hayat bir vesikalık değil midir? sevdiğin insanların vesikalıklarını yanında taşırsın ya hani işte onun gibi sevdiğin insanların hayatı seninledir hep.
bazen, insanların hatalarını görmezden geldiğimiz için mi bu kadar çok arkadaşımız ama bu kadar az dostumuz var, diye merak ediyorum.
hava bedava diye tavana çıkmana gerek yok.
(bkz: çivi çiviyi siker)
uzaktan uzağa göz mesafesiydi sadece aramızdaki.
uzaktan uzağa göz kaçırmalar.
uzaktan uzağa "göz dalaşı" belki de tam adı.
uzaktan uzağa...
YanLış yoLda yürüyceğine, doğru yoLda "bekLe". BeLkide kendini kandırırsın; ama başkaLarını kandırıp hayaLLerini yıkmazsın!
insanlar arasındaki "vefa" artık sadece boza şişelerinin üzerinde.
hayat, küçükken annelerimizin bize yaptığı tereyağlı ballı ekmeği yere düşürdüğümüzdeki kadar üzseydi bizi keşke..
"insana en büyük zararı, hep güvendikleri verir."

düşmanları, düşman belledikleri, yanına bile yanaşamazlarken; dostları, dost bildikleri ile hep iç içedir insan. ve bir insana uzaktan uzağa çok da büyük zarar gelemez. ancak ve ancak içten içe büyük zarar gelir...
insanın en güçlü düşmanı, kendisidir, başkası değil.
başına yeni eklediğimiz her şey zamana yenik düşmeye mahkumdur. by buzz
hatalar ya ders almak içindir yada tekrar etmek için.
ya habibi zumzuma
gelsin bacakların omzuma.
yaşamadan emin olamazsın!
güneş doğduğu için batar.
yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var; o da yaşamadan öğrenemezsin... by buzz
(ataol behramoğlu'na saygıyla...) *
Bir forrest gump olmaya çalışmadım hiçbir zaman,don kişot gibi yeldeğirmenleriyle savaşıp dulsinya'nın aşkıyla yanmadım,John Nash kadar zeki,Maradona kadar ünlü,Bill Gates kadar zengin olmak değildi hedefim.Biliyorum ki onlar kendi hikayelerini kendileri yazdılar ve hep kendileri olarak kaldılar.Ben de öyle olacağım kimse benden Kendimden başka birisi olmamı beklemesin.
yanlış hayat doğru yaşanmaz.
ellerin bile bana el sevgilim.
ben aşığım diyen hiçbir insan aşık olmamıştır. aşık olan bir insan aşığım demeye tenezzül etmez.
saçı uzatmakla kadın olunmaz; çocuk doğuramadıktan sonra.
Pantolon giymekle erkek olunmaz; ayakta işeyemedikten sonra.
herkesin bir popisi olduğu gerçeğine, artık gün geçtikçe daha da inanıyorum sözlük.
türkiye'nin rejimi cumhuriyet oldugu için mi acaba bu kadar zayıf bir devlet, sürekli formda maaşallah !
kör bir jilete abone olmuş şu bileklerim, evet kör olası bileklerim, artık can görmeye dayanamaz olmuş.
dış etkilerin en az etkilediği fiber optik kablolar gibi sanmıştım seni,nerden bilebilirdim ki utp kablodan bile kalitesiz olabileceğini.