bugün

gösterimine 48 saatten az zaman kalan film.
Boş metrobüs koltuğu gibi kapmışlar biletleri.. Bu gidişle korsanı sıradan önce gelir.
geliyor gönlümün efendisi nidalarıyla beklediğim film.
vizyon tarihi en başta 18 aralık olarak açıklandığından beri doğum günüme geliyor diye havalara uçtuğum, avrupa ve amerikada zaman farkı olmasın diye 17 aralığa çekildiğinde ise ne lucasın ne disneyin sülalesinden kulaklarını çınlatmadığım 1 kişinin bile kalmamasına sebep olan, bağımlısı olduğum serinin yeni filmi.
filmin sonunda zenci ölüyor. zenci ölsün lütfen. uyuz oldum piçe. o yaşta ne işin var piç. mace windu vardı karizmaydı. bunun nesi var amk.
bana gece 00.00 itibariyle interneti kapattıracak film. spoiler yemekten korkuyorum.

yarın 18.30 seansında chewbacca ile tekrar buluşuyorum. çok özlemiştim.
medya tarafindan simdiden sisirilmeye baslanan film.

zaten disney'in elinden ne ciksa sisirmeye merakli bu medya.

tipini siktigimin asalaklari.
Az önce izlediğim, seriyi göz önüne alırsak episode 3 haricindeki en kötü film. ilk yarısı ne kadar mükemmel ise ikinci yarısı da o kadar vasat. Disney'in işe elini attığı çok belli, seriye uymayan orjinale resmen hakaret eden bir çok sahne var. ilk yarısı nerdeyse 10 dakika gibi gelmişti. Ağzım açık izliyordum, ikinci yarı ise biraz hayal kırıklığı oldu, yine de 3 sene daha nasıl bekleyeceğim bilmiyorum. Filmin ikinci yarısında Harry Potter mı izliyorum Star Wars mu anlamadım. Aslında filmin ilk üçlemedeki gibi çekilmesi, sahne geçişleri falan baya umutlandırmıştı. Bir de yeni karanlık Lord bana sanki bi yerlerden çalıntı gibi geldi,Lord Of the Rings'de Minas Morgul kuşatmasında orkların başındaki Gothmog karakterine benziyor tipi.
Ayrıca ilk kez 3D bi film olmuş diyorum, bu filme yakışmış arkadaş, 10 numara olmuş

---Spoiler---

Önce Finn ve Rey saçmalığından nefret ettim açıkçası. Güce dengeyi getiren Luke bile güç ile I'll tanıştığında ufacık bir taşı kaldıramazken. Güç ile alakası olmayan bir stormtrooper'ın lightsaber'ı bu kadar efsanevi kullanması ve bir darth padawan'a kafa tutması baya sinirlendirdi beni. Aynı şekilde Rey'in o padawan'ı malup etmesi, stormtrooper'ın zihnini kontrol etmesi falan resmen seriye ihanetti. Koskoca Luke bile kaç yıl eğitim aldı. Force doğuştan gelse de eğitim alınarak kontrol edilebilen bir şey, bunu sanki doğuştan gelip yetişen bi yetenek gibi göstermek seriyi bi kenara itmek gibi.
Bunun haricinde karanlık Lord için bir tahminim var. Bence bu yeni Lord aslında Emperor Palpatine. Nedenlerine gelince sesi hemen hemen aynı, kafasındaki yara da Palpatine'in kafasının ortasında oluşan yara ile aynı. Tabiiki bunlar yetmez ama başka sebeplerim de var. Malum bir sith ve jedi olmak için eğitim görürsünüz, yani doğuştan gelen yetenek ile karanlık tarafın güçlerine hakim olamazsınız, bir eğitim görmeniz gerekli, birilerinden öğrenmeniz gerekiyor. Güçün kontrolü böyle böyle aktarılıyor diğer jedi'lara ya da sith'lere. Peki ya son Sith, Emperor Palpatine değil miydi, en son onu darth vader bi kuyudan aşağı atarken gördük, yani öldüğünden emin değiliz aslında ve en son sith o olduğuna göre yeni Lord başka kimden eğitim alabilirdi ki, ya da başka kim olabilirdi? Dark Side'ın devam etmesi için Emperor'ın yaşaması şart, en azından ilk 6 filmden öğrendiklerimiz ile bu böyle. Unutmamak gerek ki Darth Vader da Luke'u bi kuleden aşağı atmıştı, ama luke bi yerlere tutunup kurtulmuştu. Neden Emperor da kurtulmasın ki? Eğer bi mantığa oturtacaklar ise bana göre Emperor'ın yaşaması şart. Ama şu da var gördük ki serinin dışına çıkıp mantık dışı olaylar da eklemişler bu filmde, o yüzden emin olamıyorum.

Serinin ikinci filminde ise bence Rey(Luke'un kızı falan çıkar), Luke tarafından eğitelecek, aynı şekilde kylo ren de yeni karanlık Lord tarafından. Rey, Ren'i ikinci filmde öldürür. Üçüncü filmde de Luke ve Emperor kapışır. Luke son kez güce dengeyi getirir olay da burda biter *
---Spoiler---
medya tarafından şişirilme balon?!

star wars'un alt metnini bilmeyen insan söylemi. geçenlerde ekşi'de çok güzel bi entry paylaşıldı.

siyonizmin ortaya çıkardığı sinema sektörünün başyapıtlarından biri.

"sembolik anlamla, irrasyonel görüş açısıyla yobazların götünü "nazikçe" sikmek."

--spoiler--
kylo ren: luke skywalker çıkabilir. baştan uyandıriyim.
--spoiler--
Başlı başına yeni bir pop-kültür ve kendi başına bir endüstri yaratan serinin son halkası. Star Wars'a ergen işi, mantıksız o bu diyenler yaşadıkları dünyayı anlamayan ya da anlamak istemeyen meczuplar gibiler. Sinema ve kültür üzerinde nasıl bir etkisi olduğunu anlamak için sadece fragman yayınları üzerindeki etkisine bakmak bile yeterli.
http://cinyus.com/star-wa...ktorunu-nasil-degistirdi/
--spoiler--

han ölüyormuş, rey, luke un kızıymış ve kylo ağır yaralı.

--spoiler--

ben spoiler ı yedim siz de yeyin.
az önce çıktığım film.

öncelikle film görsel ve ses olarak muhteşem. müzikleri zaten efsaneydi. oyuncular da güzel seçilmiş.

karakter olarak kylo ren biraz klişe olmuş.

ayrıca filmi tahmin etmek zor olmuyor. sürprizli bir sahne yok gibi.

son olarak; hikaye olarak eski serinin devamı olsa da, geri kalan her şey yeni serinin devamı olmuş.

episode 3 kadar olmasa da, en azından episode 2 kadar iyi.

ama eski serinin yanından geçemez tabi.

--spoiler--
filmin en başındaki geleneksel a for long time ago yazısı ve filmin sonu baya duygulandırıyor insanı
--spoiler--

yeni film sanırım 2017 de. başrollerde mark hamill, oscar isaac ve benicio el toro olacak. episode 7 nin karakterleri de olacaktır tahminim.
--spoiler----spoiler----spoiler--
han solo ölüyor.

katil kylo ren
--spoiler----spoiler----spoiler--
--spoiler--
(img:#920457)
--spoiler--
Her yerde karşıma çıkan henüz bir serisini bile izlemediğim filmdir. O yüzden içimden ilhan irem'in işte hayat böyle bir geçiyor işte hayat starwars'ız da yaşanıyor parçasını söyleyerek kendimi teselli ediyorum.
bazı malların götüyle izlediği film.

--spoiler--
finn, jedi falan değil. stormtrooper dan jedi mı olur lan?
--spoiler--

sözlüğün de artık spoiler butonunu değiştirmesi gerek. yani altında ve üstünde spoiler yazıyor diye hiç gözümüz kaymıyor içeriğe amk.
izlemeden önce fragmanından yola çıkarak yorum yapacağım film biçimidir. muhtemelen yarın gideceğim için önyargımı şimdi yazayım diyorum:

fragmanının çok kötü oluşu, ya filmin çok kötü olmasından, ya da bir pazarlama skandalından kaynaklanan film biçimidir. izlediğim fragmanlara göre 2. sınıf bir aksiyon filmi ile karşı karşıyayız. insanı kendine çeken ne bir mizah, ne güzelliğiyle ya da yakışıklılığıyla göz dolduracak oyuncular, ne nefret ile haz arasında karmaşık duygular yaratacak bir 'kötü adam', ne de bilgeliğiyle/karizmasıyla mistik bir ortam yaratan 'hiper iyi' bir karaktere rastlanmamıştır. bi de söylemeden edemeyeceğim: bu 'güç' dediğimiz varoluş biçiminin dengeleri daha bir nesil nalları dikemeden bu kadar değişebiliyorsa - ki fragmana göre iyi taraf geçen sürede yine hapı yutmuş -, güce denge getirmek için bu kadar da büyük savaşlara girişmeye pek gerek yok bence. zira daha luke skywalker hayattayken yine dark side ortalığı ayağa kaldırmışsa, bu 'force' zaten kötü tarafa daha meyilli demektir. sonuç olarak: yanlış tanrının peşinde birbirinizi paralayıp duruyorsunuz sevgili lazer kılıçlılar. huzur islam'da.

güzel serileri katletmek konusunda dünyanın en uzman mekanizması olarak 2010'lu yılların amerikan sineması ise bir başka başlığın konusudur. may the hollywood be with you.
Serinin en berbat filmi...
Sadece hayranlarını son kez daha yolalım diye çekilmiş film.
Senaryo aynı senaryo efektler 10 yıl öncesinden daha kötü. Film 3boyutlu izlenemeyecek kadar berbar. tamamen karanlık..
Kesinlikle başarısız
imdb'den aldığı 9 puanı kesinlikle haketmiyor. Tamamen sallamasyon puan.
Allah sizi kahretsin can sıkıntısından gitmiştim hayal kırıklığı oldu. George lucas babanın taşakları sızlıyor şerefsiz bu ne biçim film.
Tüm sithlerin kemikleri sızlamıştır.
Ağlayan sith lordu olur mu amk?
Çok sinirliyim sözlük.
nasıl 7 no'lu film olduğu anlaşılamayan film.

şimdi ilk filmler 1,2,3. sonra çıkan seri -1,-2,-3.

4,5,6 nerde aq. arada bir de 0 olması lazım. neyse kafamda deli sorular.
para vermeyeceğim filmdir. disney'in sahibi bilmemne abraham'ı başkaları zengin etsin...
çok güzel film olmuş. filmde eskileri görmek çok güzeldi. millennium falcon u görmek sonra onu tekrar kullanan han soloyu görmek çok güzeldi. leia, luke çok yaşlanmışlar. hadi harrison fordu görüyordum biliyordum yaşlandığınıda carrie fisher ve mark hamill çok yaşlanmışlar. film de darth vader in kaskını görmek bile heycan verdi. şimdi gelecekler spoiler içerir ve filme gitmek isteyenler okumasınlar.

--spoiler--
öncelikler başımız sağolsun han soloyu kaybettik. hayin evlat kylo ren babası han soloyu öldürdü. be amk reni senin ben kalıbını sikeyim dedenin kemiklerini sızlattın anana babana amcana falan sövemiyoruz çünkü onlar sevdiğimiz abilerimiz ablalarımız. dedene benzemeye çalışıyosun gidip babanı öldürüyosun. ulan yavşak deden oğlu için koca sith lordunu öldürdü sen napıyon dedeme benzicem ayağına babanı öldürüyon. göt. bir de o tipine sokam ya leia ve solodan çıkana bak. kaskı falan takınca bildiğin darth vader karizmasına yaklaşıyo çıkarınca ergen irisine dönüyo. yalnız bu kaddar eleştirdiğime bakmayın ben sevdim reni. adam sith değil ama sith olmak için kendini zorluyo resmen. bb8 r2-d2 nun yuvarlağı olmuş sevdim lan bu droidi. ayrıca yine rene dönmek istiyorum bu adamı çok eleştirmişler yok sith lordu ağlar mı, reyden nasıl dayak yer falan diye ama adam daha çırak yolun ortasında sayılır bence ama o lazeri durdurunca kim lan bu dedim yani çünkü o sıra bu sith olmuş dedim ama sonra bizim ergen meğer çelişkiler içindeymiş. bence reyin eski bir jedi tapınak geçmişi çıkacak bana öyle geliyor. yoksa durduk yere o gücü farkedip kullanmalar, ışın kılıcıyla reni dövmeler falan zor iş. hatırlarsanız luke ne eğitimler almıştı gücü kullanmak için. olmuş film izlenir ama 4 den baya esinlenmişler bence. yeter bu kadar spoiler.
--spoiler--

rey sana hasta oldum.
birkac isin kilicli elemanin birbirini durttugu filmdir.

tamamen vakit kaybi.

zaten star wars, star trek bilmemne falan bos is bunlar.
ekşide biri demiş ya:
eski dostu görmek gibi. star wars ne kadar güzel lan.
aha işte aynen öyle.
filmde ayrıca Chewbacca'nın tavırları epey güldürmüştür.