(bkz: saman ithal eden tarım ülkesi)
eskiden kendi kendine yetebilen nadir ülkelerden olan türkiyemin nasıl anasının ağlatıldığını gösteren örnektir... çiftçi bitti aq çiftçi diye bir şey kaldımı acaba ? üretim durdu lan resmen... anca yabancı şirketlerin ucuz iş gücü için, işçimizin kanını emmek için burada açtığı fabrikalarda üretim var o da bize yaramıyor zaten...
(bkz: yeni türkiye)
akp döneminde gerçekleşmiştir.normaldir. kesip kesip insanlara atıyorlar ki insanlar daha çok gözyaşı döksün. çünkü bunlar, ülkenin anasını ağlatmayı iyi biliyorlar.
hatırlıyorum eskiden çuval çuval alınır, içinden çıkan küçükleri balkona ekilerek taze soğan olarak salatada kullanılırdı. patatesçi gelir çuval üzerinden kuruş fiyat verirdi.**
vay anasını aslında ekonomi iyi demek fiyatlar çok zamlandı demekmiş yani devlet ve işyerleri için iyi, milleti düşünen var mı? yok!

insanı derin derin düşüncelere sev eder demek isterdim ama zaten az biraz düşünebilseydi malum kitle şu an bu durumda olmayacaktık...

cumhuriyetci bir laik devlet bu dolar ve kaynak akışı varken fabrika açar istihdam sağlardı. sırf betona avm'ye yatırım yapmazdı. böylelikle ithalat için bu rakamları konuşmuyor olurduk.

geleceğe not: bunu da akpye bağladınızcı arkadaşım bas git az ötede oyna.
ak ekonominin bir sonucu. sadece soğan mı ? yediğimiz, giydiğimiz, içtiğimiz, kullandığımız her şeyin ama her şeyin yüzde doksan dokuzu ithal.
bundan 15 sene önce kendi kendimize yeten bir ülkeydik. bugün 500 milyar dolar borçlu bir ülkeyiz.
sanki ulke nufusu 21 kat ya da bizim kuru fasulyeye dogradigimiz sogan miktari 21 kat artti. geri zekali da cikmis sanki akp yiyor diyor. lan mal degnegi, akp politikasi ulkeyi her boka muhtac etti. ulkenin dogusundan batisina guneyinden kuzeyine her sey yetisiyor. ciftci ac be.
soğan kadar beyni olmayanların yüzünden ülkenin düştüğü durum.
ilginçtir.