bugün

yokluğunda uçurumlara açılır pencerem.
türkiye gibiyim her türlü zenginliği içinde barındırıyorum lakin onları açığa çıkaracak imkanım yok.
(bkz: birak gitsin dönerse daha uzağa birakirsin) :o)

(bkz: aforizma sicmak)
aldığımız nefesi bile geri veriyorsak demek ki hiç bir şey bizim değil.
aşk, suç işlemektir; ama suçlu muamelesi görmemektir.
her gözyaşı döktüğünde, aramızdaki yaş farkı göze batıyor...
yemin etmeyi sevmem, yemin yalanın peşin itirafı.
çıldırmanın eşiğinde yaşamak değil çıldırmak istiyorum. ne adımı bileyim ne evimi. hiç bilmediğim yerde kimsenin tanımadığı deli olmak. bu kurtarır, hafifletir, insanlaştırır belki.
Gidecekleri, gidecekleri yere bırakmak gerekir. Özellikle de boşa gidecekleri fazla bekletmeyin ki, hoşunuza gidecekleri fazla beklemeyin.
Ayni pantolonu 2 gun
ard arda giymemin tek nedeni
ustundeki kemeri cikartip baska
bir pantalona takmaya
usenmem.
bir insanın senin ekmesini istemiyorsan onu biç.
eskiden rakı sofralarında hayal kuruyorduk şimdi hayallerde rakı sofrası.
skmeyeceğin eşeğin önüne ot koyma.
havalar bozukken bozuk olan kombi; bizim belamızı sen verdin.

donuyoruz allahsız.
maziden gelsin:

--spoiler--
Öyle bir insan ol ki;
Seni tanımayanlar için
yeri doldurulamaz bir kayıp,
Seni yaşayamayanlar için
hayat boyu unutulmaz bir cehennem,
Seni yaşayabilenler içinse
sonsuz bir cennet ol!
--spoiler--
"lokal sevişmelerin genel orospuluğuna vesika çıkardınız sevdayı, mahremin de ırzına geçtiniz."
kokoreç sendin sevgilim.
insanları şu şehirden, şu bölgeden, şu milletten şeklinde ayırmaktansa doğulu veya batılı olarak ayırmak daha mantıklıdır. ama bu söylediğim durum türkiye'nin doğusu ve türkiye'nin batısı ayrımı anlamına gelmiyor. dünya'nın batısı ve dünya'nın doğusu.

ve bu hiç bir şekilde bir ayrımcılık düşüncesi değil bu sadece doğu kültüründeki milletlerin kültürlerinin birbirine benzerliği, batı kültüründeki milletlerin kültürlerinin de birbirine benzerliğini göstermek amaçlıdır.

küçük bir örnek vermek gerekirse (aklıma ilk olarak bu geldi); doğu kültüründe kadın batı kültüründe ki kadar önemli bir unsur değildir. türkiye'de ki erkek nüfusunun yarısından çoğu hala önceliği hiç bir zaman kadına vermez, yolda olsun, yemekte olsun hep kendisi önde olmak ister çünkü kendisini daha üstün görür. aynı şeyi bir hintli ile tanıştığımda da ıraklı ile tanıştığımda pakistanlı ile tanıştığımda da gördüm. ama batı kültüründe erkek mutlaka ama mutlaka kadına önce yol verir önceliği ona verir. bunu da şu beğenmediğiniz sırbistanlılar romanyalılarda bile gördüm.

bu sadece küçük bir örnek bunun gibi milyonlarca örnek verilebilir. ama burda kastettiğim asla şu anlama gelmiyor batı kültürü doğu kültüründen üstündür hayır değildir. batıda da afedersiniz tuvalette taharet musluğu yok ama doğuda bunu her ülkede görebilirsiniz neredeyse, doğu milletleri de batı milletlerinden temizlik konusunda daha üstün. yani karşılaştırmalar yapılıp bittiğinde iki tarafında birbirinden eksik ya da fazla bir yönü olmadığını anlaşılacaktır.

tekrar söylüyorum ki benim burada bahsetmek istediğim nokta; doğu milletleri ve bati milletlerinin kültürel olarak birbirine yakınlıklarıdır.

not: şimdi gelsin eksiler. ohh sefam olsun!
egolarımız ile uyandığımız her sabah,yok oluşumuza sürükleniyoruz.
Başkasının izine basarsan, kendi izini bırakamazsın. Ayak izin, daha büyük değilse.
eğlenilecek kız çikolata, evlenilecek kız ise su gibidir; çikolatayı yemeden suyun tadını alamazsın.
lunaparkta unutulmuş bir çocuk... sevinsin mi, üzülsün mü?
"Aşk;
Bir bakıma sobaya dokunmak gibidir.
Bir defa yanarsın, izi kalır.
Sonra bir daha dokunamazsın sadece yanına yaklaşırsın."
insan çoğunlukla bulunduğu kabın şeklini almaya meğilli bir varlıktır.
kokusu hoşunuza gitmeyen ama tadını beğendiğiniz yiyecek-içeceklerde doğal olmayan bir şeyler vardır, trans mıdır gdo mudur bilmem.