1. 1.
  cobra helikopterinin geliştirilmiş modeli. çift motorlusu.
  pilotun kaskında nişangah vardır.pilot nereye bakarsa silah oraya döner.

  super cobra
  ... aabi
 2. 2.
  Türk yapımında başlık ve kapçık bulunmayan super savaşma seviş makinesi.Pilot bakmasa da silahlar hedefe yönelir.
  ... sex pistols
 3. 3.
  1990 da ABD den 10 adet alarak türk silahlı kuvvetleri envanterine kattığımız yüksek nitelikli taarruz helikopteri. 2 si düşmüş, 1 i bakımdadır, 1 i de üzerine zimmetlendiği pilot ergenekon davası ndan tutuklu bulunduğu için mecburen hangarda bekletilmektedir.

  küçük boyutlu bir çift jet motoru tarafından üretilen güçle uçar. pervanesi de bu motorlardan elde edilen güçle beslenir. jet tepkisi sayesinde 230 km/saat hıza ulaşabilir. hareket halinde iken makineli ve roketatar bataryalarını yüksek isabette kullanabilir. pilotaj iki kişiyle sağlanır: önde ve görece aşağıda oturan operatör nişangahı, arkada ve görece yüksekte olan operatör ise helikopteri yönetir. hedefleme sistemi nişancı kaskının gözlüğüne entegredir, silahlar daima nişancının gözlükten izlediği hedefe yönelir. *
  ... hic ferrarisi olmamis bilge
 4. 4.
  AKP iktidarının Türkiye'ye bir türlü alamadığı veya bilerek almadığı taaruz helikopterlerinden birinin modelidir. Ordumuzda Sayısı bir elin parmaklarını geçmeyen cobra-süper cobra taaruz helikopterlerine ve bu helikopterlerin de dağınık yer hedefleri karşısında tek başına çok kırılgan olup düşme olasılığı çok çok çok yüksek olmasına rağmen bazı art niyetli kanı bozuklar her karakol baskınında nerede bu helikopterler diye TSK'yı saldırı amaçlı askeri ve siyasi gerçekleri görmezden gelerek kullanmaktadırlar. AKP de bu yüzden almamaktadır herhalde bu helikopterlerden. Ne de olsa bol bol kelle geliyor bu helikopterler yokken sayın öcalanın örgütüne.
  2 ... selim pusat
 5. 5.
  bugün itibariyle türkiye'nin elinde sadece 8 adet olduğunu öğrendiğimiz helikopter modeli.

  her çatışmadan sonra şu haber geçilir. "teröristlerin kaçış yolları cobralar tarafından yoğun ateş altına alındı". yahu sadece 8 helikopterimiz var ve pkk piçleri için yeter mi? birilerine göre yetiyor demek ki.
  ... levski