ikisinin alanları farklı olsa da ben nolan'ın yeni spielberg olabileceği ve hatta onu geçebileceği kanaatindeyim.
(bkz: memento)
nolan 31 çekse izlenir.

spielberg ????
spielberg in kısa filmleri başlı başına bir eserdir.
yaratıcılığı ve hayal gücü ile christopher nolan'ın öne çıkabileceği karşılaştırmadır. batman onunla birlikte süper güçlü çizgi roman karakteri olmanın çok üstüne çıktı.
Nolan daha ağır basıyor sanki. spielberg de çok iyidir. Ama sırf batman için bile nolan denir.
hangisi daha iyi bilmem lakin paralı bir yapımcı olsam ve çektirmek istediğim film hem aksiyon filmi hem oscara aday hem ımdb de üst sıralara hem efsane hemde gişe filmiyse eğer çare nolan
ikisi de bir kubrick değildir. net.
nolan aksiyon adamıdır. steven drama. kulvarları birbirinden çok farklıdır. ikisi de babadır. ama şuna bakmadan yargılamamak lazım.

http://www.uludagsozluk.c...z%C4%B1-paltolu-k%C4%B1z/
spielberg'in süper 8 isminde çektiği filmin rezilliğini düşününce ve spielberg'in genel olarak görsel efektlere dayalı bir çok filmini aklımdan geçirince nolan'ın memento, başlangıç, insomnia ve prestij karşısında kıyaslamanın nolan'a küfür gibi geleceğini düşünüyorum.

nolan zeka ürünü filmleriyle spielberg'i top mahiyetinde oynar be.
benim gözümde ikisi de bir fincer değildir, fakat ikisi de iyidir yine de. sadece sıralama farkı işte.