bugün

Eski sevgilimin halası iki hafta önce yaptı. Beni tanımaz etmez nereden buldu da hikayeme baktı niye yaptı çözemedim. bunun dışında arada sahte bir hesap bakıyor kimdir diye mesaj attım ses yok *
Kendimi sevmiyorken yaptığımdı. Çok şükür aylardır kimsenin profiline bakmadım.
Hoşlanılan kız hakkında bilgi edinmektir. Sözlükte pek işe yaramıyor ya da ben bu işi beceremiyorum..
geçmişimdeki kimsenin stalk'ını yapmamaya yemin ettim ben o yüzden ne yaparlar ne bok yerler evlendiler mi manitaları mı var bilmem. bilirsem psikolojim bozulabilir istemsizce hüzün kaplayabilir içimi, dara düşerim. O yüzden stalk yapmamak için büyük bir dirayet gösteriyorum.
Ezikliğin göstergesidir. Az önce yaptım.
Bu konuda üstüme tanımam. Zamanında bir stalk yapmıştım. Mit bilse beni kadrosuna alırdı.

Şimdilerde hamladık artık.
Sosyal medya hesaplarını inceleyip, gezmeye stalk deniliyormuş yeni öğrendim. Hangimiz stalk yapmıyoruz ki..
En önemli kural "beğen" düğmesine basmamaktır. Gerisi keyfinize kalmış...
Facebook ve instagram arasında gidip geliyorsanız, kullanılan özellikler neticesinde kafanız karışabilir ve fotoğrafı büyüteyim derken çift tıklayıp beğenebilirsiniz. Yapmayın öyle şeyler, aynı anda tek platformda kalın.
stalk yapma spor yap.
sonra kendinizi çaylayın.
Ciddi bir iştir. Baştan savma yapılmamalı, işinize kendinizi vermeli ve özen göstermelisiniz. Unutmayın ve yılmayın, stalkın sonucunda kazanmak da var kaybetmek de. Dileriz kazanırsınız fakat kaybetmenin de stalkın bir parçası olduğunu, doğrulardan kaçmamanız gerektiğini aklınızda tutun.

"bir süre sonra aramak, bulmaktan daha önemli bir olup çıkmıştı" diyor ya Orhan pamuk kara kitap'ta. Kesinlikle öyle.
Umarız belasını değil de mevlasını bulan stalkerler olursunuz, gazanız mübarek olsun.
Bir yerden sonra hasta eder.
Birileri hakkında bazı şeyleri bilmemek daha iyi.
Zevkli de olabiliyor elem verici de.
Bu hayattaki en büyük yeteneklerimden biri galiba. Doğduğu yeri, iki-üç yıl önce sevdiği kızı, akrabalarını vs. bulduğum bir insan vardı. Çocuk bir kızla konuşmadan önce yaptığım stalklarla ilk önce benim haberim oluyordu. Çocuğun arkadaşları bana kahin diyordu. Stalkladığım insanlardan da iyi dedikodu malzemesi çıkıyordu. Fbı tarafından keşfedilmeyi bekliyorum.
Günümün yarısından fazlasını harcadığım ve bunu burada gururla söylediğim eylem, dün neleri beğenmiş diye bakıp birkaç dakika sonra kendimi sünnet fotoğraflarında falan buluyorum.
yer yer işe yarayabilen olay.

mesela aralık ayında katılmış olduğum bir kongrede bir hocayla tanışmıştım. çalışma alanlarımız çok yakın fakat aklımdaki esas soruların cevaplarını verebilecek kişi o değildi. yine aynı kurumdan bir başka adam var. esas ulaşmak istediğim bu. elimde de sadece bu kongrede tanıştığım hocanın ismi soy ismi vardı.
sonra ben ulusal tez merkezinden bu hocanın doktora tezine ulaştım. buradan tez danışmanını buldum. sonra tez danışmanının danışmanlık yaptığı diğer öğrencilerini buldum. akabinde bütün öğrencilerinin tezlerine göz gezdirip aradığım hocası lappps diye buldum. üstelik tezi açıktı. indirip hatmettim gibi bir şey yaptım. bu tez benim bir takım seminerlerimde oldukça işime yaradı.
sonra durur muyum hemen bu hocanın hali hazırda hangi üniversitede hangi enstitüde hangi labda olduğunu buldum.
sonra kendi hocalarımı böyle muhteşem bir insanın varlığından haberdar ettim. kendisi önümüzdeki ay okulda seminer vermeye geliyor.

yani faydalı ellerde stalk yapmak iyidir.
ama eski sevgilini ara desen bulabilir miyim bilmiyorum.
ulusal tez merkezinde tezi varsa bulurum. ahah.
iz sürme, teknik takip ve analiz becerilerini geliştirir. Polis olmak isteyen arkadaşlar önce stalker olsun.
Danla Biliç danla Biliç konuşmayın...
stalkını yapacağım kişiyi bundan sonra ön elemeye tabi tutacağım bu ne ya stalkını yaptıklarımın hiçbiri mi sosyal olmaz, biri iki yıldır ne fotoğraf ne bir yaşam belirtisi veriyor, biri hiçbir paylaşımda bulunmuyor yazık oluyor o kadar yakışıklı ki yazık oluyor, sonuncusunu da stalklayınca moralim bozuluyor ve bendeki sadece ne yapıyorlar merakı ve alışkanlık son olarak stalkın Allah belasını versin
Yapmam diyeni bile bi süre sonra yaptırtır. Bağımlılıktır.
Ciddi bir iştir.
Bu sabah şöyle bir baktımda bütün arkadaşlarım evlenmiş, çocukları olmuş bunların. işte boy boy bebek fotoğrafları. Çocuklarının komikli videoları falan filan.

insanın monitör karşısında avazı çıktığı kadar "ne yaptınız ulan siz salaklar" diye bağırası geliyor.

Gitmiş, gencecik yaşlarında hayattan emekli olmuşlar.

Ne zorunuz vardı yahu, nasıl gençliğinize acımadınız. 7/24 bebek poposu temizliyolar.

Anneeeeaaa bittiiii.

Ulan Allah korusun 2017 yılında dünyaya çocuk getirmek nedir ya. Birlikte yaşayın abi gül gibi doğurmadan. Sevgilinle hayatını yaşa. Çok mu gerekli devletin birlikteliğinizi onaylaması.

Bebek doğurmuşlar birde utanmadan. Git hayatını yaşa be. Gez toz bu gençlik birdaha gelmeyecek...

Kendini ömür boyu sürecek bir kabusa atmak niye?

Evlilik nedir ?

Rüyamda bir kıza aşık olmuştum, ona takı seti almışım ama her ne hikmetse aldığım takı setinide hiç beğenmiyorum. Uyduruk geliyo bana. Yinede kıza hediye ettim falan sonra uyandım. Eski kız arkadaşlarımı stalklamaya koyuldum

Banu, şebnem , ceren derken ulan hepsi evlenmiş ya la.

Stalklamak çoğu zaman çok hüzünlü be sözlük.
Zaman öldürür. Gereksizdir. Evet.