bugün

-var mısın yok musun?
-rabbim yazdıysa varım.
-varım diyor! evet sevgili seyirciler yarışamacımız cenabı hakkın ona rısk biçtiği 50 bin lirayı kazandı!
-yok ben vazgectim bu haksız kazanç, bu parayla aldığım ekmek kursağımdan geçmez.
-evet sayın seyirciler işte size bir enayi örneği...
54.000 ile sizi ağırlıyoruz efendim.Hakkınızı helal edin
-Helal olsun
yarışmanın sonunda, kutusuna gidip de babayı alan yarışmacının karşısına ak sakallı, beşinci boyut dedesi çıkar ve "kanaat etmedin" diyerek azaplara sevkeder alimallah... *
kutuların içinden; hac gezisi, hediye kurban, namaz öğreniyorum dvd seti vs. çıkacaktır.

ve ya:

sunucu reha yeprem: evet sevgili seyirciler bir kez daha parayla imanın kimde olduğu belli olmaz diyerek programımızı açıyoruz. şimdi yeşil kutularımızı açmaya başlayalım.
yarışmacı zekeriya: feyzullah bana ayan oldu, sende küçük var sen aç.
feyzullah: aaaaaa!!! 1 milyon suud riyali çıktı.
zekeriya: rabbimin emrine şükür.
feyzullah: zaten reha bey başta demişti parayla iman kimde belli olmaz diye.
-murtaza abi büyük mü hissediyorsun??
-(sinirli bi ifadeyle) töbe töbee...
konunun varsayımı üzerine konuşmak yersiz. ileride olacak. Acun inatla programı devam ettirecek, stv'ye taşınacak, izlenmeyecek... falan filan.
kazanılan paralar hizmete akar.
* kutunuzu açalım mı?
- rüyamda gördüm rabbim cleveland dedi.
* hööö?
- ay pardon kutumda büyük olduğunu gördüm rüyamda.
* kutunuza gidiyorsunuz o halde?
- Allah'ın izniyle.
* kutunuz boş çıktı.
- kader, kader. zaten haram para istemezdim.
telefonla hamdi bey yerine hoca efendiye sorulur. o neyi uygun görürse o şekilde devam eder..

+ evet teklifi alalım şimdi. alo hamdullah hocam..
+ evet hocam diyor ki dinde zorlama yoktur. devam edecekse devam etsin. allah ona yardım eder. madem kazandıklarıyla bizim camiyede yardım edecek.
daha hayırlı sayılar sölesin 5 vakit namazın 5'i hala açılmamış, guslun farzı 3 oda açılmamış.. dedi hocamız.. ne dersin??
- madem hocam devam etsin diyor devam ediyorum.. ozaman önce bismillah 5 diyelim...
+ var mısın, yok musun?
- şimdi şöyle ki; hede felsefesine göre aslında hepimiz yokuz. bu stüdyo yok, bu yarışma, bizler, hiç birimiz yokuz. diğer taraftan büdü inancına göre hepimiz varolmaya çalışarak hayatımızı geçiyoruz, varolabilmemiz için yapmamız gereken ise(...)
+ nereden buldunuz bunu! bizi mi sınıyorsun ya rabii?
--var mısın..? yok musun..??

yokum elhamdülillah..!!
+ evet teklif 70 bin lira varmısın yokmusun?
- 5 vakit namazımı kılarım ben ona göre bir teklif yapsak.
+ hamdi bey 80 bin liraya çıktı. varmısın yokmusun?
- Hacılık görevimide yerine getirdim birşey daha koklatsa.
+ haydaaaa. hadi 85 olsun son ama haa.
bir kere yarışmacılara kutunda ne hissediyorsun diye sorulmaz. sorulsa bile yanıt bellidir. kutumda ne olduğunu ancak allah ve noter bilir.
-feyzullah bey size kutuları değiştirme hakkı veya 2 kişilik umre hediye ediyor varmısın yokmusun ?
-öncelikle feyzullahbeyden allah razı olsun ama ben kutumda kuru bakliyat ve buzdolabı olduğuna inanıorum. allah günah yazmasın hayır diyorum efenim.
-var mısın yok musun ?
-rabb ime sordum varım dedi.
-varım diyoooooorrr.
-ondan geriye doğru sayalım besmeleyle açalım.
(bkz: bugün varız yarın yokuz)
+ senin kutunda ne var
- allah bilir haşa de kafir.
10... 9... 8... diye saymak yerine süpaneke okuyup açılırdı herhalde kutular.
- kamil ne hissediyosun?
+ sizinle olmanın verdiği mutluluk ve huzuru efendim.
- beşinci boyut'u izliyomusun kamil?
+ beş diyorum hocam, beş numaralı kutu.
- işin boyutuna göre numara söyleme kamil.
+ ben numara yemem abi
- o zaman limon ye kamil. * *
Kutuyu okşayarak hissetmeye çalışmak yerine kutuya farklı muameleler yapıp kutunun bizimle irtibata geçmesini sağlamaya çalışılınabilir.
yarışmacı: Eyyy Kutu büyüksenn bir santim sağa kay.
kutu : Açta gör ne kadar büyük.
yarışmacı: acun bey siz açabilir misiniz?
acun : oooon dokuuuuz sekiiiiiiiiz .. ... .. sıfııııır
(kutu açılır, fakat içinden bir rakam çıkmaz yazı vardır. O da nesi Cennet yazıyordur kutuda)
Cümbür cemaat: Huuu uuuuu cuuuuuu
Acun ılıcalı : Sevgili din kardeşlerim burada bir kaç milyon kazanmak için diğer taraftan neler kaçırdığımızın farkına vardık. bunlar haram para, gelin alnımızın teriyle para kazanalım rabbimize boynumuz bükülmesin. Esen kalın hayırlı akşamlar. Selamun aleyküm diyorum ve programı kapatıyorum...
- mahmut ne hissediyorsun ?
+ allahın iziniyle küçük hissediyorum.
- açalım o zaman kardeşim allah büyüktür.
+ inşallah hayrullah 3 kuluvallah 1 elham okuyup açalım.
- istersen stüdyodaki seyircilerle beraber okuyalım.
+ tamam haydi bismillah. 10 dan geriye sayıyorum ve başlıyoruz...
dualar okunur...
- aç bakalım mahmut.
+ tamam hayrullah. euzu billahihi mineş-şeytanirracim. bismillehirrahmenirrahim.*
- ya bırak hacı ya cünüp müsün nesin bu yaştan sonra gusül abdestini mi öğretecez sana mına koyim ya.
kestiiiikkkk...
- ne yapıyorsunuz hayrullah bey kendinize gelin lütfen kader de yokmuş demek ki allah c.c yazmamışsa biz ne yapalım.
+ ya hacı bırak ya 6 aydır burda tutuyosunuz mına koyim bir kuruş para alamadık hala kader diyorsun, adamı dinden çıkarırsınız mına koduğumun yobazları.
(bkz: allahın izniyle kutumda küçük var)

(bkz: el ele dua edelim)

(bkz: pardon 13 numara kıbleye bakıyor o açılsın)
-Hamdi beyin teklifine var mısın?
+ yokum
- vay şerefsiz dinini reddediyor
- var desem de bunu diyecektiniz biliyorum işte...
50 cent yerine ilahi gruplarının davet edileceği, araya alınan reklamlarda hacı kolonyalarının ya da tefsir kitaplarının tanıtılacağı bir program olur ve ismi de varmısın yokmusun yerine, Allahın takdiri olurdu sanırım.