bugün

bu bayram da mahalleyi yakayım diyorum. hayırlısı..
Her bayram olduğu gibi yine balığa gitmek inşallah.
bayram gününe kadar 7-8 kilo vermek.
zaten başka zaman diyet yapamıyorum nedense bayram öncesi bir irade, güven geliyor.
plan yapma şansım yok. ablamın düğünü yüzünden her dakikam düğün ve benzeri konularla harcanacak. işin kötü tarafı düğünde programı yapacak benden başka insan yok! hem sunucam, hem yöneticem, hem çalıp söylicem.. oh.. düşününce bile irkiliyorum. nasıl kalkıcam ben bunların altından.. nasıl..
memlekette akrabaları ziyaret etmek ardından 3 günlük tatil. planım budur, mükemmel.
3 gün sonra kutlayacağımız ramazan bayramı için yazarların planlarıdır.
el öpecek kimsemiz olmadığına göre gene gezip tozacağız.
@ gezmelerde
hayatta olan 1.derecede akrabaların elleri öpülecek.

baklava ve diğer tatlılardan yenecek.

alsancaklar'da çılgın atılacak.

evde yatılacak.

net planlarım var, her zaman ki gibi.
baklava yemek*
misafirlere ikram edilmek için alınan çikolataları bilgisayar başında yiyerek, şeker komasına girmek.
(bkz: sap yiyip saman sıçmak)
bana her gün bayram olduğundan ekstra bir şey yapmayacağım. her zamanki gibi evde oturacağım, tek fark sabahın köründe gelip şeker isteyen çocuklar olacak sanırım. şeker de almadık ki daha, saldırmasalar bari.
bir iki saat daha az uyumak. maksat degisiklik olsun.
bayramın ikinci gününden itibaren işe gitmek zorunda olmak yada evden çalışmak arasında tercih yapılarak geçirilecek bayram tatili.
mezarlığa gidip dua edilecek.
eve gelip pineklenecek.
(bkz: şeker toplamak)
anneme bana bayramlık alması için baskı yapmak
alınan bayramlığı arefe gecesi yatağımın ayakucuna bırakmasını sağlamak
sabah erkenden kalkıp üstümü giyinmek ve herkesin uyanmasını beklemek
cebime migros poşeti koyup kapı kapı dolaşmak ve şeker toplamak
şeker yerine para veren komşuları hafızaya kazıyıp kapı numaralarını not almak
topladığım parayla atari salonuna gitmek, midye yemek, çatapat ve torpil alıp mahalleyi ayağa kaldırmak
bayramlığımı bayram boyunca hiç çıkarmamak
ilk iki gün beş-on el öpüp hasılatı toplamak ve üçüncü günü sabah erkenden sevdiğin kişilerin yanına gidip tüm gün takılmak.
inşallah önce sabah erkenden kalkıp duş alınca (gusletmek sünnettir) bayram namazına gideceğim. sonra eve geleceğim ve kahvaltı yapacağım. sonra, oturma odasında otururum, ardından odama göz atarım ve yine ardıdan oturma odasına geçerim. sonra bayramın ikinci gününü beklerim büyük ihtimal. akraba ziyaretlerini de unutmamak gerek.
şeker komasına girmiş taklidi yapıp bütün bayramı anneannemin tatlılarını yememeye çalışarak geçirme planım var. umarım muvaffak olurum.
bütün akrabalar tatilde olduğundan evde geçicek olan bayramdır.
Staj öncesi bir erdek e gidip kafa dinlemek.
Bu bayram, bayrama cikmayi dusunmuyorum.
amasya modz.
ilk gün: bütün anne tarafını dolaşacağım.
sonraki günler: çizgiroman okuyup video oyunu oynayacağım. *
nathan drake'le, ezio ile bayramlaşmak lazım değil mi?
en yoğun günler asosyalliği tercih ederim. kimsenin bir şey yapmadığı günler enerjik olurum. ankete tam cevap verebildim mi bilmem ama evde oturucam arkadaşım. o balık istifi metrobüsü de kullanmayacağım.
güncel Önemli Başlıklar