bugün

anan a küfüründen sonra kemal bey'in yaptığı yeni hakaretvari sözlerden birisi daha.

kemalistlerin bu kadar küfürbaz olmaları gerçekten çok ilginç ama iyi oluyor kemalistleri tanıyoruz.
k.k. nın yeni gafı.
sağ ve muhafazakar kesimden gitmesi muhtemel oy kırıntılarının da artık chpye gitmeyeceğini gösteren beyanat olmuştur, chp yine kemik seçmenine döndü.
sadece ve sadece aşırı sünni bir söylem.
(bkz: allahu ekber yat da geber)

öküz altında buzağı aramanın gereği yok.
rteye göre allah'a küfür etmek olan herkesçe kullanılabilecek olan ve herhangi bir hakaret içermediğine muhtemelen hem fikir olduğumuz cümle.
(bkz: basbakan bizim icin adeta ikinci peygamberdir)*
(bkz: peygamber mi allah mı bir karar ver)..
(bkz: isviçre bankalarında bir allah kuruşum yok)
allah en büyük anlamını katıyor burda. bunun altından bile birşeyler çıkartılıyor ya inanılır gibi değil. bir allah kuruşu ne ulan o zaman. allah para birimi mi edepsiz(!) rte.
yav arkadaş herkes günlük konuşmada bu lafı kullanır ya pes vallahi pes. hepimiz mübalağa yapmak için bilmem neyin allahı kalıbını kullanırız. daha bunun altında da bir şey arayanlar art niyetlilikten başka bir şey yapmıyor demektir.
laik kemoşa yakışmamış küfür.
tayyibe gün doğmuştur saldır tayyib.
bunun için oy alabilcek kapasitedesin tayyib
allah'a hakaret etti dedi ya bi an ilkokul günlerimi hatırladım. üç kere tövbe derse bir şey olmaz. bu nasıl bir zihniyettir. ülkenin adım adım karışıklık içerisinde olduğu şu günlerde hiç kimsenin yeni bir bölücü akım yaratmaya hakkı yoktur. kaldıki kimsenin kimsenin inanç derinliğini, dini bilgisini ölçme değerlendirme hakkı da yoktur.
ulan rte milette demediğini bırakmadı, hala kemal kılıçdaroğlu'nun söylediklerini büyütüp milletin önüne koyuyorlar. körlük dedikleri bu olsa gerek.
chp nin dini konudaki cehaletini bir daha gösteren ifadedir.

chp destekçisi cumhuriyet gazetesi de hac bu yıl yine kurbana denk geldi manşeti atabilmiştir.

din iman düşmanı değiliz diye yırtınmayın. cehaletinizle güldürüyorsunuz.
günlük kullanımda "daniska, feriştah, ağababa" anlamlarını karşılayan deyimi çarpıtıp ekmek yemeye çalışan çakalların argümanı olmuş cümle. tamam rakibe yüklenilir de bu kadar çapsız olmayın ya da başka şey bulamadınız da ondan mı ?
"allah ı" ile kurulan deyimleri bilmeyen öküzlerin anlayamadığı cümle.
pardon lan koyun diyecektim ayıp olmasın.
(bkz: statükocuyu kağıttepe de bulamamışlar)

takı farkını herkes tabi idrak edemez. islam geleneğinde bu tür lafızlar yani maddeyi allah(c.c) a benzetme "ı" takısı hiç hoş olmayan ve yasak tabirlerdir. allah(c.c) kelimesi kimsenin oyuncak yapacağı kelime değildir.
kendinde biraz bilinç taşıyanlar bunu bilir.
cahilane sokak ağzıyla konuşmak böyle birşey işte. bazen duyarsınız kendini bilmez densizlerden "lan allah mısın?" (haşa) türevi kelimeleri, işte böyle bir şeydir.
yani işin mantığı şudur "olamayacak bir şeyi söylemek abesle iştigaldir".

gelelim sahiplik eki "ın"a. herşeyin sahibi allah(c.c) olduğundan fayda-terbiye-saygı maksadı gözetilerek kullanılabilir, aşırıya gidilmemek kaydı ile. allah(c.c) adı anılarak fazlaca yemin edilmesi bile dinimizde sakıncalı görülmüştür. niye? olaki bir hata yapılır günaha girilir yalana allah(c.c) ı şahit gösterme hatasına düşülebilir diye.

velhasıl, her aklımıza gelen kelimeyi kullanma özgürlüğüne sahip değiliz özllikle "kutsal" a karşı...

işin altında yatan bir sebep daha olabilir;
(bkz: alkollüyken söylenen sözler)
(bkz: ankarada allah var dediler geldik)
din imanla alakası olmayan gandi kemal.in aslını beyan ettiği açıklamadır, yalnız foyası 1 yıl dolmadan ortaya çıktı o oldu.
demek istediğini anladığı halde anlamamazlıktan gelenler hakikaten sorunlu.

daha güzel laflarım vardı sizler için. anlayabilseydiniz söylemek isterdim.
statükocunun allah'ı nerede oturuyor bilmiyorum ama, allah adını her yerde kullanıp, oy toplamaya çalışan ve bunda da başarılı olan fırsatçıların ankara'da oturdukları kesin.
"bilmemnenin allahı" lafı allah lafını kullanıp oy topluyor olarak nitelendiren insanların ve bu laf yüzünden "allah'a hakaret" ettiği diyen insanların beyin yapısının aynı olduğunu göstermiştir.
allah.ın zati ve subuti sıfatlarından haberdar olmayan bir genel başkanın, yine allah kelimesinin her türlü teşbihte kullanılamayacağını bilemeyecek kadar allah inancı zayıf kişinin saçmalamasıdır, sana n...............h gelir sağdan oy.