bugün

sükut ikrardan gelir deyişinin tam tersi. söylenen sözü, yapılan hakareti veye yanlış ithamı susarak reddetmektir.

sevgililer arasında sık görülür aslında susarak, kavga çıkarmayarak reddetme durumudur.

asıl korkutucu olan bu susarak reddeden şahısların susmasının nedeninin fırtına öncesi sessizlik olmasıdır. patlamamak için yapılan susarak reddetme eylemi, şahıs zorlanmaya devam edildiğinde bağırarak def etme şekline dönüşebilir.
bazı anlar vardır.birilerine emeğin geçmiştir onlarında sana tabii..herneyse sonuçta öyle yada böyle birşeyler paylaşılmıştır,karşılıklı yada yeri geldiği zaman karşılıksız fedakarlıklar olmuştur..bazen öyle durumların olurki elin kolun bağlanmış bir hal alırsın.sağına soluna bakarsın ,yalnızlık yada içini sıkan bir derdin vardır. etrafına döner bakarsın bir insana muhtaçsındır ama muhtaç oldukların herşeye zaman ayırır bir sana ayıramaz..neyse dersin .öyle kalakalırsın bir süre sonra ,uykun gelir zıbarır yatarsın..öyle anların olurki;bu gibi olaylar birike birike bir ana gelirsin,senin muhtaç oldukların artık sana muhtaç bir duruma gelmiştir, sırtını dönersin.artık değeri kalmamıştır senin için..konuşmak ister, sende konuşmak istersin ama kelimeler boğazında düğümlenir kalır.sesini çıkaramazsın..iyi niyetlerinle imar ettiğin herşeyi bir anda sadece sessiz durarak yıkabilirsin,sana ulaşmak isteyen insanlar için kurulmuş tüm köprüleri bir anda yıkarsın..zaten hep yalnızdın bunlar olsa nolur olmasa nolur moduna girersin...bu hayatta sürekli insanların birbirlerine uyguladığı gizli bir yıkma modudur.başkada birşey değildir.bazen herşeyini açık oynarsan bu hayat adlı kumar masasında, herşeyini kaybedebiliyorsun ...bazen böyle olmakta yarar var ,en azından böyle yaparak bazı değerlerimizi kurtarabiliriz..
gıt dıyemeyen yuregnıze lal dılınızın eslık etmesıdır kımı zaman...

hadi gıt artık kal demeden ardından
reddedilen için çok kötü bir durumdur. nerelerdesin ?
Sevenlerime hep baktım, beni nasıl ve neresiyle sevdiğine. Her sevene aşık değilim...
Dünyaya, "sevgi böcüğü" olma sözü hiç vermedim...
Dünyaya, hiçbir söz vermedim...
Terbiye borcum da yok!
Benden diledikleri gibi nefret edebilirler, benim de yaptığım gibi... *
susarak tek şey reddedilir, o da kendi haklılığındır. onun dışındaki her şey sükutla sadece kabul edilenlerdir.
artık söyleyecek bir şey kalmadığında işe yarayan eylemdir.
boşa yormamak lazım bünyeyi...
güncel Önemli Başlıklar