bugün

seküler hayatın dibine vurmuş olandır.
çok dindar bir nesildir. evet.
Şanslı nesildir.
Biz zorunlu din dersinde zorla öğrendik. Hatta sınıftaki tek yahudi arkadaşımız bile dualardan muaf olsa da zorla derste bulunmaya mecbur edildi.
Anlamı aşağıda yer alan duayı öğrenmemek kuşkusuz ki insanlık için büyük kayıp olurdu.
Tıp bu hale gelmez, insanlar aya ayak basamazdı.
Duanın Anlamı
Allah'ım! Sen eksik sıfatlardan pak ve uzaksın.
Seni daima böyle tenzih eder ve överim.
Senin adın mübarektir.
Varlığın her şeyden üstündür.
Senden başka ilah yoktur.
sübhanekeyi subhaneke diye telaffuz eden mal nesilden daha kaliteli nesildir. aç bak bakalım sad mı var orada yoksa sin mi, allahın cahili. سُبْحَانَكَ اللَّهُمَّ
beni ilgilendirmez. isterseniz hatim indirin
ulan yazıklar olsun neslidir. küçükken annem kuran kursuna gönderirdi camiye. o zamanlar giden bilir önce sureleri ezberletirlerdi sonra kuran öğrenmeye geçerdin. neyse bizim hoca ilk gün süphanekeden başladı ödev verdi onu ertesi gün ezbere okuyacağız sırayla. o akşam çalıştım ezberledim gittim sıra bana geldi gittim hocanın önüne. ezberlediğim şeyi okuyamadım hocanın psikolojik baskısından ötürü. iyi kötü bitirdim, sevmedi biraz daha çalış dedi gönderdi. hayatımın ilk sınavından kalmıştım. biraz hüzün biraz hırs ile o akşam yeniden çalıştım. ertesi sabah gittiğimde takır takır okuyuverdim. bu kez de üslubumu beğenmedi yok efendim k'leri genizden çıkaracakmışım yok bilmem neymiş. sen biraz daha çalış dedi yolladı. resmen bütten de geçememiştim. sonra birkaç gün daha bu şekilde geçti ben k dedim hoca hığğğ dedi ben gayrük dedim hoca ğğğaayyrük dedi. artık eve geldiğimde ağlıyordum anneeeaaa bu hoca beni geçirmiyor deyu deyu. nasıl geçtiğimi hatırlamıyorum kuran kursu maceramın ilk üç beş günü bu şekilde geçmişti, şimdi o hocayı ne zaman görsem ğaaayrük sesi kulaklarımda çınlar ve süphanekeyi asla unutmam.
sübhaneke ile neden müslümanlığı bir tutuyorsunuz ki? ha, ille de bir tutacaksanız sübhaneke yi sure sanan nesil deyin.
ahah.

görsel
şerri hükümlere göre cenaze namazı kılınması caiz değildir. defin işlemi asla olmaz hele hocanın iyi bir müslüman olduğuna şahitlik eder misiniz sorusuna cenazede olanlardan biri ben etmiyorum derse hiç bekleme yapmadan direkt cennemi zümheraya postalanır. gerçekten çok yazık..
x sübhanekeyi okur musun?

- süpaneke ne lan?

+ Şey mi dostum? yine yangınlar yine ben bu mu?
görsel
klasik siyasal islamcı bir türk müslümandır.
sübhaneke sümbülteke,
anan keçi baban teke.

sübhaneke ayet değil dua, kuranda yazmaz, dalga geçiyor kafir diye düşünenler çıkacak diye baştan söyleyeyim dedim.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar