bugün

onedio'nun bugüne kadarki en doğru videosu olabilecek çalışmadır.

ahahha. *

https://www.youtube.com/watch?v=NazoQhoW29o
Nejat işler ile akraba olurdu.
“Bu bulut sistemi dedikleri bir şey var şimdi. Herkes oraya bir şey atıyor gelen oradan işine yarayanı alıyor kullanıyor, ben böyle anlıyorum, belki farklı bir şeydir. Şey yok artık böyle sistematik bir şey yok. Abur cubur dolduruyorsun, herkes ihtiyacını oradan alıyor ama hiç de karışmıyor… Bu bilişime fazla kafayı yorarsan sıyırırsın”

dönemin haberleşme bakanı beyanı.

siz düşünün bu adama ne olurdu.
Steve değil sadettin olurdu. Elinde tornavida, dudağında sigara, masada çay, önünde telefon tamir ederdi. Hatta abartmıyorum örümcek adam bile Türkiyede olsa sen ne güzel ağ atıyorsun gel balık avına çıkalım balıkçı ol derlerdi. Ömcek adama bile bunları yapanlar sadettine pardon steveye ne yapmaz.
türk olurdu.
Muhtemelen fakir olacaktı ve elektronik eşyalara ilgili olduğu için meslek lisesinin yolunu tutacaktı. Arkadaşlarına özenip tuvalette sigara içecekti. Bir kıza aşık olacaktı sonra kızı seven 10 erkekten 5 inden dayak yiyecekti. Lise sonunda takdir bile alamayarak mezun olacaktı. Yazık oysa ki amerikada olsaydı çok ucuza şirket kuracaktı.
her konuşmasında ne diyor lan bu değişik tepkisi ile karşılaşırdı.
reyize yeteri kadar saygı göstermediği için

fetocu lan bu deyip içeri tıkarlardı.

ya ne olacağıdı.
Müteahhit olurdu.
kadir köymen den farklı olmazdı.
Ne steve jobslar doğuyor bu ülkede. Onlara bakarak ne olabileceğini tahmin edebilirsiniz.
ilk fırsatını bulduğunda abd'ye giderdi.
Steve Jobs olmazdı. Tamircide ilginç icatlarıyla çürür, bir iki haberlere çıkar ardından unutulur, yengeden de "evde ekmek yok Steve, senin uğraştığın şeylere bak" diye azar işitirdi. Ama eğer arkasında bir dayı olsaydı sanırım o vakit, iki kere Steve Jobs olurdu.
mahmutpaşa tezgahta 2. el samsung note 3 satıyordu şimdi.
Kaportacı olurdu muhtemelen ya da inşaat amelesi.

Okumayan adam nereye ?

Saygılar sunuyorum azizim...
Fetöcü PKK'lı terör örgütüne destek veriyor suçlamasıyla kesinlikle malına mülküne el konulurdu.
Düşünsenize ABD neredeyse çin ile askeri bir çatışmaya girecek. Nedeni Kore tayvan falan değil, tamamen ekonomik güç olma yarışı ve doların geleceği.
Şimdi Steve jobs Türkiye de doğdu ve iPhone başta olmak üzere ürünlerinin tamamına yakını bizim savaşı göze aldığımız ülkede yaptırıyor.
Valla teknoloji transferi endüstri casusu diye ömür boyu hapis yatıyordu, Türkiye de olsa...