bugün

nickimi, bu diziye olan hayranlığımdan dolayı seçmiştim. Filmi de vardır fakat dizinin yerini tutamaz.
Özellikle stargate atlantis dizisi 5 sezonluk bir bilimkurgu şaheseridir. Devamında çekilen Stargate Universe yeterli ilgiyi bulamamıştır.

(bkz: entry ve nick uyumu)
Sözlüğe katılalı 3 hafta kadar oldu sanırım. ilk zamanlar haftada birkaç entry yazarım diye düşünüyordum fakat yazdıkça yazası geliyor insanın gerçekten. Tanım yapmayı; amatörce de olsa edebiyattan, felsefeden ve sanattan bahsetmeyi seviyorum. Arada sırada başımdan geçen komik anıları da buraya not düşmek istiyorum. Umarım hoş gelmişimdir.
zamanında sega megadrive 2 de delicesine oynadığım, atmosferi ve konusu ile ilgi çekici olan oyun.

ayrıca bu oyun 1994'te çekilmiş olan filmin yansımasıdır bir nevi. film de ayrı bir güzeldir.
Stargate; ilk başta filmi(Stargate 1994), SG-1, Atlantis ve Universe olarak devam eden bir bilim kurgu serisidir. Bunların arasına Continuum (bkz: stargate continuum) gibi filmleri de sıkıştırmış olsalar da dizi evreninde ana bir rol teşkil etmemektedir bu filmler. Hatta en son Origins (bkz: stargate origins) isminde bir kısa dizi de çektiler ama pek tutmadı beklendiği üzere. Sonuç olarak bir izleme sırası oluşturacak olursak şu şekilde olmalı:

Stargate 1994
Stargate SG-1, 1997 – 2007 (10 sezon)
Stargate Atlantis, 2004 – 2009 (5 sezon)
Stargate Universe, 2009 – 2011 (2 sezon)

Eğer dilerseniz Ark of Truth ve Continuumu Atlantise geçmeden izleyebilirsiniz. Stargate SG-1 ile Atlantis bir noktada beraber ilerliyorlar ama seyir zevkinizi etkileyeceğini sanmıyorum.

iyi seyirler!
birazdan izlenecek film.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar