bugün

sözlük yazarlarının heyecanla gerçekleştirmeyi bekledikleri planlardır. sınavları atlatıp evimde güneşlik bir yerde , tercihen balkonda oturup, keyif kahvemi içmek.
lunaparka gitmek..*
tüm semti dolaşarak para babası olmak. * * *
bayramın 3. günü;

(bkz: 29 kasım 2009 barcelona real madrid maçı)
bayramdan hemen sonraki sınavlara çalışmak. aq ben bayram ertesi sınav koyan okul yönetiminin.
bu sene de vakit namazlarından sonra sonra teşrik tekbiri getirmeyi planlıyorum. onun dışında başka bir planım yok şu anda.
sözlüğe yazmak.
plan yapmayın plan,
gitmez bayram da.
danaya girmek.
Yaşıma rağmen aile ile bayram ziyaretleri. Küçükken hiç değilse bayram parası topluyorduk .mına koyim.
bir aksilik olmaz ise; eski foça'ya gitmek efendim. * *
öğlene kadar uyumak. bayram ziyaretine gelen akraba,komşu,eş dosttan kaçıp arkadaşları tek tek arayıp "nerdesiniz lan sokakta kaldım" diye ulumak.
aylardır çekilen memleket hasretini gidermek...
istanbul'a uçmak. *
hayvan gibi ders çalışmaktan ibarettir.En azından benim için öle olacak.
et yemek, et yemek, et yemek, sonra tekrar et yemek...
(bkz: bir oturusta bir okuzu yemek)
yiyip, içip, yatmak.
iş iş iş .
1. gün bayram namazı sonrası köye gitmek.

kesilen koyun ve davarların derisini yüzmek, parçalamak...

sonunda harçlık alıyoruz hacı, öyle bakmayın. yoksa hayvan severimdir.

not: eniştemin çiftliğinde yapıyorum bunu. her yıl en az elli tane kurbanlık kesiliyor. kurbanlıkları alanların çoğu merkezden gelen kişiler olduğu için yüzme işini bilmiyorlar ve biz yapıyoruz.

2. gün arkadaşlarla el ele kol kola gezmek.

3. yatmak...

4. gün ders çalışmak...
3 aydır göremediğim anamı babamı ziyaret edeceğim. köye atalarımızın mezarlarına her bayram yapılan olağan ziyaret . ilk gün bütün yakın akrabaları aradan çıakrıp diğer günler yan gelip yatmayı planlıyorum .
vejeteryan olmamın verdiği rahatsızlığı içime gömüp kesilen hayvanı hayrıma dağıtacağım.
(bkz: entry girmek)
küçüklerin gözlerinden, büyüklerin ellerinden öptükten sonra, vejeteryan * olduğumdan bir ağaca girmeyi düşünüyorum. para bok olduğundan çam veya çınar olabilir. daha karar vermedim.
yaşadığı şehirde öğrenci olduğu için hemen o şehri terk ederek memlekette olmak.. üstelik memlekette hiç bir harcama yapmadan maksimum on gün kalınabiliceği için sevinçlenmek.. daha sonra bayram da para da veriolar lan!? diyerek kendi kendine, kalkıp makarena dansı yapmak.. oo süper otururum sobamın yanına gelsin kestaneler gelsin tv programları oooh demek, annenin pişirdiği ıspanak bile özlenmiş olduğu için gözünde tüten yemekleri aile sadeti içinde mideye indirmek.. geri kalan zamanlarda hasret kalınan arkadaşlarla bolca gülmek eğlenmek..evdeki kalın krüklü kraliçe kedim luna yı loneey tunestaki kediyi boğarak seven karakter gibi hırpalamak.. acaip kitap okumak ve bayramdan bi hafta sonraki vizelere ağıır ağıır çalışmaya başlamak.. ve bu arada her gün anneanneyi en az iki kere kucaklayıp havaya kaldırarak gülüşünü izlemek ve öpücüklere boğmak.. son olarak belki izmirde bayramın ikinci günü düzenlenen bir partiye katılmak.. o da belki.. şahsen mütevazı planlarım bu yönde..
bira, votka ve hold'em party.