bugün

son 3 liram vardı, onu da gittim börekçiye yatırdım aq. evlat acısı gibi koydu. o benim yarınki iddaa paramdı lan.

öğlen 2'den beri yemek yememiştim. pc başına akşam 6 gibi geçtim. ben pc de oyun oynarken çocuklarıyla beraber misafirler falan gelmiş. benim bu durumdan haberim yok tabi. ben pc başında saf saf otururken annemin ağzından çıkacak olan "yemek hazır" cümlesini bekliyordum. neyse, oyuna öyle bi dalmışım ki saat 11 olmuş. mutfağa gittim. göz bebeklerim büyümüş şekilde, "anne yemek yok mu, nerde yemek, hani yemek, yemek yok mu yemek" dedim ardı ardına. "biz seni dışarda sanıyorduk, hiç yemek kalmadı" dedi. lan gittim baktım, ekmek kalmamış. zaten gece olmuş bakkal falan da açık kalmaz bu saatte. ekmek olsa iki yumurta kırıp atıştırırdım en azından. ama dolapta yumurta da yoktu. orospu çocuğu misafirler her boku yemişler. tencerenin dibinde bir iki pirinç tanesi vardı onları yedim. bi yandan da finansal durumumu kontrol ediyorum. sadece üç lira kalmıştı. yok lan dedim bu parayı harcayamam. çekmeceleri karıştırıyorum yiyecek bulmak için. makarna bulsam makarna yapardım ama onu da bulamadım. bi yandan midemin sesi, bi yandan cebimdeki bozuk paranın sesi. istemeye istemeye kapıya yönelirken aklıma karıştırdığım çekmecelerde gözüme takılan içi leblebi dolu poşet geldi. lan dedim bu beni yarına kadar idare eder mi acaba. neyse, 4-5 avuç yedim. yedim ama kesmedi beni. allah kahretsin dedim, çıktım gittim börekçiye. bizim burda bi börekçi var 7/24 açık. abi üç liram var ne gelirse ver dedim. verdi bi porsiyon. hepsini yedim bitirdim. daha eve gelirken acıktım lan.

yarına sağ çıkacağımı sanmıyorum. hakkınızı helal edin.
orospu çocuğu misafirler, zıkkımın dibini yiyin.
görsel

fakirlik zor oğlum..
27 tl.allah'tan evimiz kamyon durağına yakın olduğundan para kazanması pek uzun sürmüyor.
göynüm zengin.
0.00 euro.
yaklaşık 10-15bin lira var.
not: ali ağaoğlu'yum.

http://www.youtube.com/watch?v=NFy53QmmoMQ
0 tl'dir.
pijamada para ne arasın.
tamı tamına 30 türk lirası, zengin anımda yakaladın sözlük.
cebim bile yok lan, o kadar fakirim ben ne parası?

pijamamımda dizleri delik deşik zaten...
1000 lira. yok lan bu eski 1000 lira, hani tedevülden kalkanlardan. vakti zamanında anam komuştu cüzdanıma, okuyup üflemişler. al kukla dedi, neriman teyzenin güçlü nefesi var bunda, sana bereket getirecek dedi. o gün bu gündür cüzdanımda taşırım. ara sıra son 6 rakamınla sayısal falan oynarım. ama yok reis hiç bi boka yaramıyor. cüzdana giren para yarın olmadan çıkıyor. neriman teyze'yede çok pis laflar hazırladım. hele bi denk gelsem...
100 dolar. evet pezevengim.
0 tl var ama önemli olan katılmaktı.
Sıfır. Evde de mi para taşıyalım? Saçma. Evet.
0 TL. ulan birde utanmadan euro, dolarda eklemişler. kim kaybetti ki ben, bulayım.
15 Tl var,
6 tl sigaraya,
2 tl yol parasina,
8 tl kitap.
sikerim gine besparasiz kaldik.