1. 1.
  iki cismin sürtünmesiyle oluşan elektrik; cisimlerden biri artı diğeri eksi elektrikle yüklenir.
  2 ... vernon sullivan
 2. 2.
  Yürürken ayağınızı yere sürttüğünüzde oluşan sürtünme enerjisi elektrik ile
  yüklenmemize yol açar. Durduğunuzda ayakkabılarınızın tabanı sizi yalıtır, bulunduğunuz ortamdan farklı bir voltaj potansiyeli taşıyorsunuzdur. zaman zaman metale başka kişiye vb. dokunduğunda bu elektrik geçişini hissetmişizdir. Özellikle de plastik kaplama döşemelerde kalın kauçuk tabanlı ayakkabılarla dolaştıktan sonra. Bu elektromanyetik olayın elektronik bileşenler üzerinde çok tehlikeli sonuçları olabilir. Statikboşalma sırasındaki akım çok yüksek olmasa da voltaj farkı anlık olarak onbinlerce volta çıkabilir. Bu kadar yüksek voltaj bellek yongaları gibi bileşenlere kolayca zarar verebilir. Bu yüzden işe başlamadan önce yapılması gereken en önemli şey kendinizi
  topraklamaktır. Ayrıca bilgisayar mutlaka topraklı bir prizden güç almalıdır.Çünkü
  bilgisayar çalışırken de hareketli parçalar( fanlar) nedeni ile statik elektrik oluşabilir. Toprak hattı statik elektrik boşalmasını sağlayacaktır. Vücudumuzdaki statik elektriği boşaltmak için herhangi bir bilgisayar bileşenine dokunmadan önce bir metale (kalorifer veya PC kasası) dokunun. Bu sizi gerekli şekilde topraklayacaktır.

  çok tehlikeli sonuçlara yol açabiliyor, statik elektrik yüklü bir vücutla benzin deposu doldurmaya çalışan bir bayan sürücü, depoya benzin doldurmak isterken kazağından çıkan kıvılcımlarla alev almıştı bir videoda izlemiştim, çat çut sesleriyle feci bir irkilmeye ve hatta bilek kol ağrılarına neden olabiliyor saatlerce. *
  2 ... linka
 3. 3.
  saçlarımın sık sık maruz kalmakta olduğu durum.. yürüyen statik santral gibi hissetmek güzeldir oldukça.. muhtemelen her kıvırcık yaşamıştır, tavsiye edilir.
  ... viulistin
 4. 4.
  Vücudun statik elektriğini boşaltmak için çimlerde çıplak ayakla yürümek gerekir. Bahçe işleri ile ilgilenmek de iyi bir çözümdür. Topraktan uzak kalan şehir insanı özüne döndüğü zaman mutlu olacaktır.
  3 ... hurrem
 5. 5.
  seni senden eder de anakarta görüntü vermez namert.
  ... satibambam
 6. 6.
  içilen viskinin yanında tüketilen napoliten çikolata paketinin açtıktan sonra ele yapışık kalması ve bu durumu kafam mı güzel oldu lan deyip anlamamama durumu.
  ... taharet pozisyonu
 7. 7.
  iki cismin sürtünmesiyle oluşur. liseli kardeşlerim ebonit çubuk falan var hani siz bilirsiniz.
  ... allahin manyagi
 8. 8.
  Statik elektrik, bir maddenin içerisindeki ya da yüzeyindeki elektrik yüklerinin oransızlığı olarak tanımlanmaktadır. Yük, elektrik akımı ya da elektriksel deşarj tarafından uzağa hareket etmeye başlayacağı zamana kadar aynen kalır.
  1 ... umman aga
 9. 9.
  Her metal nesneye dokunduğumda çatara çotara ses çıkartan, manyeto çakar gibi can yakan elektriklenme olayı.
  1 ... ortamlarin suratsizi