bugün

ilerisi için büyük pişmanlık yaratacak eylemdir. şahsen ben böylesine sağlıksız bir işin içinde yer almadım, almam da ancak bunu kullanan da zaten bunu düşünmüyordur. ciddi ciddi yeni nesil sporcuların arasında kullanımı iyice artmaya başladı. biz spor bilincinin arttığını düşünürken şimdi lise son talebelerinin aklı fikri bir an evvel kaslı bir vücuda sahip olmak.

dikkat ettiğim kadarıyla steroid ile vücut geliştirenlerin tamamına yakını da hayatı hızlı yaşayan ve sabırsız insanlar. bir an önce sonuç almak ve hedeflerine ne olursa olsun tez zamanda ulaşmak istiyorlar. çoğunun sağlıklı ve uzun yaşam gibi bir amacı yok. hızlı yaşayıp genç ölme derdinler. steroidle geliştirdikleri devasa kaslarını çevreye gösterip, çevreden onay almak veya toplumsal statüyü bu şekilde elde etmek derdindeler. halbuki bilmiyorlar ki gittikleri yol onları ileride çok sağlıksız ve şimdilik sahip oldukları vücudu da yok edecek bir yere çıkaracak.

national geographic, discovery gibi kanallarda bile bu konu defalarca kez işlendi. youtube'da halen videoları var. bu kadar zararlı olmasına rağmen 2015 yılında anabolik steroidlere bu kadar ilginin olması şaşırtıcı.
Yardımıyla değildir o yardım dediğin bi yere kadardır. Streoid kullanarak spor yardımıyla vücut geliştirmek desen belki.
kaçak dövüşmek gibidir. bir yanda yıllarını vermiş birisi diğer yanda hormon kullanmış birisi. korkaklıktır bence.
Bu sporda devam edecek ise ve müsabakalara girecekse saygı duyulması gerekir çünkü adam hayatını bu spora adamıştır. Öyle kolay bir işte değildir steroidi basıp hemen vücut çıkması beklenemez bir emek vardır, acı çekilir steroidli deyip geçilmemesi gerekir. Egosunu erken tatmin etmek isteyen bilinçsiz sporcular tarafından da kullanılabilir. Bunlara zararlıdır.
geberirsiniz. iç organlarınız 2 katı büyüklüğe ulaşır. böbrekleriniz ve karaciğeriniz hileli iflas eder. yan basarsınız.
steroidler tembel adam işidir. evet steroidler ilk defa 1942 2. dünya savaşında alman askerleri üzerinde kullanılmış ve hedef olarak sağlıklı bir erkeğin ürettiği, haftalık 50mg. testestoron hormonunu 5 veya 6 katı yükleyip, vücutta direnci ve dayanıklılığı artırmak idi. streoidler her ne kadar profesyonel vücutçular tarafından kullanılsa da büyük bir risk ve önem taşımaktadır bunlardan bazıları şöyle;

kalp damar problemleri
ani kalp krizi.
mesane kanseri.
karaciğer yetmezliği
böbrek yetmezliği
doku zedelenmesidir.

--spoiler--
steroid'ler rus ruleti oynamak gibidir. sözüm streoid kullanmak için araştırma yapan arkadaşlara ben çalıştığım salon/salonlarda streoid önerisinde bulunan herkesi cumhuriyet baş savcılığına suç duyurusunda bulunuyorum.

eğer 250.000 $ veya € altına imza atıp bu işten paranızı kazanmıyor iseniz asla kullanmayın, 3 aylık plaj vücudu yapacağım diye streoid kullanmak aptallıktır.
--spoiler--
spor salonunda vücut geliştirme dergilerine bakarken steroidli hayvan gibi herifleri görüp "hocam bunlar ne karı kız kaldırıyordur" dememle hocam "streoid yüzünden çükü kalkmaz bunların" demesiyle o an zaten kullanmadığım ve kullanmıcağım steroidden ebediyen soğudum.
Bu işi profesyonel olarak yapanların yapacağı eylemdir.
Ayrıca (bazı) kendini hoca zannedenlerin, çok bilmiş edaları taslayan insanların "steroid kullanırsan çükün kalkmaz" lafını hiç ağızlarından düşürmezler efendim. Çok biliyorlar kendileri ya.
Steroid penisi kaldırmaz diye birşey yoktur(!) Bunu o kalın kafalarına yerleştirsinler önce, şu olur tabi dışardan hormon alındığı zaman (steroid) vücudun kendi ürettiği hormona diyor ki, "sen biraz dinlen, ben çalışmaya devam edeceğim." Tabi Bu süreçte vücudun salgıladığı hormon tembelleşir. Yanlız bu konuda kişinin yumurtalarında küçülme oluşur bazı insanlarda ise penisinde büyüme gerçekleşir, kimisindede aynı yoluna devam eder. Yani az öncede söylediğimiz gibi kişiden kişiye değişir ve ayrıyetten bireyin penisi daha sık ereksiyon halinde bulunur testestoron seviyesi katsayılarda olduğu için. Bilip bilmedende atıp tutan insanlara sadece gülüp geçilmeli artık.
Not; buradaki yazımda "steroid zararsızdır" demiyorum elbette zararlıdır, artık şu çükü kaldırmazları geçelim artık. sene 2015 uyanın(!) Bol şans.
pek bir esprisi olmayandır. steroid her insanın vücudunda aynı tepkiyi verir ve kullanan herkes spor yaparak hayalindeki kas kütlesine kısa sürede sahip olabilir. steroidi kestiğin an sonuç hüsrandır o başka ama hani şu hollywood filmlerinde nasıl bu kadar kısa sürede böylesine kas yaptı dediğiniz adamlar var ya! işte onlar hep steroidlidir.

doğal ve sağlıklı kas gelişimi uzun zaman alır ve insanlar genelde sabırsız olduklarından gerçek hayatta hakkıyla kaslı bir vücuda sahip olanların oranı toplumun çok ama çok az bir kısmıdır. steroid kullanımıyla kalınlaşan ve irileşen kaslar steroidin bırakılmasıyla aynı hızda söner ve olan bozulan kalp ve damar sisteminiz ile düzeni değişen hormonlarınıza olur. belki fitness değil ama vücut geliştirme yapanların tamamına yakını hele ki profesyonelse steroid kullanır.
(bkz: Gay lütfen)
Beden sağlığını gözden çıkarmaktır.
testesteronun vücuda dışarıdan enjekte edilmesi vücudun testesteron üretimi konusunda tembelleşmesine yol açıyor. bunun sonucu da çük ve taşak küçülmesi oluyor.