bugün

türkiye ye mal olmuş,herkesin tanıdığı,hastaneleri süsleyen resim.
avrupa yakasının selini ile mizahi bir görünüm kazanmış bir klasik.
ben kan göremem diyerek de ayrıca yere serdirmiştir.
çeşitli hemşirelerin bulunduğu bu resimlerde ortak bir nokta vardır. burun hizasını geçmeyen bir işaret parmağının üzerinden insana huzur veren, hizaya getiren, bir an bile olsa insanın durup kendine çeki düzen vermesini sağlayan bir ifade ile bakar bu hemşire.
tahrik unsuru olma potansiyeline sahip resim.
eskiden hastanelerde sık gördüğümüz,genelde hemşire olmayan güzel kadınların kullanıldığı hastane objesi
http://www.metzen.com.tr/hemsire.jpg
sessiz olun demenin en güzel yolu.
hastanede "bana bu hemşire baksın" diye boş bir beklenti içine girdiğimiz, aslında hemşire olmayan güzel hatun kişinin "accık sessiz ol" ifadesiyle çekilmiş fotoğrafıdır.
küçükken aşık olduğum nicesinden biri...
bir fotograftir. bu fotografta bir hemsire bulunur, hemsire ayni zamanda hastane, saglik ocagi ya da revir gibi yerlerde de bulunur. ama evinde oturan hemsire de vardir. zaten her hemsire -eger nobeti yoksa- aksam evine gider, yani evde oturur. kimse fotograftaki hemsirenin yerinde olmak istemez, yani fotografta kalmayi. anilar hafizalarda kalir, fotograflar bu hafizayi yerlestirmeye calisir ama nereye kadar? zordur bu durum. sus isaret kolay yapilacak bir isaret degildir. her babayigit bu isareti yapamaz. ben bi kere yapan bi adamin iki tane endonezyalidan dayak yedigini gormustum.. cok tehlikelidir. sus isareti yapan hemsire her turlu ovguye layiktir. iyi ki fotograflanmistir. gelecek nesiller bari bunu gorebilsin..aci...
(bkz: tribünlere sus işareti yapmak)
(bkz: sus işareti yapan futbolcu)
genelde koridorlarda bulunurlar. hastane ortamında ilerlerken diğer koridorlarda benzerlerini arama isteği uyandırır siyahlar içinde başhemşire resmi görüldüğünde anneee iğneci şeklinde ağlayan veledlerle karşılaşılabilir
kimliği bir muamma olan ama herkes tarafından tanınan bir turk hemsiresi...
lunaparka asılması durumunda anlamsız olacak fotoğraf

alakalı olaraktan

(bkz: tuncay şanlı nın manchester united maçında yaptığı sus işareti)
Sağlık bakanlığının bugün aldığı kararla yerlerinin sus işareti yapan Tuncay fotoğrafıyla değiştirileceği hastane duvarlarındaki fotoğraflardır.
tuncay sanlinin etkilendigini iddaa ettigi fotograftir. *
(bkz: sus isareti yapan hemsire fotografi)
yerine tuncay şanlı fotoğrafı konsa kimsenin aradaki farkı ayırt edemeyeceği fotoğraf.
çocukluğumuzun kabusu! "he he,buralar benden sorulur,sen bittin,şimdi geliyorum iğneyle..." edasıyla haşin haşin bakan buzzz fotoğraf!
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar