Derdim dostumdur benim. Üzülmeyin.
Her insanda olduğu gibi .
Hayat yaşam şartları.
Varlık içinde Yokluk.
Tavanımızın sıvası düştü. Sıva yaptırıyoruz. Kitap okuyamıyorum. Okuduğum kitap ağır bir kitap.
Param yok, kyk'ya 13 gün kaldı...
(bkz: egzama)
cok dert dinlemek bi yerden sonra sizi de dert sahibi yapar. 14 ogrencimin her biri ayri rehabilite merkezi oldum.
sağlık durumum kötü artı parasızlık içinde debeleniyorum.
Saçlarımı kestirsem mi uzatsam mı karar veremiyorum.

Of, hayat gerçekten çok zor.
Yüzüm her zaman fondötenli gibi tek renkti makyaj yaptıgımı hatırlamıyorum. Şu 2 senedir yüzümde kızariklıklar oluşuyor ve geçmiyor. Baya dertliyim bu konuda.
(bkz: nazar ettiniz hayın insanlar)
Başım ağrıyor.
odamdaki buzdolabından çok rahatsızım, bu yüzden sürekli odama giriliyor, kişisel yaşam alanım ihlal ediliyor ve geceleri sesinden rahatsız oluyorum.
güncel derdim olaraksa birkaç gündür kulağım ağrıyor.
odanı mutfağa taşı kardeş. başka çaren yok.
Evde surekli cocuklar duymasin izleniyor. Kapatinca da evde bir kiyamet havasi.
bu sabah saat 08.00 civarları benim acilen şirketime gitmem gerekiyordu. hızlı bir kahvaltı yapmalıydım bir de ne göreyim : esra hanım bana kahvaltıyı getirdi getirmesine ama portakal suyumu istediğim kıvama getirememiş. tam çıldırılmalık.
4 gündür belediyenin şefkat evinde kalıyorum.
odada kettle, kahve makinesi bulundurmak ve yiyecek getirmek yasak.