1. 1.
  yazılım mühendisleri ve veri tabanı yöneticileri için bir nimettir.
  editör önerisi için;
  (bkz: toad)*
  1 ... gore gori chapa tipa rota hey
 2. 2.
  desktop programcılığında ikide bir programı açıp üzerinde değişiklik yapılamadığı için bir nimettir. ama web programcılığında scripting dillerinde kod istenildiği gibi her an değiştirilip yola devam edilebildiği için çok da ehemmiyeti yoktur. özellikle desktop programcılığından gelenlerde, desktop'taki derleme mantığından yola çıkarak, stored procedure hızlıdır şöyledir uçar kaçar diye efsanaler vardır, ama stored procedure'ün yaptığı schema caching işlemini sql 2000 ve sql 2005 versiyonları zaten yapmatadır. öteki türlü query caching işlemi de zaten yapılmaktadır. o halde stored procedure'ün hız yönünden bir katkısı olmadığı olamayacağı açıktır. zaten stored procedure de genel olarak sql sorgularında yavaşlığa sebep olan gelişi güzel sorulmuş select cümleleridir. gelişi güzelliği indexlenmemiş alanlara where ile sorgulama yapılmasından gelir. bu halde stored procudure'nin sorguları hızlandırma gibi bir faydası yoktur.
  1 ... hibrit kibrit
 3. 3.
  ms sql de kullanımı güzel fakat oracle'a cevirmek istenirse insanın ömrünü cürüten sql kod parcacıkları
  1 ... heredot1923
 4. 4.
  trk. saklı yordam. hız ve güvenlik açısından veritabanı yönetim sistemleri için gerekli bir yapıdır. hızlıdır çünkü sorgular sadece bir kez derlenir. normal şekilde kullanımda veritabanı tarafına sorguyu gönderirsiniz ve syntax kontrolü yapılır ve derlenir. her işlem sırasında bu tekrarlanır. stored procedure kullanılan yapılarda bu bir kere yapılır. güvenlik açısından bakıldığında ise dışarıdan gelen bütün parametreleri string bir ifade olarak kabul eder* ve sorguya dahil etmez. onun için o sadece string'dir. ama normal yöntemlerde önlem alınmazsa sql injection kurbanı olabilirsiniz.
  ... gittin gideli bebek
 5. 5.
  en basit tanımı ile * script dilini en aza indiren sql server bileşenidir. en büyük faydası sorgunun bir kere işlenmesini sağlamasıdır.
  2 ... leftist mevlana
 6. 6.
  Database üzerinde saklanan sorgu cümleleridir. Bu cümlerle parametre alabilir ve sonuçları görebilirsiniz. database üzerinde olmalarından dolayı gayet hızlı çalışırlar,ilk çalışma esnasında derleme işlemi yapılır sonrasında yapılmaya gerek duyulmaz.
  ... hengame
 7. 7.
  karmaşık sql sorguları yazabilmek için kullanılır.
  eğer erpci iseniz 300-1000 satırları görmeniz mümkün.
  daha hayvani şeylerde yazılır ama gerek yok.
  ... strategy