bugün

ülke şahlaniyah. Allah kınışdaroğluna fırsat vermiyaah.
Doğalgazı da marttan sonra indireyeah Reis. Durmak yoh, röportaca divam!
19 tl ye almıştım en son. bu sene yağmur da yok. yazın depremi unutmuş, kuraklığı konuşuyor olacağız.
görsel
Oha 1 kilo soğan a 15 tl'cik ödeyip ağlamak. 50'den aşağısı tarımı bitirir! Sonra zırlıyorlar tarım neden yok diye.

Senin gibi zihniyetler yüzünden tarım bitti panpa. git GDO'lu zıçmık ye. Hatta zıkkım ye hayır hayır zıkkımın kökünü ye. Ulan sakıza 20-30 lira ödüyorsun allahsız.

Edit: patates.

Hayvanın oğlu hayvanlar sizi. Çarşıya pazara ağla git telefona 2 senede bi 20 bin TL'yi bas! Ulan pazardan alacağın soğan sarımsak gibi 20 kalem gıda maddesi vardır! Onlara ödeyeceğin haftalık 1000 TL'yi kaçacağına, kendi götüne ksöırdığın binlerce liraya ağla sen.

1000'lerce dansöz var!
Haksızlığa ses çıkaramayan soğan erkeklerinin sebep olduğu durum.
Ayyy soğan 15 TL bişey mi!! domates 37 tl, kıl biber de 49 TL den aldım. Sanırım bunlar iyi günlerimiz.
Valla bu toplumun problemi soğan/domates/hıyar/patlıcan/biber/sarımsak vb.. lerinin kiloyla değil adetle satılması gerektiğini bilmeyişleridir. Sırf bu nedenle ekonomi battı, tarım bitti. Kendi ağlamalarıyla bitirdikleri tarımı siyasete yazdılar, senelerce çarşı'da pazar'da ağladılar sonunda aç kaldılar şimdi de hala ağlıyorlar.

Yog efendim chip takacaklar, yog efendim gdo!? Sen 15 liralık koskoca 1 kg soğan a, 50 TL'lik afedersin orduya yetecek kiloluk bibere ağlarsan tabi böyle olur. Ulan kiloyla soğan, domates ne sen büyükbaş mısın? Sen deve misin? Sen gergedan mısın? Sen kimsin lan?

Bunlara ağlıyorlar gidip götü boklu taşeron, bişey üretmekten aciz birkaç holding patronunu elit, asil diye övüyorlar. Tek meziyetleri taşıyıcılık olan sikik taşeronları zengin ettiğiniz yetmedi mi?
a haber: soğan ağız kokusu yapıyor, ilişkiler zedeleniyor...
(img:#2293176)
türkiye yüzyılı krdsm.
görsel

soğan ağlatır derlerdi de inanmazdık.
Soğan alamıyorlarsa yemeğe ejder meyvesi doğrasınlar.

Ehi ehi...
enflasyon durmadıkça 15 liralık soğanı mumla arayacağız.
her seçim yaklaştığında gerçekleşen olay. soğan fiyatları artık arz, talep, iklim koşulları ve tarım politikalarına bağlı olarak değil, seçime bağlı olarak gelişiyor.

daha da beteri, bu manipülasyonların gerçekten seçim sonuçlarını etkilediğini sananlar var.
iyice bokumuzda boğuluyoruz amk.