bugün

benim arada yaptığımdır ancak yazın bile genellikle ılık ya da hafif soğuk su içerim. yazın çok susadığım için ılık suyu çok içince gene susuzluğum gidiyor ama yazın bir ara ishal olmuştum yani o yüzden soğuk su yazın daha iyi olabilir.
kışın ve sonbaharda beni hasta eden eylem. ama yaz ve ilkbaharda acımam.
Sağlıklı olmasa da yazın mecbur kalınan eylem. Sürahiden içilen su, yaz susuzluğunu gidermiyor. Bir yaz günü hiç karıştırmadan dolaptan su içince şifayı kapmıştım, o günden sonra hep karışık içiyorum.
Soğuk olmayan su içemeyenler de yok değil hani. 80 küsur yaşında bir amcanın kasım ayında dolaptan sek soğuk su istemesi beni dumura uğratmıştı.
Yaz-kış soğuk su tercih ediyorum, ılık su beni doyurmuyor, su içtiğimi anlamıyorum resmen.

Oda sıcaklığındaki suyun daha sağlıklı olduğunu söylüyorlar da, yok anacım nayn.
4 mevsim yapılan şeydir. Sıhhat verir.
4 mevsim yapılması gereken.

Kışın bile içerim. Buzlu hem de.
orgazm. 4 mevsim yaptığımdır.
Soğuk su sizinde bildiğiniz gibi yaz aylarının bu sıcağında insanı hayata döndüren şeydir. Ama bazen suyu soğuk içmek şidetli boğaz ağrıları sürekliliğinde ise mideye kalıcı zararlar verebilmekte.

Birde dişi fırçaladıktan sonra su içmek var yaz aylarında suyu 4 derece soğutmak için kullanılan bir yöntem. aslında suyun bize gelişi aynı ama bi ferahlık, bi güzellik, işte biliyorsunuz. merak ettiğim şey ise şuydu:

şimdi hani soğuk su içince boğaz ağrıyor hasta oluyor ya insan. ama aslında bu su sıcak. biz bundan eminiz. diş fırçalamadan önce tadıyoruz, sıcak işte. sonra dişi fırçalıyoruz, suyu içiyoruz, mis gibi soğuk su gibi geliyor. ama o su hâlâ sıcak aslında. biliyoruz. şimdi hasta olur muyuz olmaz mıyız? sırf siz de meraklanmayın diye denedim ben bunu.

yine hasta olunuyor. hastayım şu an. kendimi feda ettim insanlık için. doğa kanunları hukuk kuralları gibi değil hiç. boşluğu buldum burdan çakarım, sıcak suyu soğuk suymuş gibi yuttururum kendime gibi bi şey söz konusu değil yani.

Boğaz ağrısından kurtulabilmek için sabah tam 5 bardak ıhlamur içtim. rahatlıkla söyleyebiliim ki, ıhlamurun bu ağrıyı geçirebilme adına hiç bir etkisi yoktur.
alkollü bi' gecenin sabahı bu eylem hayata geçirilirse adını kireç söndürmek deyimine bıraksa iyi olur gibi.
''içme hasta olursun'' un diğer adıdır bazıları için.
içeni görmekle bir mide bulantısı yaşamaya neden olacak durumdur. yurtta kalırken sütü soğuk içen, hatta süt ya soğuk ya da kaynamış olarak içilir diye kendi kendine tespit koymus, ılık içilmez diye kendince kural yaratmış kişinin midemi bulandırarak içtiği sütlerin durumudur. asıl ne soğuk ne sıcak içilir süt. kaynatırsın ama ılık içilir. al bu da benim kuralım.
kronik faranjite sahip bir kişi için intihara teşebbüstür ama tatlı gelir, candır.
kaçırılan bir fırsat ya da yenilen bir kazık üzerine gerçekleştirecek eylemdir. dozu ise yetişkinler için bir bardaktır.
küçükken annelerimizin özellikle uzak durmamızı istediği eylem. başında terli terli vurgulamasını da özellikle yaparlar. ama herşey bizim için, onlar hep en iyiyi düşünür. sağlık açısından da bazen tehlikeli olabilir. yazın grip olmak pek iyi bir şey olmasa gerek. (bkz: yaşadım ordan biliyorum)