bugün

genel müdür, yardımcısına sorar;

- 30 yıllık evliyim. artık karımla sex yapmak benim için iş midir yoksa zevk midir?

müdür yardımcısı kem küm edince genel müdür;

- sana tam 60 dakika. bu süre içinde tatmin edici bir cevap bekliyorum.

panikleyen genel müdür yardımcısı insan kaynakları müdürünü çağırır ve ona sorar;

+ bizim moruğun karısıyla cinsel ilişkiye girmesi iş mi zevk mi?
soruya şaşıran insan kaynakları müdürü afallar ve cevabı bilmediğini söyler.
genel müdür yardımcısı sinirlenerek;

+ sana 30 dakika. net bir cevap bekliyorum.

bu durum karşısındane ne yapacağını şaşıran insan kaynakları müdürünün aklına departmanda oradan oraya koşturan stajyer kıza danışmak gelir.

+ sence bizim genel müdürün karısıyla fanfini finfon yapması iş mi zevk mi?

stajyer kız kendinden emin bir şekilde;

/ zevktir.

cevabını yapıştırır.

insan kaynakları müdürü bunun gerekçesini sorunca stajyer şöyle bir yanıt verir;

/ efendim. eğer iş olsaydı onu da mutlaka bana yaptırırdınız da ondan!
Çok pis bir şey

Yemek yok
Dinlenme yok
Stajyer (zaten Fransizcada köle demek oluyormus)..

Ben bir ay hemde devlet dairesinde yaptım staj

Şöyle söyleyeyim bir daha yolundan geçeni kediler s..ksin.
29 senelik hayatımda tatmadığım duygudur.
Şu an stajıma devam edebiliyor olmayı çok isterdim. Diyeceklerim bu kadar.
Türkiye'de kesinlikle boş olan eylem. Staj döneminde öylece oturursunuz ya da size angarya işlerini yaptırırlar. Pek bir şey öğretmezler. Stajyerleri, köle sanan kıdemliler de vardır..
stajın işe yaradığı nadir insanlardan biriyim kesin. kamuda çalışma planım varken artık yok lol. tşk t.c. kül*tür ve tur*izm bakanlığı
gerek mesleki bilgi, gerekse iş hayatı tecrübesi açısından bir şeyler kapabilmek için aktif ve de girişken olmayı , tecrübeli elemanlarla diyaloğa girebilmeyi gerektiren bir dönem. yoksa genelde pek ilgilenen çıkmaz ve bir şeylere zarar veremeyeceğiniz angarya işleri kitlemekle yetinirler genelde. istisnaları var tabii, ama pek az.
fotokopi çekmenin çok ince detaylarını öğrenmek için birebir.
okulun son sınıfında ki mesleki öğrencilerin, meslekleri ile ilgili kendilerini geliştirmeleri, şirketlerin ve çalışacağı endüstrinin detaylarını öğrenebilmek ve beceri kazanmak için uygulaması gereken kısa süreli program.

staj yapmanın faydaları için kaynağa göz atabilirsiniz https://www.ekisarayanlar...n-faydalari-nelerdir.html
2 sene önce genç bir öğretmen adayı olarak lise son sınıftaki kızların tacizine uğradığım staj yapma durumudur. neyse ki namusumu muhafaza ederek bitirmiştim stajımı. ben ingilizce öğretmeye çalışıyorum onlar telefon numaralarını veriyorlar. allahım yakışıklı olmak çok zormuş.
okulun en eğlenceli kısmı diyebilirim bunun için. henüz öğrenciyken birden işyerine gidiyorsun falan orda ''ya ben ileride böyle bir yerde olucam işte'' deyip geleceğin hakkında çıkarımda bulunabiliyorsun. iş ortamını, temposunu, iyi ve kötü yanlarını öğreniyorsun ayrıca.
Psikoloji-pdr alanında Deneyimi olanlardan entry bekliyorum.
(bkz: hayırlı forumlar)
meslek liseliysen yazları yada l,se4te yapman gereken mesleğe alışma eylemi.şu an bundan 1-2 ay sonrasını merak etmekle hem dershaneye gidicem hem okulumu aksatmıyıcam hemde staj yapıcam nidaları atıyorum hakkımızda hayırlıısı be gülüm Allah uçak kazası verdirtmesin diyorum.
smmm stajıysa en büyük eziyettir. 3 sene zorunlu çalışırsınız. hem de çok pahalıdır.
yaz ayının vazgeçilmezleri arasında.
iş öğrenme bahanesi ile üslerin altındakilere yaptırdığı angarya işlerdir.

hemşirelik okuyorum. haftanın iki günü okulda ders, hastahanede uygulama yapıyoruz. ayrıca her yaz 20 iş günü stajımız var. sağlık meslek liseleri öğrencileri hem dönem içinde hem de yaz stajında bizimle aynı işi yaptıkları halde stajdan para alabiliyorlar. ancak biz bu işin en kaliteli eğitiminin verildiği yerde eğitim almamıza rağmen geçtim ödeneği, yemeğimizi yolumuzu cebimizden veriyoruz.

niyetim onları aşağılamak asla değil. ama neden eşitlik yok. aynı işlemi biz de yapıyoruz. hem de onlar gibi baştan savma değil, otuna bokuna dikkat ediyoruz. hasta iletişimi, asepsi ne bileyim daha ne varsa işte. mesleğe karşı saygıları yok onların. hepsi aile zoruyla, bir anadolu bir fen lisesini kazanamadığı için orada. bu bariz bilinen bir şey.

suç aslında yine sistemde. sen 18 yaşını doldurmayan bir kişiye nasıl bir mesleki kimlik verebilirsin ki?

onlar yanlış uygulama yapıyor, hasta sakat kalıyor. sonra tüm hemşireler böyle deniliyor.

mesleki kimliğimizi bunlar zedeliyor.

nerden nereye geldim biliyorum, ama çok doluyum be sözlük.
çay taşıma sanatını öğrenmektir.
çok gerekli bir eylemmiş gibi üniversitelerde dayatmayla yaptırılandır. staj yapılan yere mühendis(!) havasıyla gidilir, çay getirilip, götürülür, yerler temizlenir, orada çalışanların bile yapmaya tenezzül etmediği şeyler yaptırılır...
boş vakit geçirmek üzerine ihtisas yapılmasını sağlamak ve ülkemizin aylaklık alanında yaşadığı kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla ortaya çıkarılmış bir kavramdır.
Staj yapılan yerde Arkanızdan ipsiz sapsız iftiraların dönmesine sebep olabilecek durumdur.
bitmesiyle dertleri bitmeyendir. hele bir staj raporu olayı vardır ki, staj zamanını mumla ararsınız efenim.
içinde bulunulan yıllarda ızdırap versede ilerde gülerek hatırlanır.
o korkunç stajdan sonra çalışma hayatına hiçbir şekilde pozitif bakmam mümkün değil. bütün paralar sizin olsun. şirkette en üste siz çıkın.
(bkz: ben böyle güzelim)
eğitim fakültesinde yapılması zorunludur. tavsiye: ağlamayın onların önünde.
mühendis arkadaşlara tavsiye: Stajınızı sakın çok büyük firmalarda yapmayın. Bu firmalar size cazip gelebilir fakat staja başlayınca kendinizi ofisboy gibi hissedebilirsiniz. En güzeli organize sanayi bölgesinden orta ölçekli bir fabrika bulun, adam gibi iş öğrenin hem de mühendis muamelesi görürsünüz.