1. 1.
  dolmakalem..
  2 ... piano-forte
 2. 2.
  aynı zamanda bir sagopa kajmer şarkısı..bunlar da sözleri..

  Patetik cümlelerimi pratik yapman gerek, bu statik hayatı estetik hale getireilmek için, psikotik tutumu elastik şekle koymak ve genetik ruh düzenleyicisini devreye sokmak tek taktik olmalı, bu didaktik mc bir kitap gibi okunası. Otomatik yükselen sinir ibrelerin seni kavgaya tetiklemeli, etik, sosyalite eksik, yaşam klasik halde ve de çok monoton ve itik nesillerin umudu bitik, bu ülkede hayat koşulları kritik, çalışıp didinirim ama cebim delik, hep aksilik üzerine muhabbet ettik, tv lerde beyin diktik, her söyleneni yedik, ikibinlerde ortaçağa girdik, dedelerimizin attığı pandik, ikiyüz sene sonu sonra dimdik, popomuza dayalı tetik, peşimizi bırakamadı, çünkü dandik ilerledik, hep sektik. Kim politik ülkede, odur sosyetik, apokaliptik günlere geçtik, bu ne biçim tik? Hırsızlar aritmatik yaparken, hortumculara yan çizdik, nümizmatik bile bulamadı değerini liramın, ruhuna döktük sidik ve miramın aksi bana çok pesimistik, olabildiğine gözyaşı sildik, jeopolitik konumun değerini bilemedik. Ölümüne sevdik ama geri getiremedik, zaman geçti tik-tak,tik,taktik!...

  Nakarat :
  Rapim alev aldı, sardı ateşi dört yanı, kurunun yanında yaş da yandı, taş da. Bastı kalbine cihan-ı devle, kaş yaparken göz çıkardı lakırdı ve (heeeyyy)derin oyuklar açıldı(ülkeee)de ve kapatamadı belediye yeeee sen de Türküm ye,yeni Türkiye asalaklar elinde.

  Sahavet dönemi geride kaldı, fitne barışı masada, kasa kaç barışçıl arda kaldı? Darda toplum, barda millet, hep hovarda sözüm ona para kalmadı insanımda yolda hep araba, beş dakika yola kıçı koltukta. Tahammül eksikliğim hat safhada, hurda insan alaya vurdu yaşamı kustu, kadere,postunu dostu serdi yere (vee) ve iltifatın hakkı yerme oldu, dosya doldu taştı, boldu cinayet, psikopat etkinlikler insanım suçunu işledi, sicili yarını yedi bitirdi, hep hazindi günümün son görüntüsü, elinde kelepçe gördüğüm her bireyin adına, yarına bir çizik attım, rızık ektim, yazık!... dramalarda gülebildik mi? Trajikomedi sahnesinde oyunu yöneten her bireydi, onlar kanımı emdi, hep pireydi başa geçen hep yazıktı başa gelen, hep yalancı başı çeken, her rızıktı hakedilen. Gurbete giden her tren çeker fren ve kalırız ilk durakta. Hep siren, avrupaydı bizi yeren ki; haklılardı konularında, kokoreç ülkesinde yolda donunu çekenlerle yaşadım ve karşılaştı kara cehaletin adaletiyle ülke. Şimdilerde birliğin dışında tek avrupalı benim.
  3 -1 ... darken
 3. 3.
  fiatın tek kapılı modeli muhteşem olan fakat dört kapılı modeli bir o kadar itici duran aracı. tiponun biraz daha oval hatlara sahip aracıdır. ayrıca siyahı ayrı bir hoştur.
  1 ... kroleybus
 4. 4.
  sagopa'nın, türkiye'nin şu an içinde bulunduğu duruma en iyi ayarı vermiş parçası.
  3 ... eqin
 5. 5.
  parçanın sample örneği, orphaned land - seasons unite'den alınmıştır.
  3 ... eqin
 6. 6.
  sagopa kajmer'in sisteme giydiren bir başka parçası daha. diğerleri için;

  (bkz: didaktik kitaplar)
  (bkz: manzumu mazlum dinledi)
  (bkz: sisteme çok sesli küfürler)*
  ... 60 yasindaki kelebek
 7. 7.
  sagopa' nın en iyi parçalarındandır. 'tik' ekinin kullanış uyumu güzeldir.
  ve son noktayı koyar:

  şimdilerde birliğin dışında tek avrupalı benim!

  eski sagopayı özleten şarkı.
  3 ... melos
 8. 8.
  sagopa'nın durumdan pay çıkardığı şarkılardan. yükseliş dönemi ürünlerinden. o albümün bütün şarkıları gibi hepsi ayrı birer viyana kapısıdır. (bkz: geçmişi gölgeye teslim ettim) (bkz: iskeletler diyarında bir et parçası)
  1 ... crazymafya
 9. 9.
  seasons unite şarkısından çalınmış olan, garip sesler bütünü.
  1 -2 ... worldisblack
 10. 10.
  doğu ezgileri, sanat musikisi etkileşimleri, arabesk anlatım, sert kafiyeler, ortaya çıkan deneysel ve zor bir şarkı. sözleri çok çok önemlidir. "tik" kafiyesinin başyapıtı.
  1 ... crazymafya