1. 1.
  dönemin amatör kuluplerine hizmet etmiş hala üretim yapmadığını tahmin ettiğim cocukluk evresinde benim için büyük yer tutmuş spor malzemeleri üreticisi firma
  1 ... ulassbora
 2. 2.
  çocukluğumuzda ayağımızdan çıkarmadığımız, taca benzer logosuyla gönüllerde taht kurmuş krampon markası. o zamanlar tek rakibi lescon'du.
  1 ... gerko
 3. 3.
  ben de dahil çoğu kişinin çocukluğunun ilk futbol ayakkabısıdır. çok kaliteli değildir fakat gönüllerin adidas'ıdır nike'ıdır. hala unutmam o güzel ayakkabıyı...
  1 ... thorium
 4. 4.
  mükemmel bir krampon üreticisidir. 2007 yılında el değiştirmiştir, bu değişikliği takiben önemli yenilikler yapmış ve ayakkabı kalitesini çok üst düzeye çıkarmış firmadır.

  ekşi sözlükte türk girişimcilerin leş markalarından biridir gibi ifadeler var. bu laflar türk mallarına karşı müthiş bir ön yargı besleyen halkımızın boş düşüncesini yansıtmaktan öteye gidemiyor ne yazık ki. maçta herkesin ayağında adidas f50 ya da nike total 90 görmekten bıktım arkadaş. daha denemeden türk mallarını kötüleyen adamlar olduğu müddetçe, ülkemiz nasıl kazanacak acaba? şimdiki gençleri hiç anlatmayım zaten. ayağına nike'ı geçiren cristiano ronaldo oluveriyor hemen. maalesef özentilik ve şekilcilik tavan yapmış durumda.

  bende sportaçın yeni halı saha ayakkabılarından var. son derece memnunum, toplara da o biçim vuruyorum. soranlara da gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. görüntüsü de müthiş bu arada. sitesinden modellere bakabilirsiniz:

  ... drop the leash
 5. 5.
  amatör futbol kulüplerinin, özellikle gençler, yıldızlar, minikler, bebeler vb.. klasmanlarında adeta bir vazgeçilmeziydi bir zamanlar.

  ağırnas şimşekspor, hacılar belediyesi ve kocasinan gençlerde bu ayakkabıları giyer ve ayağında adidas, diadora, puma, nike vs.. olan zengin piçlerine, hırsızmızdan yatarak kayarak müdahale ederdik, hey gidinin hey...
  ... saipsiz